Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 4 maja 2016, o 11:34

Nicky, kochana, jeśli masz z tym problem, to nie zajmuj się tym :) To, o czym pisałam jest na tyle proste i skuteczne (oczywiście jak się nad tym popracuje, ale wydaje mi się, że Ty nie masz z tym problemu), że nie potrzebne będą żadne Radykalne Wybaczania, szukanie i usuwanie przekonań. Dla mnie usuwanie przekonań jest skupianiem się na przekonaniach. Można je wtedy usunąć, owszem, ale jest to długa droga. Np. ho'oponopono zajmuje dużo czasu, kiedy usuwa się nią przekonania, przez to często pojawiają się frustracje i zwątpienia - a jak wiadomo, to niezbyt dobre emocje na naszej skali.
To samo z określeniem co w Tobie jest złego. Nie ma nic złego w nikim, gdyż każdy jest wspaniałą, czystą istotą, która została w pewien sposób formowana przez świat i któremu wpajano od dziecka pewne rzeczy do głowy. Kiedy sami potrafimy się "uformować", nic nie powinno stanowić żadnego problemu.
Prawo Przyciągania daje nam to, na czym skupiamy swoją uwagę i o czym myślimy. Więc myśląc o tym, co w nas złe i skupiając się na przekonaniach, dostajemy tego więcej. I mamy dużo więcej "Zabawy" i trudności z pozbyciem się tych przekonań czy złych myśli o nas samych.
Naprawdę, warto sobie coś postanowić i tak będzie, jeśli będziemy się skupiać tylko na tym. Ale będę powtarzać do znudzenia, że trening czyni mistrza. Na pewno w wielu przypadkach ciężko będzie nauczyć się sprawnie piąć w górę po skali emocji, utrzymywać dobre emocje itp. Ale można to wyćwiczyć, jeśli naprawdę chce się praktykować i się to robi. Abraham mówi właściwie wszystko, śmieję się teraz, że to moja "biblia" :D Bo naprawdę słowo "wibracje" zostało poruszone tylko przez Abrahama, a utajnione nawet przez Rhondę Byrne w Sekrecie (przez co sekret nadal pozostał ukryty, jak to powiedział Jerry Hicks). A to dlatego, że wibracje jakie idą poprzez emocje są kluczem, sekretem i wszystkim co najważniejsze. Dzięki skupieniu się na dobrych wibracjach, możesz mieć co chcesz, być kim chcesz i robić co chcesz.
Dodam jeszcze, że w "Potędze Twoich emocji" Abraham mówi na podstawie wielu przykładów, jak najlepiej zmienić swoje myśli z tych "pod prąd", na te "z prądem". I jest tam wiele sytuacji kiedy wydaje nam się, że na nasze emocje lub samopoczucie mają wpływ inni, np. znajomi, dzieci, pozostali członkowie rodziny. Bardzo ciekawy rozdział.
W ogóle wciąż jestem zdania, że krótkie, wyrwane posty nie pomogą tu za wiele i zachęcam cały czas do przestudiowania Abrahama wnikliwie, całą serię, tyle ile będzie trzeba. Mi wystarczyło raz, choć lubię czasem do nich wracać.
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 263
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 141 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez zmiana » 4 maja 2016, o 12:06

A jak się pozbyć takiego parcia, że już bym chciała?

Że wiem, że kocha, wiem że znajdą się takie okolicznośći, że będziemy razem, tylko chciałabym już. Już z nim mieszkać, już się koło niego budzić, już z nim spędzać czas. Czy takie "chcenie już" nie przeszkadza ?

zmiana
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 17:15
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 4 maja 2016, o 12:15

Bianko, jeszcze coś dla Ciebie znalazłam :)



zmiana,
chcenie "na już" przeszkadza. Musisz dać Wszechświatowi czas i zaufać. Ogólnie jest tak, że przede wszystkim mamy się czuć dobrze i mieć dobre emocje dla siebie samego, nie po to by coś przyciągnąć. Ty masz być osobą, której dobrze jest być z tym facetem, ale nie on jest źródłem Twojego szczęścia, lecz Ty sama jesteś tym źródłem. On może tylko Twoje szczęście dopełniać. Jeśli wysyłasz wibrację, która mówi "tylko z nim będę naprawdę szczęśliwa" lub "on jest całym moim życiem" wówczas bardzo ciężko będzie Ci się dopasować wibracyjnie do tego pragnienia albo nigdy się nie dopasujesz (i dlatego potem wiele osób pisze, że nie da się przyciągnąć konkretnej osoby - bo całkowicie mijali się tak naprawdę ze swoim pragnieniem).
Poza tym bardzo często istnieje pewna forma, która musi zostać pokonana żeby spełniło się dane pragnienie. Załóżmy, że ktoś Cię z całego serca nienawidzi. Nie wystarczy minuta by Cię pokochał i chciał dzielić życie. Utrzymują dobre wibracje i samopoczucie (dla czucia się dobrze dla SIEBIE, nie dla spełnienia!), Wszechświat będzie wszystko układał tak, żeby w pewnym momencie wejść w wybrany przez Ciebie wariant rzeczywistości, w tym przypadku związek z tą konkretną osobą.
To tak samo jak nie przeniesiesz się z Krakowa do Waszyngtonu w jedną godzinę, gdyż jest pewne fizyczne ograniczenie formy :)
Ufaj! Ponieważ wszystko, co stworzyłaś w głowie, już istnieje, tylko musisz na to przyzwolić. A przyzwalasz, czując się dobrze, mając dobre emocje, emanując dobrymi wibracjami.
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 263
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 141 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez zmiana » 4 maja 2016, o 12:18

"Jeśli wysyłasz wibrację, która mówi "tylko z nim będę naprawdę szczęśliwa" lub "on jest całym moim życiem" wówczas bardzo ciężko będzie Ci się dopasować wibracyjnie do tego pragnienia albo nigdy się nie dopasujesz"

To jest chyba dla mnie najtrudniejsze, bo mam poczucie że mogę być szczęśliwa bez niego, ale nie aż tak jak z nim.

zmiana
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 17:15
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 4 maja 2016, o 12:19

W ten sposób stwarzasz opór, a opór blokuje przyjście Twojego pragnienia, czasem może nawet całkowicie je zablokować.
Musisz nad tym popracować, bo wszystko da się wyćwiczyć :)
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 263
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 141 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez zmiana » 4 maja 2016, o 12:24

Tylko z drugiej strony - czy da się tak całkowicie czuć jak napisałaś?

Chodzi mi o to, że gdyby człowiek czuł się tak samo szczęśliwy bez tego konkretnego partnera, którego chce przyciągnąc - to w sumie wcale nie miałby potrzeby go przyciągać, bo to czy ten partner będzie czy nie, nie stanowiłoby różnicy w szczęściu i zadowoleniu z życia. Wiesz o co mi chodzi? że chyba zawsze będzie ta doza potrzeby

zmiana
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 17:15
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 4 maja 2016, o 12:32

No jasne, że tak :D Da się, bez problemu :)
Poczytaj Hicksów, bo ja niedługo ich splagiatuję tutaj Tam jest wszystko napisane, chyba w tej pierwszej części, ale już nie pamiętam. Nawet jeśli wydaje Ci się, że byłabyś w pełni szczęśliwa tylko z nim, to jest to złudzenie. Jedynym źródłem Twojego szczęścia jesteś Ty sama. Nadal będziesz potrafiła być szczęśliwa i cieszyć się życiem jeśli jego zabraknie.
Nie powinno się też mówić "Będę szczęśliwy, gdy...", bo wtedy nigdy nie będziesz, dla Wszechświata istnieje tylko TU i TERAZ.
Jak jak sobie radziłam? Miałam w głowie partnera (akurat nie konkretnego, po prostu partnera) i tak potrafiłam wczuć się w to, co czułabym kiedy on naprawdę byłby już przy mnie, że wzbudzałam takie emocje, jak gdyby on naprawdę przy mnie był. W ten sposób do pragnienia dopasowałam się bardzo szybciutko, bo podświadomość nie rozróżnia co będzie za 10 lat, co było a co jest teraz, gdyż tak jak napisałam - istnieje tylko jeden czas, a jest nim teraźniejszość. Kiedy moim wizualizacjom i wszystkim czynom towarzyszyła myśl, że mam już partnera, byłam epicko szczęśliwa (bo jak mam nie być szczęśliwa kiedy mam wspaniały związek?), że po prostu on musiał się pojawić. Bo takie jest Prawo. Tak bardzo byłam "wczuta", że nie odczuwałam braku (czyli oporu). Bo on już istniał, rozumiesz? :) Czułam go, wiedziałam, że jest. Więc musiał przyjść.
Jak oduczyłam się czuć brak? Będę monotematyczna, ale dzięki Hicksom
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 263
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 141 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez zmiana » 4 maja 2016, o 12:39

Już rozumiem :) super że jesteś na tym forum

ja jestem w trakcie czytania 'Proś a będzie Ci dane", niestety na chomikuj oprócz tej i ostatniej z wymienionych przez Ciebie książek nic więcej w całości nie ma, mam nadzieję że uda mi się dorwać ją w jakiejś bibliotece.

zmiana
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 17:15
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Black » 4 maja 2016, o 12:44

Ja znalazłam w bibliotece, ale i tak kupiłam później, bo nie wyobrażam sobie żeby tak cennej wiedzy nie mieć później w domu :D

Jeszcze tak mi się przypomniało jak radziłam sobie z natrętnie powracającymi myślami.
Kiedy miałam myśli typu "Jestem samotna, w moim wieku i po moich doświadczeniach już nigdy nie znajdę odpowiedniego partnera", wówczas szybko zmieniałam myśl lub obiekt na którym mogłam skupić uwagę. Szukałam czegoś, co wzbudzi we mnie pozytywne uczucia, bo jak wiadomo pozytywne uczucia pociągną za sobą dobre wibracje. Bardzo szybko weszło mi to w nawyk i później złe myśli w ogóle przestały się pojawiać, bo ja od razu skupiałam się na tych dobrych, na tym co jest dookoła. Ludzie często idą przez siebie i nie zauważają wielu wspaniałości, które mają wokół siebie albo nie doceniają tego, co mają (często przecież doceniamy dopiero jak tracimy, a można wcześniej, prawda? :) ). A to naprawdę wywołuje mnóstwo dobrych emocji. I działa po jakimś czasie jak automat.
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Black
 
Posty: 263
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 12:41
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 141 razy

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Nicky » 4 maja 2016, o 13:11

Black napisał(a): Szukałam czegoś, co wzbudzi we mnie pozytywne uczucia, bo jak wiadomo pozytywne uczucia pociągną za sobą dobre wibracje. Bardzo szybko weszło mi to w nawyk i później złe myśli w ogóle przestały się pojawiać, bo ja od razu skupiałam się na tych dobrych, na tym co jest dookoła. Ludzie często idą przez siebie i nie zauważają wielu wspaniałości, które mają wokół siebie albo nie doceniają tego, co mają (często przecież doceniamy dopiero jak tracimy, a można wcześniej, prawda? :) ). A to naprawdę wywołuje mnóstwo dobrych emocji. I działa po jakimś czasie jak automat.


Oj, wielka prawda - robię tak samo... zgodnie z zasadą że cokolwiek by się nie działo, my musimy robić wszystko aby poczuć się dobrze już TERAZ. Niezależnie nad czym obecnie "pracujemy", tj. co przyciągamy: miłość, pieniądze, sukces zawodowy... to nie ma znaczenia, najważniejsze to mieć te odpowiednie wibracje. A odpowiednie wibracje przychodzą do nas, gdy czujemy się dobrze. Gdy zachwycamy się światem, gdy czujemy radość, dobre pozytywne emocje.

Nicky
 
Posty: 3653
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 09:29
Podziękował(a): 1807 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2233 razy

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], , MujerERojon10 i 20 gości