Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 8 lut 2014, o 18:26

jednak nie czuję się powołany, by radzić. post do usuniecia.
Ostatnio edytowano 9 lut 2014, o 18:30 przez tom2244, łącznie edytowano 1 raz
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez magicmind » 8 lut 2014, o 18:30

Bushido napisał(a):Dzieki Aliss
Przykleilem na glowna

BTW
Magic Mind
Prawdziwy schemat Prawa Przyciagania wyglada tak

P -> M-> U-> D = W

czyli

Przekonania/Programy prowadza do Mysli ktore prowadza do Uczuc ktore prowadza do Dzialania ktore daja Wynik/Rezultat

Tak jak pisal Omega
Przyciagamy esencja naszych przekonan


Zgodzę sie ale pamiętać też trzeba o tym ,że złe programy można łapać całe życie a nie tylko w dzieciństwie.
Masz racje właśnie tak to sie generalnie odbywa przy zapisanych już programach ale skądś one wcześniej zostały nam wprowadzone,własnie z zewnątrz przy kontakcie z rzeczywistością :) .
Gdy już sie ma ten zły program człowiek postrzega rzeczywistość przez swój filtr i nawet nie widzi innych możliwości...
Dla mnie jest to często zamknięte błędne koło które sprawia ,że przy kontakcie z rzeczywistością dostajesz coraz więcej potwierdzeń własnego przekonania.Trzeba je w którymś momencie przerwać.
Dla mnie takim momentem jest etap w mojej rozpisce gdy pojawiają sie emocje, emocje to sygnał i trzeba na nie reagować :) One tez pomogą wam w wyłapaniu złego programu wystarczy w tym schemacie cofnąć sie.
Jakie myśli wywołują te emocje, co wywołuje te myśli, dlaczego są te myśli i czy w rzeczywistość jest ograniczona tylko do takich wariantów :)
Przykład :
Mama i tatuś sie nie kochali, ciągle powtarzane było ze faceci to świnie, kobiety lecą na kasę. Znajomi sie zdradzają, mają nieudane związki itp. Rodzi sie filtr rzeczywistości który sprawia ze można pomyśleć ,że taka własnie ona jest. Trzeba wtedy wyjść z tego, odnaleźć przykłady na pełne miłości związki , gdzie ludzie się świetnie ze sobą dogadują :) Tak buduje sie nowe przekonanie ,że takie możliwości istnieją a im bardziej sie w sobie je umacnia i wiarę w to ,że dla mnie również jest to możliwe tym lepiej :)
Bliskie otoczenie i rzeczywistość może temu zaprzeczać np. dla kogoś kto żyje w gettcie też ciężko uwierzyć w to ze świat może być inny i dla niego jest to osiągalne bo przecież jego otoczenie zamyka go w innej rzeczywistości :)

Wystarczy czasem tylko dostrzec inne możliwości i sie na nich skupić oraz do nich dążyć.

magicmind
 

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez renata17031 » 8 lut 2014, o 20:27

Racjonalna Terapia Zachowań, to tez sposób na prace a przekonaniami

Wklejam link do paru filmików :
http://www.mateuszgrzesiak.tv/szkolenia ... l5QIgbCNHZ

http://www.youtube.com/watch?v=k3x2b2Bwqzc
Avatar użytkownika prawo przyciągania
renata17031
 
Posty: 601
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 08:08
Podziękował(a): 231 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez czynnik_omega » 8 lut 2014, o 20:32

Bushido napisał(a): Przekonania/Programy prowadza do Mysli ktore prowadza do Uczuc ktore prowadza do Dzialania ktore daja Wynik/Rezultat


Dokładnie tak.

(Nie wiedziałem, do której wypowiedzi się wkleić, Bushido mam nadzieję, że to jest zgodne z Twoim zamysłem)

Temat przekonań jest trudny i kluczowy dla PP.

1) Schemat powstawania przekonań

koło przekonania-myśli-uczucia.png


a) Z zewnątrz napływają do człowieka różne bodźce.

b) Bodźce są odbierane zmysłami i kierowane do podświadomości w celu uzyskania odpowiedzi naszych przekonań, naszych wewnętrznych programów. Ten mechanizm jest bardzo potrzebny, bo w praktyce nie ma sensu, żebyśmy analizowali świadomie każdy z nieskończonej ilości bodźców jakimi jesteśmy "bombardowani" co dziennie. Gdyby nie było w nas działań automatycznych to umycie zębów zajęłoby nam kilka godzin.

c) Przekonania wywołują w nas myśli.

Tu bardzo ważny aspekt. Przekonania powołują przynajmniej dwa toki myśli. Jeden tok myśli to tok myśli będących odpowiedzią na określony bodziec a drugi to tok myśli będących auto-dialogiem.

Każdy z nas prowadzi ze sobą nieustanny dialog. Tego dialogu nie da się zahamować. Jest on prowadzony z pominięciem procesu działania ! Stąd bierze się często słyszany dodatkowy głos w głowie, który na myśl "dam radę" mówi "e tam, g*** prawda, nie dasz". Pierwszy głos bierze się ze świadomej intencji (o tym poniżej), a drugi jest przefiltrowany przez przekonania o sobie. Póki te głosy się różnią znaczy, że jeszcze mamy nad czym u siebie pracować.

W momencie kiedy nasze intencje będą zgodne z naszymi przekonaniami te głosy będą mówić to samo, przez co będzie nam się wydawać, że drugi głos zaniknął. Nie zaniknął, tylko oba mówią jednocześnie to samo.

d) Myśli tworzą Uczucia.

Ale tu jest jedno jedyne miejsce, które pozwala nam wpłynąć na zamknięte koło programowania przekonań.

Oto bowiem jesteśmy w stanie __świadomie__ wybrać myśli, które chcemy myśleć, którym chcemy nadać uczucia.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przerwać np. tok negatywnych myśli lub mimo napływających myśli negatywnych zastąpić je pozytywnymi. To właśnie w tym miejscu podejmujemy decyzję o kształcie naszej rzeczywistości !

e) Uczucia skutkują działaniami.

Uczucia programują przekonania. W ten sposób zamyka się to zamknięte koło programowania przekonań.

Jednocześnie uczucia generują energetyczny sygnał filtrowany przez esencję przekonań, idący do Nadświadomości, do WszechŚwiata. W ten sposób dokonuje się nasza Kreacja

Jak widać mamy pełną władzę nad naszymi przekonaniami, czyli de facto nad procesem Kreacji, a więc nad kształtem naszej rzeczywistości. Ponieważ tylko my wiemy co przepływa przez naszą świadomość oraz jedynie my możemy zmienić to co przez nią przepływa to my jesteśmy w 100% odpowiedzialni za naszą rzeczywistość.

Warto dodać taki szczegół, który pominę w tych rozważaniach, że nasze działania też wywołują bodźce - w ten sposób łatwo zrozumieć jak wpada się w negatywne koło np. smutku, lub pozytywne radości !

2) Jak radzić sobie z przekonaniami.

Powstaje pytanie, że skoro Kreacja dokonuje się na bazie wzorców zapisanych w esencji przekonań, to jak zmieniać te przekonania ? A skoro to uczucia programują przekonania to jak zarządzać uczuciami ? A skoro to Myśli wywołują Uczucia to jak ... STOP !

Właśnie tu jest odpowiedź.

To myśli wywołują uczucia, więc kontrolując Myśli możemy kontrolować Uczucia, które wytworzą w nas określone przekonania zgodne z naszą intencją.

Spójrzmy na rysunek:

przekonania-myśli-uczucia.png


Tym razem chciałem skupić się na próbie określenia gdzie się znajdują poszczególne elementy powyższego schematu. to ważne, aby sobie je móc wyobrazić, bo wtedy łatwiej z nimi nawiązać kontakt w trakcie technik wizualizacyjnych.

a) Bodźce trafiają do nas za pośrednictwem Zmysłów.

T właśnie dlatego jeżeli czegoś nie odbieramy zmysłami to tego nie ma w naszej rzeczywistości ! Nie chcesz mieć w swojej rzeczywistości złą, to __nie__ oglądaj telewizji, nie słuchaj radia, nie czytaj gazet i nie czytaj internetu ! Nie ma w tym nawet odrobiny "ucieczki przez światem", tylko świadomy wybór jak Twój świat ma wyglądać. Masz wybór.

"Ale jak można się nie interesować ? Jestem człowiekiem odpowiedzialnym i chcę wiedzieć co się dzieje na świecie, żeby mieć na to wpływ." .... To jest jedno z przekonań. Zaraz powiemy jak sobie poradzić z takim szkodliwym przekonaniem.

Zmysły i Myśli są domeną Istoty Umysłu (świadomości) i umieszczone są w głowie.

b) Przekonania umieszczone są w brzuchu, w podświadomości i są domeną Istoty Ducha.

- Przekonania są jak taki basen z piłkami dla dzieci. Każda piłka to przekonanie.

- Przekonania powstają w odpowiedzi na bodźce więc im człowiek starszy tym więcej ma przekonań. Dziecko jest pozbawione nabytych przekonań, a wyposażone tylko w podstawowy zestaw przekonań, pozwalający mu przetrwać. Stąd np. dzieci nie przyciągają. Bo mają tylko podstawowe przekonania (nie wspierające abstrakcyjnych - w pojęciu dziecka - pragnień), a swoją drogą nie skupiają się wystarczająco długo określonym pragnieniu.

- Każda piłka Przekonania jest jak cebula. I tu jest największa trudność w zarządzaniu przekonaniami. Często wydaje nam się, że nasze przekonanie dot. określonej sytuacji jest zgodne z naszymi pragnieniami a efekty są zupełnie inne. Oprócz efektu zakłócania przyciągania, który opisuję tutaj: http://www.abraham-bank.org/forum-pl/post25979.html?hilit=wz%C3%B3r#p25979 wraz z odnośnikami do innych czynników zakłócających, to podstawową kwestią jest ___esencja___ przekonań.

Na rysunku zaznaczyłem to o czym piszę na zielono/żółto/czerwono. Np. nawet jak wydaje nam się, że mamy przekonanie o tym, że chcemy zarabiać 50 tyś miesięcznie (kolor zielony), to schodząc w głąb warstw cebuli okazuje się, że tak naprawdę nie chcemy tych pieniędzy (kolor żółty), bo mamy przekonanie, że "bogaci to łotry !" (kolor czerwony) !

c) Uczucia, też związane z Istotą Ducha, są Tworzone przez Myśli, tworzone przez Przekonania w odpowiedzi na bodźce.

- Uczucia powodują nasze działanie

- Uczucia poprzez filtr esencji przekonań Wysyłają impulsy Kreacji do Nadświadomości

- oraz Uczucia programują przekonania własnym kolorem. Tak jak pokazałem na rysunku Uczucia okładają określone przekonanie kolejną warstwą w kolorze Uczucia. Wielokrotne powtarzane tych samych schematów Myśl-Uczucie tworzy tak grubą warstwę przekonania, że jej wpływ na Myśli powstające w nas w reakcji na bodźce jest dominująca.

UWAGA ! Nie da się usunąć już raz nabytych przekonań ! Ale można je zastępować innymi ! A właściwie określonej warstwie cebuli można zmienić kolor (uczuć).

I na koniec teorii ... Wiara to jedno z przekonań. Jest to przekonanie o magicznym "___jakoś___".. Jest to przekonanie dane nam z natury i bez którego nie ma praktycznie możliwości rozwoju duchowego.

(Dla porządku jeszcze dodam, że Działanie jest oczywiście domeną Istoty Ciała. Więcej szczegółów w mojej książce).

------------------

Zabierzmy się zatem za to zmienianie przekonań.

1) należy określić jaki mam przekonania.

[W internecie są dostępne empirycznie określone tablice tzw. "wyzwalaczy" czyli słów które wywołują najczęstsze negatywne przekonania, więc pominę rozpisywanie się tutaj na ten temat]

Jedna z najskuteczniejszych technik, wynikająca z warstwowej struktury przekonań jest drążenie, schodzenie w głąb przekonań aż do ich esencji, za pomocą pytań racjonalizujących.

"W co bym musiał wierzyć, żebym uznał to za prawdę"

A następnie zadawanie pytań racjonalizujących odpowiedziom na te pytanie z poprzedniego kroku, aż do momentu, gdzie nie będzie już o co pytać, albo nastąpi zapętlenie przekonań. To ta ostania odpowiedz jest esencją naszych przekonań.

Weźmy jedno z najbardziej typowych przekonań: "chcę zarabiać dużo pieniędzy" (a nie zarabiam :)) [posłużę się odpowiedziami znanymi mi z moich warsztatów - naprawdę, to wszystko są autentyczne przekonania różnych ludzi]

a) chcę zarabiać dużo pieniędzy, bo mając dużo pieniędzy mogę pozwolić sobie na życie jak człowiek bogaty.

b) Mając dużo pieniędzy mogę pozwolić sobie na życie jak człowiek bogaty, bo wszystko na świecie kosztuje a im coś jest lepszego tym więcej kosztuje.

c) Wszystko kosztuje, bo bogaci pilnują aby te dobra były dostępne dla wybranych aby nie musieć zadawać się z ludźmi z niższych klas społecznych.

d) Pilnują aby nie zadawać się z niższymi klasami, bo to zarozumialce i bufony.

e) To zarozumialce i bufony, bo tylko ktoś taki umie wyzyskiwać innych, żeby nabijać sobie kabzę.

f1) Wyzyskiwać, bo tylko wyzyskiwacze mają pieniądze ....

Stop. Właśnie doszliśmy do zapętlenia ("chcę mieć pieniądze").

Na marginesie, jak słyszę jak ktoś wyrzeka na bogaczy to zawsze się pytam, dlaczego zatem sam chce mieć pieniądze ? Wszak, jak wyjaśniam w innym wątku, bycie bogatym może być powodem cierpienia !

Ale pociągnijmy temat dalej

f2) Wyzyskiwać, bo w uczciwy sposób nic się nie da zarobić.

g2) Nic się nie da zarobić, bo państwo okrada nas z podatków żeby płacić na nierobów.

h2) Okrada nas, bo jak to możliwe, żeby płacić takie wysokie podatki kiedy jakość usług za nie oferowana jest na niskim poziomie

i2) Jakość jest na niskim poziome, bo co nikomu się nie chce nic robić.

j2) Nikomu się nie chce nic robić, bo za taką marną kasę nikomu się nie chce uczciwie pracować

k2) Uczciwe, bo tylko cwaniaki mają pieniądze.

Stop. Kolejne przekonanie ("chce mieć pieniądze").

I tak z ___każdym___ przekonaniem !

Jest taka teoria, że żeby wyrobić sobie jakiś nawyk/przekonanie potrzeba 3 tygodni ! Stąd technika 21 dni.

Jeżeli uczciwie weźmiesz się nawet dzisiaj do pracy i zaczniesz pracować nad swoimi przekonaniami, to za jakiś czas staniesz się nowym człowiekiem, żyjącym w nowej rzeczywistości.

Kolejna ważna teoria w motywacji to zasada 72 godzin. Jeżeli od momentu postanowienia działania, nie podejmiesz tego działanie w ciągu 72 godzin to prawdopodobnie już nie podejmiesz go w ogóle.

ZACZNIJ WIĘC TERAZ !

Przestań czytać forum.

Weź kartkę. Zacznij pisać, bo pisanie doskonale oczyszcza. Pisz i pisz, bądź ze sobą szczery ! To co Ci będzie wychodzić w trakcie drążenia, może Ci się zupełnie nie podobać. Możesz chcieć płakać, rzucać zmiętą kartką w ścianę ... RÓB TO.

Emocje kształtują przekonania. Im silniejsze emocje tym skuteczniejsze programowanie. Tym więcej warstw określonej cebuli zerwiesz nakrywając ją tym grubszym nowym przekonaniem w pożądanym kolorze uczuć.

Wspieram Cię ! Wierzę w Ciebie !

Pozdrawiam.

Marek.

P.S.

W następnym odcinku troszkę o tym jak zarządzać uczuciami, kiedy nie mamy jeszcze wyrobionej silnej kontroli myśli.
Jesteś Energią Wszechświata ! Jesteś jak kropla w oceanie, która jest jednocześnie kroplą i oceanem. Tak jak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy kroplą a oceanem, tak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy Tobą a Wszechświatem.

Zacznij więc żyć tak jak chcesz, bo wszystko możesz.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
czynnik_omega
 
Posty: 1978
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 08:58
Podziękował(a): 684 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 939 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 8 lut 2014, o 20:47

Dziekuje za kawal poteznej dawki wiedzy Omega

Moje Pytanie
Jestes pewien ze przekonania nie da sie usunac a jedynie mozna je zmienic ?

Przyklad
Nabywamy przekonanie ze Bogaci sa jacys (nie wazne jacy)
Czy jedyne co mozemy zrobic to zmiana przekonania jacy sa ? Nie da sie usunac/wyczyscic naszego przekonania na ich temat tak zebysmy akceptowali ze sa bez oceniania ich ?

Tak mi przychodzi na mysl ze
Mamy przekonania wzgledem chyba kazdej sfery zycia
Jak myslisz ?
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 8 lut 2014, o 21:00

Czasem jak robie the work, to już w pytaniu 1 lub 2 dostaję takiego olśnienia i myśl w którą wierzyłem(przekonanie) jest już nieprawdą, wtedy jeszcze jednak nie robie odwrócenia bo to dopiero po czwartym pytaniu. Spotkałem się z taką opinią, że nie powinno się pozostawiać wolnego pola i tą myśl zapełnić inną tak czy siak, bo sama się zapełni losową czy coś.


A jak się schodzi do źrodłowych przekonań, to gdzie należy skierować swoją uwagę? Skąd wiem czy zadając sobie pytania odpowiada to co głębiej a nie ego? może i odróżnie, ale tak zwracać się do podświadomości ogólnie to tak jakby się zwracać do wszystkiego i niczego zarazem.
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez czynnik_omega » 8 lut 2014, o 21:01

Bushido napisał(a):Dziekuje za kawal poteznej dawki wiedzy Omega


Zawsze do usług !

Bushido napisał(a):Jestes pewien ze przekonania nie da sie usunac a jedynie mozna je zmienic ?
[...]
Nabywamy przekonanie ze Bogaci sa jacys (nie wazne jacy)
Czy jedyne co mozemy zrobic to zmiana przekonania jacy sa ?


Tak jest. Chodzi o to, że musi zostać zachowany postulat spójności wewnętrznej. Każde przekonanie (nabyte) powstało w nas na skutek jakiegoś bodźca. Nasz odpowiedź na ten bodziec zapisała się też w naszej pamięci. Nie możemy usunąć przekonania, bo pojawiłaby się luka pomiędzy zapisem w pamięci a zapisem w przekonaniach. A każde nadwyrężenie którejś z TrójIstot prowadzi cierpienia. Chcąc zatem zachować równowagę umysłową mechanizm nie przewiduje kasowania przekonań.

ALE !!!

Przecież przekonanie "bogaci to łotry" możesz zastąpić przekonaniem "bogaci to cudowni ludzie" ...


Bushido napisał(a):Tak mi przychodzi na mysl ze mamy przekonania wzgledem chyba kazdej sfery zycia


Dokładnie tak jest !

Często ktoś pisze, że "od dwóch miesięcy pracuję nad swoim rozwojem" ... i jednocześnie "ciężka praca nad sobą to nuuuda" ... no cóż. Zawsze może tkwić w swoich przekonaniach. Każdy ma wolną wolę i może robić cokolwiek uważa !

Pozdrawiam,

Marek.
Jesteś Energią Wszechświata ! Jesteś jak kropla w oceanie, która jest jednocześnie kroplą i oceanem. Tak jak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy kroplą a oceanem, tak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy Tobą a Wszechświatem.

Zacznij więc żyć tak jak chcesz, bo wszystko możesz.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
czynnik_omega
 
Posty: 1978
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 08:58
Podziękował(a): 684 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 939 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez tom2244 » 8 lut 2014, o 21:08

Chciałbym o coś zapytać odnośnie odwróceń przekonań, np. jak miałbym przekonania
- nie zasługuję na pieniądze
- od pieniędzy zwariuję
- ona jest złośliwa
- jestem głupi itp

to czy moge wszystkie lub prawie wszystkie odwracać o 180 stopni, "Ona nie jest złośliwa", "nie jestem głupi" czy koniecznie trzeba inaczej np. "jestem mądry", "potrafię być mądry", "ona BYWA złośliwa","ona jest miła" ? Raczej wolałbym odwracać w pierwszy sposób.
tom2244
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 2014, o 16:54
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez renata17031 » 8 lut 2014, o 21:08

A gdy zamieniamy stare przekonania na nowe, np. "bogaci to łotry" na "bogaci to cudowni ludzie", czy musimy szukać potwierdzenia tego przekonania w rzeczywistości?
To pytanie może wydać sie trochę nielogiczne, bo właśnie przekonanie , które zaczynamy nosić w sobie, pozwala nam patrzeć na ludzi w określony sposób. Tylko, ze praca nad nim pewnie zajmie nam troooche czasu....
Avatar użytkownika prawo przyciągania
renata17031
 
Posty: 601
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 08:08
Podziękował(a): 231 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 8 lut 2014, o 21:14

To pytanie jest bardzo logiczne Renata
Dziekuje ze je zadalas i czekam na odpowiedz
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości