Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 8 lut 2014, o 21:20

renata17031 napisał(a):A gdy zamieniamy stare przekonania na nowe, np. "bogaci to łotry" na "bogaci to cudowni ludzie", czy musimy szukać potwierdzenia tego przekonania w rzeczywistości?
To pytanie może wydać sie trochę nielogiczne, bo właśnie przekonanie , które zaczynamy nosić w sobie, pozwala nam patrzeć na ludzi w określony sposób. Tylko, ze praca nad nim pewnie zajmie nam troooche czasu....


Ja nie wiem czemu upieracie się przy tym, że trzeba na zmiane przekonania czekać nie wiadomo ile. Są różne metody, niektóre służą do odnajdowania przekonan osobowości i jej przeciwieństwa, wtedy wychodzi i po kilkanaście przekonań np. osobowości lenistwa. Dlatego dla mnie to, że trzeba długo zmieniać przekonanie to .. kolejne przekonanie. Sam mam chyba z 40 do przerobienia, a potem jeszcze wybaczyć tym którym nie wybaczyłem i wyjdą kolejne.

Nie polecam szukania potwierdzenia w rzeczywistości, bo już to przerabiałem. Porobiłem sobie przekonania i na marginesie pozaznaczałem, że w tym i w tym terminie zrobie coś co jest dowodem na nowe przekonanie, np. podejdę do kogoś i rozpocznę rozmowę co miało posłużyć jako dowód dla umysłu, już nie pamiętam na co ale coś z pewnością siebie związanego. Potwierdzeń lepiej szukać od razu, najlepiej z własnego doświadczenia. Jest to trwałe przynajmniej.
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez czynnik_omega » 8 lut 2014, o 21:23

tom2244 napisał(a):"Ona nie jest złośliwa", "nie jestem głupi" czy koniecznie trzeba inaczej np. "jestem mądry",[...]"ona jest miła"


Koniecznie trzeba "jestem mądry" i "ona jest miła", bo inaczej skupiasz się na negatywach !

Przekonanie "nie jestem głupi" jest w swojej esencji skupione "głupi".

Zobacz w jakich kierunkach rozchodzą się pytania racjonalizujące:

a) jestem mądry: jestem mądry, bo mądrzy ludzie to robią to i tamto

Skupiasz się na tym co robią ___mądrzy___ ludzie ! Jesteś tym samym skupiony na celu który chcesz osiągnąć.

b) nie jestem głupi: nie jestem głupi bo głupi ludzie robią to i tamto

Skupiasz się na tym co robią ___głupi___ ludzie ! Jesteś tym samym skupiony na celu którego ___nie___ chcesz osiągnąć, ale to nie ma znaczenia, bo osiąga się te cele na których się ___jest___ skupionym.

renata17031 napisał(a):A gdy zamieniamy stare przekonania na nowe, np. "bogaci to łotry" na "bogaci to cudowni ludzie", czy musimy szukać potwierdzenia tego przekonania w rzeczywistości?


Nie do końca zrozumiałem (za co z góry przepraszam !): "czy musimy szukać potwierdzenia ?" ... no przecież po to zmieniamy, żeby to potwierdzenia nas wręcz otoczyło. Chyba, że o coś innego Ci chodziło.

Pozdrawiam.

Marek.
Jesteś Energią Wszechświata ! Jesteś jak kropla w oceanie, która jest jednocześnie kroplą i oceanem. Tak jak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy kroplą a oceanem, tak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy Tobą a Wszechświatem.

Zacznij więc żyć tak jak chcesz, bo wszystko możesz.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
czynnik_omega
 
Posty: 1978
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 08:58
Podziękował(a): 684 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 939 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 8 lut 2014, o 21:31

Dzięki czynnik_omega , miałem przekonanie Bez pieniędzy jest lepiej i zamieniłem je na "bez pieniędzy nie jest lepiej" (dające rozsądek bardziej niż negatywne myślenie). Wg mnie może tak być.. tak samo jak np. z przekonaniem "mama powinna mnie słuchać", można odwrócić na "... nie powinna mnie słuchać", ale już "jestem głupi" na "nie jestem głupi" lepiej nie (teraz tak to widzę) i mi to pasuje :)
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez magicmind » 8 lut 2014, o 21:49

Ja nie wiem czemu upieracie się przy tym, że trzeba na zmiane przekonania czekać nie wiadomo ile. Są różne metody, niektóre służą do odnajdowania przekonan osobowości i jej przeciwieństwa, wtedy wychodzi i po kilkanaście przekonań np. osobowości lenistwa. Dlatego dla mnie to, że trzeba długo zmieniać przekonanie to .. kolejne przekonanie. Sam mam chyba z 40 do przerobienia, a potem jeszcze wybaczyć tym którym nie wybaczyłem i wyjdą kolejne.


To zależy ile to jest długo?
Przekonanie trzeba skonfrontować z rzeczywistością a na to naturalnie potrzeba trochę czasu i ten czas może być zależny od rożnych czynników jak chociażby zaistniałych sytuacji...
Ktoś tu pisał o jakimś miesiącu i mi sie wydaje ,ze to jest wystarczający czas ale niekiedy może to potrwać troche dłużej..
nie ma co sie przypalać najważniejsze żeby je zmienić :)

Poza tym wiele przekonać można zmieniać na raz, i posypią sie jak domino wiec wystarczy zacząć pracować a reszta też szybko sie pozmienia.
Mi to zajęło niecały miesiąc z tego co pamiętam i bardzo zmienił sie mój sposób postrzegania świata ...
Ale też później przestałem szukać nowych które we mnie były czy nadal są ... ale myślę ze to powoli wyjdzie...
Nie przypalam sie , tylko na spokojnie sobie pracuję a na razie jestem zadowolony z tego co udało mi sie zmienić bo w ciągu miesiąca udało sie niesamowicie dużo :)

Według mnie trzeba podejść do tego na spokojnie a nie zakładać ze w tydzień czy miesiąc będę już innym człowiekiem a może w 2 albo pól roku czy to takie ważne? Ważne ,że sie osiągnie swój cel :)
Na pewno nie jest to kwestia bardzo długiego czasu :)

A gdy zamieniamy stare przekonania na nowe, np. "bogaci to łotry" na "bogaci to cudowni ludzie", czy musimy szukać potwierdzenia tego przekonania w rzeczywistości?
To pytanie może wydać sie trochę nielogiczne, bo właśnie przekonanie , które zaczynamy nosić w sobie, pozwala nam patrzeć na ludzi w określony sposób. Tylko, ze praca nad nim pewnie zajmie nam troooche czasu....


No własnie tutaj zachodzi moment przerwania tego błędnego koła kiedy masz negatywny filtr.
Kiedy dostrzeżesz wspaniałych bogatych ludzi , którzy dorobili sie uczciwie a na dodatek bogactwo sprawia ,ze mogą czynić jeszcze więcej dobra niż jakby nie mieli tych pieniędzy to wpaja ci sie nowe przekonanie.
Szukaj jak najwięcej takich przykładów to zmieni sie twoje przekonanie na temat bogactwa.
Po prostu majac złe przekonanie masz zły filtr który skupia twoja uwagę na tych nieuczciwych i złych.
W rzeczywistości są i źli i dobrzy (ok nie wchodźmy już w dyskusje na temat zła bardzo proszę :D wiadomo o co chodzi ;) )

Dlatego skupiając sie na pozytywach wgrywasz i utrwalasz sobie pozytywne programy :)

I jeszcze jedno, zmieniając swój program na "bogaci to cudowni ludzie" (dziwne nazwanie tego programu ale niech bedzie :D ) to nie znaczy ze nie będziesz dostrzegać tych podłych :) No przecież to naturalne ze tacy będą ale zmieni sie twoje osobiste przekonanie na temat bogactwa, to jaka jest możliwość jego osiągnięcia i wykorzystania a ty osobiście masz wybór jaką sama drogę wybierzesz :)
Najważniejsze abyś sie na nie otworzyła i uwierzyła ,że na to zasługujesz i jest dla ciebie ono osiagalne :)

magicmind
 

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 8 lut 2014, o 23:07

Przekonanie trzeba skonfrontować z rzeczywistością a na to naturalnie potrzeba trochę czasu i ten czas może być zależny od rożnych czynników jak chociażby zaistniałych sytuacji...


Niekoniecznie, to tylko jedna z możliwości i ja bym jej nie polecił, bo robiłem już tak i przekonanie wracało. Załóżmy wziąłeś się za 5 przekonań, a po wszystkim musisz podrzucić jeszcze dowód umysłowi właśnie konfrontując myśl z rzeczywistością, to nie jest pocieszające. Lepiej wsłuchać się w siebie i odkryć, że jednak myśl w którą tak wierzymy nie musi być prawdą, coś powinno się pojawić, a co uświadomi nam, że np. on czy ona wcale nie musi być zły. Czy ta osoba powinna nam zapłacić? postawić kawę? dać pieniadze na schronisko, byśmy zmienili to przekonanie? mamy w sobie odpowiedzi i dowody, trener Michał Pasterski twierdzi, że każde przekonanie da się podważyć na wiele sposobów a jak się nie udaje, to radzi szukać dalej.. w sobie. Inna sprawa, by nie ograniczać sie tylko do zmiany przekonań, ale np. jak pragniecie bogactwa to czuć się jak bogaty, zauważać błędy innych, czytać strony internetowe o bogaczach, ksiażki o tym jak myślą biedni a jak bogaci.
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 8 lut 2014, o 23:53

Jesli przepracowales przekonanie a ono wraca to znaczy ze go NIE przepracowales
koniec kropka
sukcesow
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 9 lut 2014, o 00:11

Wróciło, bo stosowałem tą technikę gdzie dowodów szuka się w rzeczywistości, a że nie podjąłem się tego w realu, to..

dlatego wybrałem the work i szukanie dowodów odwróceń od razu i kończenie procesu, a nie odkładanie na potem. Wolę umysł utwierdzić w nowym przekonaniu robiąc to teraz niż kiedyś tam.
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez magicmind » 9 lut 2014, o 07:02

Niekoniecznie, to tylko jedna z możliwości i ja bym jej nie polecił, bo robiłem już tak i przekonanie wracało. Załóżmy wziąłeś się za 5 przekonań, a po wszystkim musisz podrzucić jeszcze dowód umysłowi właśnie konfrontując myśl z rzeczywistością, to nie jest pocieszające. Lepiej wsłuchać się w siebie i odkryć, że jednak myśl w którą tak wierzymy nie musi być prawdą, coś powinno się pojawić, a co uświadomi nam, że np. on czy ona wcale nie musi być zły. Czy ta osoba powinna nam zapłacić? postawić kawę? dać pieniadze na schronisko, byśmy zmienili to przekonanie? mamy w sobie odpowiedzi i dowody, trener Michał Pasterski twierdzi, że każde przekonanie da się podważyć na wiele sposobów a jak się nie udaje, to radzi szukać dalej.. w sobie. Inna sprawa, by nie ograniczać sie tylko do zmiany przekonań, ale np. jak pragniecie bogactwa to czuć się jak bogaty, zauważać błędy innych, czytać strony internetowe o bogaczach, ksiażki o tym jak myślą biedni a jak bogaci.


A jak chcesz sprawdzić czy to przekonanie zostało zamienione? według mnie własnie tak sie pracuje przez kontakt z rzeczywistością. Kiedy poznajesz kogoś kto ma kupę kasy i czujesz sie przy tej osobie gorszy albo gdy idziesz do ekskluzywnego miejsca i luksus cie przytłacza to znaczy ze masz dalej problem z bogactwem :)
Co z tego ,że zbudujesz sobie przekonanie o tym ,ze Bogactwo jest czymś dobrym skoro nie będzie to mieć odniesienia do Ciebie :)

Kontakt z Bogactwem staje sie dla Ciebie przyjemny, staje sie źródłem inspiracji a nie tworzy w Tobie uczucia braku :)
Musisz zbudować w sobie przekonanie ,że Bogactwo jest Ci bliskie, jest czymś dla Ciebie możliwym do osiągniecia, nie czujesz sie źle w kontakcie z nim, nie uciekasz od tego- nie powoduje to w Tobie negatywnych odczuć.
Wchodząc do drogiego sklepu nie łapiesz sie za głowę "ja pieprze co za ceny!" tylko czujesz ,że będziesz mógł sobie na to pozwolić nawet na wykupienie całego tego sklepu (nawet jeżeli w tej chwili jest inaczej) :)

magicmind
 

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez renata17031 » 9 lut 2014, o 07:50

Wlasnie o to mi chodzilo.
Zmiana przekonan, owszem, musi zaczac sie w umysle, ale koniec koncow, urzeczywistnic sie musi w swiecie fizycznym, i my jako sprawcy tej zmiany, musimy zauwazyc ja w naszym zyciu. Nie tylko w naszej glowie, w naszych myslach, ale w tym, czego teraz bedziemy doswiadczac.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
renata17031
 
Posty: 601
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 08:08
Podziękował(a): 231 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 9 lut 2014, o 09:43

Renato : D Slonce ty moje wspaniale ; )
Alez oczywiscie ze tak
Jesli zmienisz przekonanie to twoja rzeczywistosc bezwzglednie rowniez musi sie zmienic : )
Moze nie po 5 minutach jak wiekszosc chce ale w perspektywie tygodni juz raczej na pewno : )
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 3 gości