Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Idę do przodu .......porządki w życiu


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Idę do przodu .......porządki w życiu

Postprzez syllaqmadam » 19 mar 2012, o 13:43

Nie chciałam psuć wrażenia tytułem " Jak pozbyć się bałaganu ze swojego życia"
, a na temat tej książki chciałam napisać.
Interesuje się nauka Feng shui i poniekąd ona ta książka traktuje na ten temat
, jednak nie jest to jedna z wielu na temat feng shui, odkryłam w niej tematy dotyczące prawa przyciągania.
Autorką jest Karen Kingston.
Chciałam jakoś streścić ją, ale nie umiem, po prostu trzeba wziąć ja do reki i czytać.
Przeczytałam książkę do połowy i jestem w trakcie generalnego usuwania przedmiotów z piwnicy i domu
ostatnio taki robiłam w 2004 roku tez za sprawa feng i numerologii, które mnie do tego kroku popchnęły.
Wynoszę wory śmieci ubrań i niepotrzebnych rzeczy, książka pomoże w wyborze co nam jest potrzebne co nie , mi przynajmniej dala motywacje o odwagę. Własnie w niej piszę,żę to co trzymamy w piwnicach, co odkładamy na póżniej
to oznaka braku zaufania do wszechświata,ze możemy dostać coś więcej, coś lepszego niekoniecznie obecnie mając fortunę w reku. W ciągu dwóch dni , mam wrażenie wyniosłam pół pokoju "śmieci", książki oddałam do biblioteki, pani się ucieszyła :)
Nie patrzę co mam oddać bliskim, bo znowu bym siedziała z tym następne pół roku.
Im wiecej sie pozbywam tym lżejsza jestem, a o to przecież chodzi Abrahamom :D i nam, poczucie ulgi i przestrzeni.
Następne wory stoją z dzisiejszego dnia do wyrzucenia i sama nie wiem gdzie ja to wszystko pomieściłam, a jak podświadomość musiała dzwigać to , jak mogłam ruszyć do przodu, teraz jestem rozpędzona jak szalony motor.
Od dłuższego czasu wiedziałam,że muszę coś zrobić , ale ciężko było się zabrać, pomyślałam, przydała by się jakaś nowa wiedza na temat porządkowania i znalazłam i to na własnym dysku , tytuł mnie odrażał, ale zajrzałam i bardzo się z tego cieszę, obym już miała taki styl życia, tego się trzymam.
Jest też ebook , jakby co zapraszam na PW ;)
Wiecie nie raz jest tak ,że bierzemy coś do ręki , a to szkoda wyrzucić, a to się jeszcze przyda, a tyle kasy na to wydałam/em itp,itd. Po tej lekturze wszystko idzie jak z płatka i co więcej jestem pewna,że idzie mi to na dobre,że odblokowuje opory, które mnie chroniły przed spełnieniem pragnień
Podzielcie się swoimi doświadczeniami, bo to bardzo ekscytujące, a mam nadzieje tu jeszcze napisać co się wydarza
, bo to dopiero trzy dni jak działam. Na razie czuje przypływ energii, latam po prostu moje ciało jest lżejsze, dusza śpiewa
i chce więcej :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;)
Ostatnio edytowano 20 mar 2012, o 08:05 przez syllaqmadam, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Idę do przodu .......

Postprzez Lambar » 19 mar 2012, o 17:59

Ła no pani, toż to jedna z najlepszych technik - robienie porządku :-D
Raz że doskonały aerobik, dwa - robi się przyjemniej w okolicy
no i trzy - znak że wprowadzam zmiany w życiu, mocny znak, bo potwierdzony działaniem.
Czyli raz na jakiś czas warto odświeżyć chaupę, pokręcić się ostro, dać ponieść szaleństwu wymiatania :)
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 603
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57

Re: Idę do przodu .......

Postprzez syllaqmadam » 19 mar 2012, o 19:05

:) ;)
Pamietam jak miałam problem z suknia ślubną kiedyś,leżała w piwnicy jakby to jakiś rytuał miał być,że suknia ślubna na pamiątkę i już wtedy wiedziałam o PP i miałam opory,ale trochę jakby wbrew sobie wyniosłam ją na pck i nic sie złego nie stało dalej by leżała i zawadzała.
Tak samo jak pisałam w 2004 roku robiłam generalne i piwnice również, a ze mieszkałam u mamy to było co wynosić
wiele rzeczy tam trwało jeszcze po Śp. tacie , a mama by z tym nic nie zrobiła i w sumie jakoś jej to chyba szkody nie zrobiło, a raczej pożytek. Tyle,że to trzeba tez się liczyć z porządkami z innymi, bo jak ktoś nie dorósł no to mogą być kłopoty.
W sumie to wszystko na logikę , a jednak czasem się przyda przypomnienie , kop tkz.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Idę do przodu .......

Postprzez Anielka » 19 mar 2012, o 23:07

O...:) mnie dzisiaj też wzięło na porządki, takie właśnie oczyszczające... Wsadziłam m.in. kilka starych ubrań do worka i wywiozłam do kontenera PCK , wrzuciłam wszystko...oprócz jednej rzeczy, bo stwierdziłam że może jeszcze się przyda . Śmieszne to nie jest, bo wiadomo o co chodzi. Ale zrobiłam też postęp. W związku z planowaną już wiele lat przeprowadzką, gromadziłam różne rzeczy (np. naczynia, pościel) na nowe lokum. Korzystam ze starych. A dziś wyprałam nowy komplet pościeli, przyniosłam ze strychu, nowe naczynia...I jestem szczęśliwa, że ich używam. Przyniosłam też prawie nowe rzeczy po dzieciach, przewijak, stołek do karmienia itd. i wystawię ja na aukcje. Jutro znów ruszam na strych ... A ostatnio nawet lodówkę przestawiłam w inne miejsce :) Zawsze jak potrzebuję zmian to przestawiam meble...i na tym się kończy

A takie oczyszczanie to świetny sposób na poprawę samopoczucia i lepszy przepływ energii. Kiedyś starałam się stosować Feng shui, jak kupiłam okrągłe akwarium ze złotą rybką to bardzo poprawiły mi się finanse .
Anielka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 20:59

Re: Idę do przodu .......

Postprzez syllaqmadam » 19 mar 2012, o 23:10

Z tą rybka to ciekawe.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Idę do przodu .......

Postprzez Anielka » 19 mar 2012, o 23:24

Stosowałam sporo remediów, wiele rzeczy w życiu w tamtym czasie szło po mojej myśli a nawet lepiej...Żyłam Feng shui, ale poznałam kogoś i zamieszkał ze mną. I to był początek końca... Nie miał zielonego pojęcia o co w tym chodzi, rozwalał mnie tym psychicznie, tzn. bałaganiarz i w domu i w życiu. Najlepsze było jak przyniósł kino domowe i zrobił mi w jedynym pokoju pajęczynę! - plątaninę kabli, kabelków, przez które musiałam przechodzić uważnie, aby ich nie porozrywać!!! Upychał śmieci w kąty. To taki mały przykładzik... Wtedy zaczęło się wszystko sypać. mnie to irytowało i już nie myślałam o feng shui tylko wypowiedziałam jemu walkę. Cudownie jest kiedy dwoje ludzi patrzy w tym samym kierunku... :)
Anielka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 20:59

Re: Idę do przodu .......

Postprzez syllaqmadam » 19 mar 2012, o 23:36

Anielka napisał(a):Stosowałam sporo remediów, wiele rzeczy w życiu w tamtym czasie szło po mojej myśli a nawet lepiej...Żyłam Feng shui, ale poznałam kogoś i zamieszkał ze mną. I to był początek końca... Nie miał zielonego pojęcia o co w tym chodzi, rozwalał mnie tym psychicznie, tzn. bałaganiarz i w domu i w życiu. Najlepsze było jak przyniósł kino domowe i zrobił mi w jedynym pokoju pajęczynę! - plątaninę kabli, kabelków, przez które musiałam przechodzić uważnie, aby ich nie porozrywać!!! Upychał śmieci w kąty. To taki mały przykładzik... Wtedy zaczęło się wszystko sypać. mnie to irytowało i już nie myślałam o feng shui tylko wypowiedziałam jemu walkę. Cudownie jest kiedy dwoje ludzi patrzy w tym samym kierunku... :)

Oj wiem o czym mówisz .
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Idę do przodu .......

Postprzez Anielka » 19 mar 2012, o 23:45

Myślę, że Feng shui w połączeniu z Prawem Przyciągania może dać wspaniałe efekty . Kiedyś, jako bardzo młoda osoba , powiedziałam, że bałagan w domu przenosi się na bałagan w życiu... Skąd ja to już wtedy wiedziałam? :)
A z tą rybką :) ... Postawiłam okrągłe akwarium ze złotym welonkiem w miejscu odpowiedzialnym za Bogactwo. Uwielbiałam, kiedy wysprzątałam mieszkanie, wymyłam akwarium, zmieniłam wodę rybce... Dbałam o nią :) I długo pociągnęła
Anielka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 20:59

Re: Idę do przodu .......

Postprzez Kasiczka » 20 mar 2012, o 00:01

No dzięki za te wiadomości - ja właśnie jakiś tydzień temu wysprzątałam nasze mieszkanie :) i Teraz dbam o nie :) Jakoś tak podświadomie to zrobiłam-że życie nasze tak wspaniale się układa a w mieszkaniu bałagan ;) teraz mamy czysto :D :D
Kasiczka
 
Posty: 615
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40

Re: Idę do przodu .......porządki w życiu

Postprzez Jola » 20 mar 2012, o 22:02

Ja też staram się zawsze urządzać miejsca, w których przebywam wg Feng shui. Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia, bo i tak najważniejsze jest to, jak się czujesz, ale właśnie ja czuję się dobrze w pomieszczeniach, gdzie stosuję Feng shui. Zwłaszcza dbam o to, aby żaden kąt nie zionął pustką. W każdym kącie mam kwiaty, w ogóle mam dużo kwiatów, dużo zielonego i czerwonego, bo czerwony mnie pobudza do działania. Nie znoszę bałaganu, szczególnie w pracy. To racja, że bałagan wokół nas staje się bałaganem naszej duszy. Nie jestem pedantką, ale kiedy gdzieś panuje rozgardiasz to uciekam stamtąd instynktownie.

Jeśli to jest możliwe, to nigdy nie siadam tyłem do drzwi, na biurku muszę mieć porządek, w pracy też mam dużo kwiatów. Teraz jest okres moich ulubuinych tulipanów, więc na biurku stoją ich dziesiątki.

Najlepiej sie jednak czuję w otoczeniu drewna więc mój dom będzie z bala i cały w stylu wiejsko góralskim z dużym kominkiem, bujanym fotelem i małą oranżerią. Drewno w połączeniu z czerwienią, bo jednak z czerwonego nie zrezygnuję :)
Różne rzeczy są możliwe jeśli nie upieramy się, żeby je wyjaśnić.

Jola
 
Posty: 86
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: , Jola i 4 gości