Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

kto z Was praktykuje medytację?


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez Dara » 6 lut 2013, o 08:40

Witam, słuchajcie kochani, po filmiku na youtube " jak medytować" http://www.youtube.com/watch?v=ksLnbmSa6TM
doszło do mnie że jesteśmy prawdziwa energią i że mamy jej za malo dlatego czujemy sie czasem nie tak. I że tylko podczas głębokiego snu i medytacji dostajemy jej więcej itp. A więc zaczełam do tego podejśc bardzo poważnie. Od 3 dni medytuje tak pół h. Oczywiście jestem na poczatku drogi i cieżko mi sie skupic tylko na oddechu. Mysli przychodzą ale staram sie je brac z boku tak z pozycji obserwatora. jestem ciekawa po jakimś czasie jakie będą efekty. Ludzie piszą ci co długo medytują że to piękna sprawa i poprawia im sie zdrowie i samopoczucie itp. Jakie są Wasze doświadczenia? Pozdrawiam
Dara
 
Posty: 194
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 10:00
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez Bushido » 6 lut 2013, o 08:46

medytacja to wprowadzanie umyslu w stan fal mozgowych Theta ?
jesli tak to mam sposob jak przeskoczyc 10 lat doswiadczenia do przodu
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez Dara » 6 lut 2013, o 09:51

nie rozumiem
Dara
 
Posty: 194
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 10:00
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez Bushido » 6 lut 2013, o 10:29

:D

Medytacja w ujeciu naukowym to swiadomy proces majacy na celu wprowadzenie umyslu w okreslony stan fal mozgowych

Fale beta
rytm gotowości, charakteryzuje szczególnie zwykłą codzienną aktywność, percepcję zmysłową i pracę umysłową

Fale alfa
spoczynkowy, charakterystyczny dla stanu relaksu, odprężenia, gdy leżymy z zamkniętymi oczami, przed zaśnięciem i rano po przebudzeniu. Wykorzystywany w technikach szybkiego uczenia się.

Fale theta
Fale theta są najczęściej występującymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. Świadomość przy tej częstotliwości pozwala na kontrolowanie bólu fizycznego, a w skrajnych przypadkach nawet krwawienia. Dla tej częstości tok myśli staje się niespójny i zanikają związki logiczne, co wyraźnie widać na przykładzie myślenia w czasie marzeń sennych.


Wprowadzanie umyslu w stan Theta pozwala na dotarcie gleboko w nasza podswiadomosc, ktora najczesciej jest blokowana i zagluszana przez nasz umysl swiadomy
Wprowadzanie sie w stan Theta (gleboka medytacje) pozwala na:
* Zaprogramowanie naszej podswiadomosci tak aby dzialala na nasza korzysc a nie przeciw nam
* Leczenie/uzdrawiania siebie samego
* i wiele innych o ktorych nie wiem

Wprowadzanie sie w stan glebokiej medytacji jest trudne i czasochlonne, wymaga wielu miesiecy jesli nie lat praktyki
Na szczescie naukowcy opracowali zestaw spejalnych nagran dziwiekowych ktore stymuluja w sposob naturalny nasze polkule mozgowe celem ich synchronizacji a w efekcie przejscie ze stanu gamme do alpha a docelowo theta
Ta nagrania/dziweki nazywaja sie bodajze "Dzwiekami dudniacymi" stosowalem to niedawno i udalo sie za pierwszym razem wiec to jest swietne

Nastepuje pytanie po co medytujesz?
Chesz zapytac podswiadomosc co masz zrobic w konkretnej sytuacji ?
Chcesz ja zaprogramowac aby pomogla ci w osiagnieciu celu ?
Pragniesz miec wiecej energii i byc zdrowsza ?

Co do efektu stanu theta to niektorzy porownuja go ze stanem po zazyciu lekkich naroktykow
wiec jest lepsze samopoczucie, euforia i poczucie szczescia itp.
Zalezy jak daleko naczysz sie wchodzic w glab siebie a tego mozna sie nauczyc

Dla mnie to jest ciekawostka, nie traktowalem tego nigdy zbyt powaznie i nie wiem czy wizualizacja celow po dotarciu do naszej podswiadomosci cokolwiek zmienia w naszym zyciu
takze wiem ze nic nie wiem ale przynajmniej mam tego swiadomosc
ciekawe co na to moja podswiadomosc :D

pozdrawiam
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez coppelia » 6 lut 2013, o 11:34

ciekawe czy za pomocą medytacji można sobie wyrównać poziom hormonów
próbował już ktoś medytacją wpłynąć na zdrowie?
"Jedyne ograniczenie to te, które narzuca Ci Twój umysł. [...] Wszystko jest możliwe." ♥♥♥
coppelia
 
Posty: 277
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 14:55
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez Bushido » 6 lut 2013, o 12:13

co to znaczy wyrownac poziom hormonow ?

POPRAWKA

Chodzi o "Nagrania z dudnieniem rozncowym"
tak z gwoli precyzji
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez coppelia » 6 lut 2013, o 12:48

Bushido - jeżeli ktoś cierpi na zaburzenia hormonalne związane np. z tarczycą. Czy zamiast kilkumiesięcznej terapii związanej z przyjmowaniem leków lub zastrzykami można medytacją wpłynąć organizm aby zapanowała w nim całkowita harmonia? Oczywiście udanie się do lekarza jest wskazane, jak w większości przypadków ale ciekawi mnie czy samemu też można coś zdziałać w tym temacie... :) Mi się od razu nasuwa odpowiedź, że tak ale ciekawa jestem czy ktoś próbował (nie koniecznie z hormonami).
"Jedyne ograniczenie to te, które narzuca Ci Twój umysł. [...] Wszystko jest możliwe." ♥♥♥
coppelia
 
Posty: 277
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 14:55
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez AGGA » 6 lut 2013, o 13:33

Medytuję już od wielu lat, niestety niezbyt regularnie. Mam fazy, że medytuję bardzo regularnie a potem długo nic. Ostatnio wróciłam do medytacji. Pierwszy raz słyszę o nagraniach z dudnieniem, ale chętnie spróbuję je zastosować jeśli uda mi się je gdzieś znaleźć. Ja medytuję bardzo prosto w ciszy lub przy nagraniu szumu fal morskich. Najbardziej lubię uczucie lekkiego "odlotu", jakby oderwania od ciała, od wszystkiego, ale to nie za każdym razem wychodzi. Praktykowałam wiele technik i sposobów, ale najprostsze są najlepsze, przynajmniej w moim przypadku. Po medytacji też najczęściej mój dzień jest lepszy i spokojniejszy.
AGGA
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 20:51
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez coppelia » 6 lut 2013, o 16:47

Czy medytacja może przynieść odpowiedź na pytanie?
"Jedyne ograniczenie to te, które narzuca Ci Twój umysł. [...] Wszystko jest możliwe." ♥♥♥
coppelia
 
Posty: 277
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 14:55
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

Re: kto z Was praktykuje medytację?

Postprzez Bushido » 6 lut 2013, o 17:04

Milo wiedziec ze inni czuja podobnie
To uczucie odlotu jest zwiazane z przejsciem umyslu w stan Theta
Fajne uczucie, mysli sie wtedy bardzo klarownie nie ma takiego szumu i chaosu jak zazwyczaj w dzien

Na necie sa darmowe nagrania z dudnien roznicowych - wazne zeby sluchac ich przez sluchawki

pozdrawiam
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Następna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], , Yahoo [Bot] i 10 gości