Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 30 kwi 2016, o 18:31

Skoro czytałaś Hicksów to powinnaś wiedzieć, że skupia się na tym czego się chce więc dlaczego skupiasz się na tym czego nie chcesz i masz w związku z tym tyle negatywnych emocji (jak wynika z posta)?
Jeśli wiesz czego chcesz to tylko na tym się skupiaj i czuj się dobrze. Trening czyni mistrza. Jak wracają wspomnienia to skup swoją uwagę na czymś innym. Kwestia wprawy bo możesz wszystko, także zmienić myśl. Nie powinno się pielęgnować złych myśli, wspomnień (jeśli wpływają negatywnie na nasze samopoczucie), a wielu ludzi podlewa je jak kwiaty.
W "Proś a będzie Ci dane" w drugiej połowie, masz ćwiczenia podnoszące wibracje oraz pokazaną całą skalę wibracji. Popracuj nad tym, bo to proste, nie ma co komplikować tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 358
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 64 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 188 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez MagdaLooney » 30 kwi 2016, o 18:34

Myślę,że warto na początku zadać sobie kilka pytań...
Czy jesteś pewna ze go chcesz,czy jesteś w stanie zaakceptować, że może minąć dużo czasu zanim będziecie razem,czy potrafisz zaakceptować fakt,że on w tym czasie może mieć inne kobiety,czy jesteś w stanie myśleć o nim tylko dobrze( nie chodzi o wizualizacje tylko o o wewnętrzne przekonanie na temat tego konkretnego człowieka).czy akceptujesz że to co się wydarzyło to tylko i wyłącznie Twoja kreacja?
Uważam,że przyciągania ex nie powinno zaczynać się stosować dopóki odpowiedzi na wszystkie pytania nie będą twierdzące. Ale to tylko moje zdanie

MagdaLooney
 
Posty: 380
Dołączył(a): 30 sie 2015, o 21:03
Podziękował(a): 133 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 203 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 30 kwi 2016, o 18:39

A co do przekonań.
Przekonania są niczym innym jak jedną myślą, która pielęgnowana, urosła do wielkich rozmiarów. Wyobraźcie sobie ziarenko. Ziarenko to mała myśl, która skądś nam się wzięła albo ktoś nam ją podsunął. Kiedy ciągle będziemy poświęcać uwagę tej myśli, analizować ją, nadawać jej znaczenie to wówczas ona urośnie tak jak z ziarenka wyrośnie roślina. Wcale nie trzeba robić jakichś cudów na kiju żeby pozbyć się tychże przekonań. Wystarczy ich nie pielęgnować. Wystarczy zastąpić myśl inną i nie poświęcać jej uwagi. To wszystko. Ot, cała zabawa z przekonaniami ;)
Wcale to nie jest jakieś trudne. To proste. Tak jak mówi Abraham: IT'S EASY! :D
Wystarczy chcieć. Wystarczy nauczyć się poświęcania uwagi temu, czego CHCEMY :)
Kiedyś wydawało mi się, że trzeba się wiele nagimnastykować żeby zmienić ograniczające przekonania. A guzik! Nauczyłam się skupienia i uwagi. Przestałam poświęcać uwagę myślom, które wprawiają mnie w zły nastrój. I co? Ruszyła lawina. Nie ma co więc się ograniczać, mówić, że to trudne.
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 358
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 64 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 188 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez abrahamowa1 » 30 kwi 2016, o 19:36

kawa_z_mlekiem napisał(a):Ok, tylko jeśli - przynajmniej dla mnie - chodzi o pracę, jakieś rzeczy materialne.....można to sobie jakoś racjonalnie wytłumaczyć. Z kolei jeśli chodzi o związek, dzieci, to już trudniej. Nie umiem odpuścić i pomyśleć, trudno najwyżej będę sama całe życie, przynajmniej będę miała czas dla siebie, pasje itp. To już jest sprawa zbyt dużego kalibru.


Tak, odpuszczenie to przyzwolenie. Stan, kiedy nie potrzebujemy tego, bo już to mamy :D Mamy zamówione, "zaklepane", a zatem pewne. Nie ma ciśnienia, nie ma presji.
Owszem, w relacjach międzyludzkich sprawa wygląda nieco inaczej. Sama ostatnio pracuję nad jednym tematem i póki co efekty jeszcze się nie pojawiły. Ale z drugiej strony mam naprawdę wiele dowodów ze swojego życia, że da się przyciągnąc dowolną osobę, kogo tylko chcemy.
Trudniej jest dlatego, że tak uważasz. Dlatego, że nadajesz temu zbyt wielkie znaczenie. Zadaj sobie pytanie: co się stanie jeśli np. w ciągu miesiąca nie będziesz w związku? Świat się zawali? Doznasz krzywdy fizycznej? Stanie się coś na miarę tragedii? No przecież NIE! Będzie tak jak jest, prawda? Masz rację będziesz miałą czas na swoje pasje. Będziesz mogła wychodzić wieczorami. Będziesz mogła spotykać się z mnósssssstwem facetów itp :)
A ten tekst pt. całe życie - to nic innego jak samoograniczenie. I radzę szybko przestać myślec tymi kategoriami, bo to przybiera kształt życzenia ;)

abrahamowa1
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 19:26
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez bianka85 » 30 kwi 2016, o 19:46

A ja nie lubię wychodzić sama wieczorami, a poznawanie mnoooostwa facetów trochę mnie męczy, wolałabym stabilną"stagnacje"z jednym. Na pasje owszem mam czas gdy nie pracuję, ale to nie jest nic takiego w czym by fajny ktoś miał przeszkadzać. Ale ogólnie rozumiem i zgadzam się z Tobą. :-)
Z każdym dniem, we wszystkim staję się coraz lepsza i lepsza :)

bianka85
 
Posty: 311
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 12:24
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 45 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez papuziazuzia » 30 kwi 2016, o 20:06

Black napisał(a):Skoro czytałaś Hicksów to powinnaś wiedzieć, że skupia się na tym czego się chce więc dlaczego skupiasz się na tym czego nie chcesz i masz w związku z tym tyle negatywnych emocji (jak wynika z posta)?
Jeśli wiesz czego chcesz to tylko na tym się skupiaj i czuj się dobrze. Trening czyni mistrza. Jak wracają wspomnienia to skup swoją uwagę na czymś innym. Kwestia wprawy bo możesz wszystko, także zmienić myśl. Nie powinno się pielęgnować złych myśli, wspomnień (jeśli wpływają negatywnie na nasze samopoczucie), a wielu ludzi podlewa je jak kwiaty.
W "Proś a będzie Ci dane" w drugiej połowie, masz ćwiczenia podnoszące wibracje oraz pokazaną całą skalę wibracji. Popracuj nad tym, bo to proste, nie ma co komplikować tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)


po prostu po tym, jak mnie znowu zignorował i jak dzień później dowiedziałam się od jego przyjaciela, że mój ex wrócił do nałogu, POSTANOWIŁAM, że po prostu lepiej dla mnie będzie zapomnieć. stąd oczyszczanie. co prawda po sesjach hoponki czy eft czułam ulgę i szczęście (stosowałam eft mniej więcej 2 razy dziennie przez te dni, taką miałam potrzebę), jednak zauważyłam dziś, że biorąc pod uwagę moje ogólne samopoczucie, jest ono jednak gorsze, niż gdy go wizualizowałam. i zaczęłam mieć owe wspomnienia (nie miałam ich prawie w ogóle gdy wizualizowałam!)

cóż, myślę, że skoro tak naprawdę nie byłam ze sobą w środku całkiem szczera i nie miałam pełnego pragnienia, by zapomnieć, moje wibracje nie były na tyle wysokie, by udało mi się zobojętnieć, jak i by wpłynęło to jakoś w znaczny sposób na niego.
jeszcze spróbuję głębiej zastanowić się, co we mnie siedzi, dziękuję za odpowiedź. :)
papuziazuzia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 kwi 2016, o 17:25
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Nicky » 1 maja 2016, o 18:41

Black napisał(a):Skoro czytałaś Hicksów to powinnaś wiedzieć, że skupia się na tym czego się chce więc dlaczego skupiasz się na tym czego nie chcesz i masz w związku z tym tyle negatywnych emocji (jak wynika z posta)?
Jeśli wiesz czego chcesz to tylko na tym się skupiaj i czuj się dobrze. Trening czyni mistrza. Jak wracają wspomnienia to skup swoją uwagę na czymś innym. Kwestia wprawy bo możesz wszystko, także zmienić myśl. Nie powinno się pielęgnować złych myśli, wspomnień (jeśli wpływają negatywnie na nasze samopoczucie), a wielu ludzi podlewa je jak kwiaty.
W "Proś a będzie Ci dane" w drugiej połowie, masz ćwiczenia podnoszące wibracje oraz pokazaną całą skalę wibracji. Popracuj nad tym, bo to proste, nie ma co komplikować tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)



To prawda ale prawdą też jest, ze w momencie gdy coś w jakimś tam naszym aspekcie życia mocno szwankuje, ciężko jest nam skupiać się na celu który jest (na chwilę obecną) dość odległy od tego, co widzimy wokół siebie. Dlatego ja jestem zwolenniczką tego, aby - w momencie, gdy jest nam z czymś tam źle, coś nas wkurza i chcielibyśmy to zmienić - aby w tym właśnie momencie starać się po prostu POCZUĆ SIĘ DOBRZE nie tyle myśląc o tym co tam kiedyś będzie (czyli: o spełnionym celu), bo to nas może dodatkowo rozsierdzić (dlatego tego jeszcze nie mam, etc...) , a po prostu poprzez proste zabiegi poprawiające humor, podnoszące wibracje. Np.: czuję się źle, bo tkwię w nielubianej pracy, ze strasznym szefem i niemiłymi koleżankami. OK! Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim na samym początku wyobrażamy sobie jaka miałaby być nasza idealna praca. Jak chcemy się czuć? Jakbyśmy się czuli chodząc do takiej pracy, spotykając się z tymi ludźmi? Staramy się poczuć to już teraz. I powracamy do tej wizualizacji co jakiś czas.
A następnie robimy taki trochę "odskok" od tej tematyki i po prostu staramy się dostarczyć sobie maximum przyjemności z innych dziedzin życia: przyjaciołki, wyjazdy, spotkania z facetami, kino, zakupy, kulinarne eksperymenty etc. COKOLWIEK co nam przyniesie uśmiech na buzi, co nam sprawi przyjemność. Chodzi o to, aby poczuć się dobrze już teraz, bo nasze teraz utworzy nasze jutro. A nasze zamówienie? Wtedy właśnie zaczyna być pomalutku realizowane!! (tylko nie przeszkadzajmy mu w tym :))

Nicky
 
Posty: 3695
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 09:29
Podziękował(a): 1818 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2265 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Nicky » 1 maja 2016, o 19:24

i jeszcze jedna sprawa... ponieważ mega ważne dla naszych wibracji jest nasze SAMOPOCZUCIE, powinniśmy je mieć dobre. Ale nie zawsze się da... nie zawsze czujemy się dobrze, czasem po prostu przychodzi do nas smutek, dołek... i wtedy najważniejsze jest aby nie próbować na siłę się rozweselać. Dajmy temu spokój! Przyjmijmy tego doła na klatę. Naprawdę, świat się nie zawali :) Najlepiej jest wypuścić te wszystkie emocje z siebie, dać im wyjść. Wypłakać się, wyryczeć. To jest ogromnie oczyszczające, to jest super (sprawdzone na sobie - wielokrotnie! :) ). A więc jeśli dopadnie nas dołek mały, albo jakiś mega dół - to nic! Ryczmy ile wlezie, oczyśćmy się z tych wszystkich emocji. A jak płacz ustanie, to pojawi się słoneczko :) Płacz pełni rolę oczyszczającą, sprawia że zaczynamy wszystko z nową kartą, pozbywamy się złych emocji, smutkow, lęków, zmartwień i OTWIERAMY SIĘ na nowe, cudowne doświadczenia. Dlatego nie bójmy się dołków, nie rozweselajmy się na siłę. Niech to rozweselenie będzie totalnie naturalne, niech przyjdzie samo.

Nicky
 
Posty: 3695
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 09:29
Podziękował(a): 1818 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2265 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 1 maja 2016, o 19:26

Nicky napisał(a):
Black napisał(a):Skoro czytałaś Hicksów to powinnaś wiedzieć, że skupia się na tym czego się chce więc dlaczego skupiasz się na tym czego nie chcesz i masz w związku z tym tyle negatywnych emocji (jak wynika z posta)?
Jeśli wiesz czego chcesz to tylko na tym się skupiaj i czuj się dobrze. Trening czyni mistrza. Jak wracają wspomnienia to skup swoją uwagę na czymś innym. Kwestia wprawy bo możesz wszystko, także zmienić myśl. Nie powinno się pielęgnować złych myśli, wspomnień (jeśli wpływają negatywnie na nasze samopoczucie), a wielu ludzi podlewa je jak kwiaty.
W "Proś a będzie Ci dane" w drugiej połowie, masz ćwiczenia podnoszące wibracje oraz pokazaną całą skalę wibracji. Popracuj nad tym, bo to proste, nie ma co komplikować tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :)



To prawda ale prawdą też jest, ze w momencie gdy coś w jakimś tam naszym aspekcie życia mocno szwankuje, ciężko jest nam skupiać się na celu który jest (na chwilę obecną) dość odległy od tego, co widzimy wokół siebie. Dlatego ja jestem zwolenniczką tego, aby - w momencie, gdy jest nam z czymś tam źle, coś nas wkurza i chcielibyśmy to zmienić - aby w tym właśnie momencie starać się po prostu POCZUĆ SIĘ DOBRZE nie tyle myśląc o tym co tam kiedyś będzie (czyli: o spełnionym celu), bo to nas może dodatkowo rozsierdzić (dlatego tego jeszcze nie mam, etc...) , a po prostu poprzez proste zabiegi poprawiające humor, podnoszące wibracje. Np.: czuję się źle, bo tkwię w nielubianej pracy, ze strasznym szefem i niemiłymi koleżankami. OK! Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim na samym początku wyobrażamy sobie jaka miałaby być nasza idealna praca. Jak chcemy się czuć? Jakbyśmy się czuli chodząc do takiej pracy, spotykając się z tymi ludźmi? Staramy się poczuć to już teraz. I powracamy do tej wizualizacji co jakiś czas.
A następnie robimy taki trochę "odskok" od tej tematyki i po prostu staramy się dostarczyć sobie maximum przyjemności z innych dziedzin życia: przyjaciołki, wyjazdy, spotkania z facetami, kino, zakupy, kulinarne eksperymenty etc. COKOLWIEK co nam przyniesie uśmiech na buzi, co nam sprawi przyjemność. Chodzi o to, aby poczuć się dobrze już teraz, bo nasze teraz utworzy nasze jutro. A nasze zamówienie? Wtedy właśnie zaczyna być pomalutku realizowane!! (tylko nie przeszkadzajmy mu w tym :))


O tym przecież piszę i do tego zmierzają Hicksowie. PP nie działa "na siłę".
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 358
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 64 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 188 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Nicky » 1 maja 2016, o 19:37

"O czymkolwiek myślisz, jest to planowanie przyszłych wydarzeń. Kiedy doceniasz, wtedy też planujesz. Kiedy zamartwiasz się, również planujesz (martwienie się jest używaniem własnej wyobraźni w celu tworzenia czegoś, czego nie chcesz)"

Wystarczy o tym pamiętać, i... będziemy mogli zrealizować absolutnie wszystko :)

Nicky
 
Posty: 3695
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 09:29
Podziękował(a): 1818 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2265 razy

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], emilia87, , Ignited, Yahoo [Bot] i 17 gości