Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

surowa dieta + dużo motywacji


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez Hoya18 » 9 paź 2013, o 14:56

Dara napisał(a):wiecie co, ja juz od tygodnia nie jem chleba, niczego co zawiera makę pszenna, owsiana itp. nic co zawira gluten, ostatnio czytałam ksiażkę Dieta bez pszenicy - William Davis, to czego sie dowiedzaiłam spowodowało że chyba juz mąki nie rusze, a robie sobie chlebek z mąki np. ryżowa, gryczana, z soczewicy, miele ziarna w młynku. wczoraj zrobiłam nalesniki i sa takie same jak z pszennej, polecam sie zainetresowac tematem, mega!

Hej:) Zauwazylas jakies efekty, po tej diecie? Sama z checia bym wyprobowala, ale chyba pozbycie sie chleba jest dla mnie niemozliwe;p A tak z innej beczki, skad taki nick?:)

Hoya18
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 16:11
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez Lili » 9 paź 2013, o 16:53

da sie zyc bez chleba:)

jakos na poczatku roku ja i moj chlopak zrobilismy sobie rachunek sumienia na temat tego, co jemy - wynik nam sie nie spodobal, zaczelismy eksperymentowac troche i na poczatek wyrzucilismy chleb (a razem z nim odpadly nam takie rzeczy jak ser zolty, pasztet i takie tam), trzeba sie bylo troche naglowic, czym ten chleb zastapic - zaczelismy jesc wiecej roznych kasz z warzywami, bardzo nam to smakowalo:)

pozniej bylismy w podrozy, wiec musielismy troche zmodyfikowac diete, ale nauczylismy sie, ze wszystko da sie zrobic - w necie jest duzo fajnych przepisow, potrzeba sie tylko ruszyc i czegos poszukac:)

Lili
 

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez Ruda » 9 paź 2013, o 17:10

Podpisuję się pod stwierdzeniem, że da się żyć bez chleba. Nie ma go w mojej diecie już 5 rok. Generalnie nie spożywam nic, co zawiera w sobie mąkę-zwyczajnie jej nie lubię. Jednak czy widzę jakieś efekty, ciężko mi powiedzieć. Może dlatego, że nie wiem, jakich efektów powinnam się spodziewać:)
Posiadamy wolną wolę w takim stopniu,w jakim nie angażujemy się w daną czynność emocjonalnie.

Ruda
 
Posty: 95
Dołączył(a): 9 sie 2013, o 11:31
Lokalizacja: Corona Borealis
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 18 razy

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez alice » 9 paź 2013, o 17:33

Do tych wszystkich osób, które wątpią w zdrową dietę wegańską i dogadują "no jak ci weganie tak mogą, no gdzież to tak": wyszukiwanie nie boli, jedno forum:
http://www.forumveg.pl/
drugie forum:
http://www.wegetarianie.pl/XForum.html

i MILIONY artykułów i danych w internecie. Nikt Wam nie każe jeść w ten sposób, ale wypada się wykazać jakąś ogładą. To, że TY NIE CHCESZ, nie widzisz tego, powątpiewasz, to nie znaczy że masz na ten temat jakiekolwiek pojęcie. Hasła: B12, omega3, żelazo, witamina D. I tak - jest mnóstwo sportowców nawet nie tylko wegan, także tych na raw, czyli surowej. Także w sportach siłowych. Bushido jakby mięso było jedynym źródłem białka, to w przeszłości ludzie masowo by umierali. Jeszcze raz warto sobie uświadomić, że były czasy gdy mięso było rarytasem. Bądźmy dorośli i podchodząc do dyskusji zapoznawajmy się z tematem, a nie podejmujcie rozmowy nic nie wiedząc i krytykując.

alice
 

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez Jessica » 9 paź 2013, o 17:43

Kurcze marzy mi się od dawna taka dieta, jestem pewna, że człowiek musi czuć się na niej wspaniale. Tylko, że najlepiej byłoby sobie samemu hodować takie jedzonko. Wiadomo jak to wygląda w dzisiejszych czasach - pełno chemii niestety
http://odnajdzmysie.eu - w grupie zawsze raźniej ;-)
Jessica
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 18:03
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez Dara » 10 paź 2013, o 09:54

Hoya18 napisał(a):
Dara napisał(a):wiecie co, ja juz od tygodnia nie jem chleba, niczego co zawiera makę pszenna, owsiana itp. nic co zawira gluten, ostatnio czytałam ksiażkę Dieta bez pszenicy - William Davis, to czego sie dowiedzaiłam spowodowało że chyba juz mąki nie rusze, a robie sobie chlebek z mąki np. ryżowa, gryczana, z soczewicy, miele ziarna w młynku. wczoraj zrobiłam nalesniki i sa takie same jak z pszennej, polecam sie zainetresowac tematem, mega!

Hej:) Zauwazylas jakies efekty, po tej diecie? Sama z checia bym wyprobowala, ale chyba pozbycie sie chleba jest dla mnie niemozliwe;p A tak z innej beczki, skad taki nick?:)


tak, rano choze to wc jak dzieciak, super, a jadłam zawsze mega duzo owocow i warzyw, zero słodyczy a i tak miałam problemy, ale jadłam chleb, makarony i płatki owsiane, teraz super, ogólnie czuje wiecej energii, budze sie przed budzikiem wyspana, a mój mąż tez czuje sie taki lekki, jest mega zadowolony, ogólnie jestesmy zdrowi, ale gluten cały czas działa na ludzi toksycznie i długo bezobjawowo, kup sobie te ksiażke, ja ja w 2 dni połknełam wercz
Dara
 
Posty: 163
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 10:00
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

Re: surowa dieta + dużo motywacji

Postprzez Lili » 10 paź 2013, o 11:00

Ja mam dużo szybszą przemianę materii, odkąd zaczęłam jeść więcej kasz, a mniej (albo wcale) pieczywa (czyli jakoś od stycznia). Możliwe, że troszkę straciłam na wadze, ale nie za dużo (miałam prawidłową wagę wcześniej), wydaje mi się, że mniej teraz marznę i rzadziej łapię przeziębienia (a jeśli łapię, to wszystko samo przechodzi w jeden - dwa dni).

Miałam myśl, żeby wywalić z diety gluten, ale ponieważ dieta bezglutenowa jest nieco droższa i bardziej pracochłonna, to robię to stopniowo.

Lili
 

Poprzednia strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], , Yahoo [Bot] i 10 gości