Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Przekonania


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Przekonania

Postprzez Lambar » 25 mar 2012, o 20:12

Najpierw pociągnę myśl z innego wątku,
ona bardziej tu pasuje, do przekonań,
więc żeby wszystko w jednym miejscu było, to rozwinę moją myśl zaczętą na widok pisania Anielki.

Anielka naskrobała, że wręcz zażądała, że miała roszczeniową postawę w stosunku do pewnego pragnienia.
I to jest ok. To jest jak najbardziej ok, choć wydaje się, że jak to? Tak można, bez ogródek po prostu żądać?

Skupiona uwaga to już jest żądanie. Samo w sobie. Ono żąda: chcę tego więcej i więcej! Dawać mi tu szybko jeszcze więcej tego co obserwuję!
Hicks'y pięknie przypominają - świat działa na zasadzie włącznika rzeczy, i co bardzo bardzo istotne - nie ma w świecie wyłącznika. Jeśli nie chcesz czegoś - włącz co innego.

Na widok tego określenia - roszczeniowa postawa - to przypomniała mi się lektura starego tekstu odnośnie odzyskania zdrowia. Evelyn Monahan nazwała to uzdrawianiem psychotronicznym i tam wali prosto z mostu - żądaj, bo takie jest twoje prawo!
Tutaj jest więcej o tym:
http://www.huna.net.pl/index.php?name=N ... tartnum=16

I teraz druga część mojego pisania odnośnie przekonań, czyli tam powyżej pisałem o:
1. żądam, czyli mam marzenie / pragnienie
czyli wybieram cel

A teraz będzie punkt drugi, bez którego wychodzi zawsze d... w płocie (jak to u nas na wsi gadają ;-) )
2. Uwalniam marzenie, puszczam je aby się działo
albo jak to inaczej niektórzy ludzie zwą: robię miejsce dla tego marzenia
albo jeszcze inaczej: daję czas na to aby świat ustawił warunki żeby moje marzenie pięknie się zmaterializowało.

To jakie ktoś określenie wybierze, to jest bez znaczenia. To jest tylko i wyłącznie dla danej osoby, aby poczuła TO, aby mogła lepiej ogarnąć tą sprawę.

W "mechanizmie turbo" użyłem metafory wyprawy statkiem do oddania tych blokad.
Blokad, czyli dokładnie chodzi o system przekonań człowieka, a jeszcze dokładniej - o przekonanie dotyczące danego marzenia
http://www.abraham-bank.org/pl/artykul- ... turbo.html

Ciągnąć dalej tą metaforę okrętową, to można by to tak ująć:
mam marzenie, czyli wytyczyłem kurs dla mojego okrętu cumującego w porcie,
marzę cholernie mocno bardzo intensywnie
i co?
i nici
nic się nie zmienia
bo ja dalej stoję w porcie!

Prócz wytyczenia kursu coś jeszcze potrzeba zrobić. Trzeba podnieść kotwicę, spuścić żagle i patrzeć w stronę w którą się płynie, zamiast siedzenia wciąż i wciąż w porcie.

Marzenie to jest wytyczanie kursu. Puszczenie go to jest wyruszenie w drogę do marzenia, a droga ta nie musi być wcale długa. Czasami jest bardzo krótka.

A jak się puszcza marzenie? Jak zwalnia się blokadę?
Dziękuje się za marzenie i powraca się z uśmiechem na twarzy do tu i teraz z miejsca bujania w obłokach, i dalej się żyje normalnie, ale bez rozpamiętywania marzenia. Bo ono jest w dobrych rękach. Ja je puściłem, oddałem z moich rąk marzenie, jego zalążek, dałem je w większe ręce, które to marzenie urzeczywistnią.
Jeśli już przyjdzie ochota na wspomnienie marzenia to trzeba to z radością uczynić kontemplując dobre cechy/strony/właściwości tego marzenia, a potem: dziękuję! i wracam do życia.

Bashar i Hicks'y tu wyraźnie dodają jeszcze:
żeby poczuć się tak, jak ten człowiek który ma to marzenie spełnione.

I n koniec:
Zauważcie co robiła Evelyn Monahan.
1. Ona raz żądała,
2. potem uskuteczniała proces, który wg niej był praktyczny (wg niej ponieważ narzędzi jest dużo, aczkolwiek wizualizacja czyli wyobraźnia to jak to mówią jest kuźnia bogów, więc to jest najpotężniejsze narzędzie)
3. na końcu dziękowała i zamykała temat

i tak 3 razy dziennie chyba z tego co pamiętam,
w odpowiedzi na te działania stał się cud (cud wg niektórych ludzi, czyli rzecz wybitnie mało prawdopodobna).

---

Dopisek o puszczaniu marzeń aby mogły się zrealizować.

Bardzo dużo o tym jest informacji, zwłaszcza wypływają one w ostatnich latach.
Vadim Zeland o tym obszernie pisze w swoim dziele Transerfing,
dr Wayne Dyer opowiada o puszczaniu, on to nazywał Letting go,
Metoda Sedony to też piękny opis tego uwalniania,
w szamanizmie Hawajskim, czyli w Hunie, jest o tym mowa w modlitwie, że aby ona była skuteczna trzeba cel modlitwy oddać do wyższego ja dziękując za spełnienie i nie wracać do tego.
I pewnie wiele innych źródeł pięknie opisuje tą sprawę, to tak na szybko z pamięci :-)
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Przekonania

Postprzez Kasiczka » 25 mar 2012, o 22:55

Dzięki Lambi ;)
http://jezus-cie-kocha.blogspot.com/

"Gdybyś chodził po drodze Bożej, mieszkałbyś w pokoju na wieki. Naucz się, gdzie jest mądrość, gdzie jest siła i rozum, a poznasz równocześnie, gdzie jest długie i szczęśliwe życie, gdzie jest światłość dla oczu i pokój "

Kasiczka
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1142
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 23:40
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 55 razy

Re: Przekonania

Postprzez syllaqmadam » 26 mar 2012, o 06:42

Obrazek
Cześć.
Możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który cię od szczęścia i sukcesu oddala.

syllaqmadam
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 19:31
Podziękował(a): 180 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 95 razy

Re: Przekonania

Postprzez Nova » 26 mar 2012, o 14:27

Coś mi tu nie pasuje, chyba nie do końca zrozumiałam ;).
Piszesz, żeby odpuszczać i przestać się skupiać na czymś czego pragniemy(działa!sprawdziłam :D) a potem o technice, kiedy należy powtarzać pewien proces trzy razy dziennie...To ma być jakiś określony czas? Na przykład myślę o czymś intensywnie 3 razy dziennie przez 3 dni ;) a potem odpuszczam? Czy jak? ;)
„Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.” - M. Bułhakow

Nova
 
Posty: 408
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 20:13
Podziękował(a): 74 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 90 razy

Re: Przekonania

Postprzez Lambar » 26 mar 2012, o 14:44

Robisz jakiś proces, czy to wizualizacja, czy pisanie afirmacji, czy medytacja, czy jakieś masaże - obojętnie co.
Towarzyszy temu świadomość skupiona na celu. Po to jest ten proces, aby wzmóc uwagę.
Po zakończeniu dziękujesz i już nie wracasz do tego. Następnie niedługo marzenie się spełnia.

I tak to najczęściej wygląda w stosunku do "trywialnych" marzeń. One nie są dla nas ważne, nie mają takie znaczenia, więc jesteśmy w stanie je puścić, uwolnić i sprawić aby się działo.

Jednak, jeśli chodzi o "duże" marzenia, czyli takie gdy wiemy że coś jest baaardzo wartościowe, a my tej kasiorki nie mamy, albo że cel jest tylko dla wyjątkowych wybrańców, albo że jest to rzecz prawie niemożliwa na tym świecie (czyli kategorie cudu), to wtedy świadomość wraca z tęsknotą do tego marzenia, a tęsknota niesie żale różne i smutki.
I no wiadomo co dalej się dzieje, nic się nie dzieje.

Więc jeśli przychodzi do mnie ochota na rozpamiętywanie marzenia to mogę zrobić jakiś myk, właśnie coś w stylu:
hola hola, teraz zajmuję się X (przykładowo pracuję) i na tym się skupiam, a czas na marzenia będzie później, bo mam wyznaczony termin. I w tym terminie oddaję się całkowicie, czyli mam ustalone trzy razy dziennie wizualizacje jakieś, tak jak to Monahan zrobiła.

Albo jak już nie mogę, no to zamykam oczy i trochę w obłokach pobujam, po czym zamykam obłoki, dziękuję i wracam do tu i teraz dziękując za to coś co tam w obłokach doświadczałem.

Właśnie to jest cała sztuka - w uwalnianiu, czy też w zezwalaniu.

Można by też dla przykładu zastosować ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=1lVaT1Lk ... re=related

bardzo fajna sprawa, usuwa napięcia spod czaszki,
a te właśnie napięcia to jest uwiązanie okrętu marzenia w dokach.
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Przekonania

Postprzez Nova » 26 mar 2012, o 17:34

Dzięki Lambar :)

A tak w ogóle to sama sprawdziłam, że odpuszczanie jest skuteczne. Szukałam pracy, szukałam i szukałam...;). Starałam się wierzyć ale nachodziły mnie też wątpliwości, poczucie niesprawiedliwości, stresowałam się tym itp.;). Potem trafiłam na jakiś post Lambara, w którym też pisał o pracy :). Miałam wtedy wizję pracy w swojej miejscowości, bo wiąże się to z moimi planami odnośnie DG. Po przeczytaniu postu Lambara postąpiłam tak jak on - odpuściłam :). Wysyłałam dalej oferty ale na spokojnie, bez spinania się, a potem o pracy nie myślałam, nie rozmawiałam z nikim o niej, nie żaliłam i cały czas starałam czuć się dobrze. Byłam pozytywnie nastawiona do świata, ludzi, uśmiechałam się, fajnie spędzałam czas, byłam wdzięczna za wszystko i...dostałam pracę ;). Chyba jakoś tydzień po tym jak odpuściłam. I to zgodną z moją wizją. Potem przez chwilę wściekałam się, że jest poniżej moich kwalifikacji ale przecież tak to sobie wymyśliłam! Dostałam to czego chciałam! Praca taka, bo po niej chcę zająć się sobą, moimi celami, do których dążę. I ta praca mi to umożliwia. Poza tym, jak już nie raz słyszałam - nic nie dzieje się bez powodu :)
„Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.” - M. Bułhakow

Nova
 
Posty: 408
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 20:13
Podziękował(a): 74 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 90 razy

Re: Przekonania

Postprzez Lambar » 26 mar 2012, o 19:24

Gratulacje! :-)
To najwspanialsze doświadczenie - świadoma kreacja,
to dodaje kopa, bo pokazuje jak cały mechanizm działa
skupienie uwagi -> odpuszczenie -> otrzymanie

"i cały czas starałam czuć się dobrze"
Jola o tym pisała, że to dla niej sedno sprawy.
I tak można by w dużym uproszczeniu powiedzieć.
Bo gdy czuję się dobrze to nie ma stresu. Nie ma napięć. A one są wskaźnikiem, że oto gdzieś tam w środku siedzi przekonanie, które generuje ten opór (opór = stres).
Więc to cudnie można też wyłapać, w jakich sferach życia czuję to napięcie (opór)? Na przykład podczas wizualizacji, czy marzenia na różne tematy. Wtedy pojawiają się różne uczucia, często są to doznania w ciele.
Na tym bazuje metoda Sedony. Też super sprawa, polecam :-)
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Przekonania

Postprzez marzens » 26 mar 2012, o 20:37

Dzięki kochani za te posty.Stawiają na nogi! ;) Mam pytanko.Jak sobie radzicie z lenistwem umysłowym.Mam na myśli to,że ciężko czasami się przestawić z myśli płynących samoistnie na myśli tzw.pożądane.Czy to nawyk,czy przekonanie,a może poczucie zaniżonej wartości?
Każdego dnia i pod każdym względem czuje się coraz lepiej i lepiej...

marzens
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 20:51
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

Re: Przekonania

Postprzez syllaqmadam » 25 sie 2012, o 17:06

marzens napisał(a):Dzięki kochani za te posty.Stawiają na nogi! ;) Mam pytanko.Jak sobie radzicie z lenistwem umysłowym.Mam na myśli to,że ciężko czasami się przestawić z myśli płynących samoistnie na myśli tzw.pożądane.Czy to nawyk,czy przekonanie,a może poczucie zaniżonej wartości?

Marzenas może to brak wiary?
Ja wręcz przeciwnie umysłowo pracuję 24 na h z własnej woli .
Cześć.
Możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który cię od szczęścia i sukcesu oddala.

syllaqmadam
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 19:31
Podziękował(a): 180 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 95 razy

Re: Przekonania

Postprzez Kasiczka » 25 sie 2012, o 21:14

syllaqmadam napisał(a):Obrazek

Syllag, rozwalasz mnie ostatnio
http://jezus-cie-kocha.blogspot.com/

"Gdybyś chodził po drodze Bożej, mieszkałbyś w pokoju na wieki. Naucz się, gdzie jest mądrość, gdzie jest siła i rozum, a poznasz równocześnie, gdzie jest długie i szczęśliwe życie, gdzie jest światłość dla oczu i pokój "

Kasiczka
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1142
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 23:40
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 55 razy

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], emilia87, , leather, Yahoo [Bot] i 12 gości