Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Dziwny umysł


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Dziwny umysł

Postprzez Anielka » 23 kwi 2012, o 22:51

Marzens, kiedy czytam co piszesz to jakby o mnie samej... Poczucie lęku towarzyszy mi od zawsze. Pewnie to dlatego, ze moja mama bardzo krzyczała na mnie od dziecka...a niedawno usłyszałam, że nie wolno na dzieci krzyczeć w taki sposób , bo nabawią się lęków na całe życie i ten lęk nie pozwoli się rozwijać itp. Chyba to prawda... A jak myślisz, skąd u Ciebie te lęki?
Anielka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 20:59

Re: Dziwny umysł

Postprzez Jola » 24 kwi 2012, o 09:32

marzens napisał(a):Jola-chyba trafiłaś z tym lękiem.Zwykle mysle sobie,ze ja jestem skazana na marnośc,że mnie sie nie uda,że mi się nie należy...


RANY ! Marzens, że w ogóle takie słowa Ci palce wystukują na klawiaturze! I Ty się dziwisz, że tkwisz w marazmie i nic sie nie dzieje? Jeśli ZWYKLE tak myślisz, to gdzie tu nauka PP, gdzie wnioski z przykładów, które wyczytałaś chcociażby tu na tym forum? Na pewno teraz myślisz "ja to wszystko wiem". Wie mnóstwo ludzi, ale wiedzieć a robić to olbrzymia różnica.

Mogłabym coś radzić jeśli napisałabyś, że robisz to czy tamto wg PP a nie wychodzi. Szukałybyśmy luk w Twojej postawie, w sposobie myślenia. Ale Ty robisz PODSTAWOWY błąd. I dopóki się nie ogarniesz i nie zmienisz sposobu nastawienia do samej siebie to nic z tego nie będzie.

Uwierz mi, ja też kiedyś myślałam podobnie i też w kółko kręciłam się w miejscu a to miejsce było bardzo niesympatyczne. Od małego miałam wmawiane, że tylko ciężka harówa na etacie ma sens i lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, bogactwa, luksusowe życie, domy, samochody, gosposie - to nie dla mnie. Etat, dwupokojowe mieszkanko i aby starczyło od wypłaty do wypłaty - to miał być dla mnie szczyt szczęścia. Moje dążenie do niezależności było wyśmiewane przez rodziców, byłam ta gorsza córka, dla której pieniądze mają wartość, która wychodzi z szeregu.

Nie było wtedy internetu, książek, które są teraz, nie było nikogo, kto powiedziałby mi, że to nie tak. Sama dochodziłam do tego obijając się boleśnie przez 20 lat mojego dorosłego życia. 20 lat. Uwierzysz? Bo przecież rodzice to autorytet, im się wierzy i trudno te nauki z siebie wyrwać.

Dopiero jak uświadomiłam sobie, że wcale nie muszę im wierzyć, że jestem warta wszystkiego o czym tylko zamarzę, że mogę to mieć - zaczęło się odmieniać. Zawsze gdzieś kołatała się we mnie myśl "możesz wszystko", ale była tłamszona przez takie myśli jak Twoje a mi nie miał kto powiedzieć, że się mylę.

Ty to wiesz. Więc bierz się w końcu za siebie kobieto, przecież to Twoje życie. Dlaczego marnujesz czas? To naprawdę proste, należy tylko to zrobić. A Tobie się uda, bo dlaczego niby nie, skoro mnie się udało :)
Różne rzeczy są możliwe jeśli nie upieramy się, żeby je wyjaśnić.

Jola
 
Posty: 87
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny umysł

Postprzez margaritha » 24 kwi 2012, o 09:44

Jolu, czy ktos ci juz mowil, ze jestes Wspaniala? :) pewnie setki osob, wiec bede kolejna z nich. :)
Jestes Wspaniala! dziekuje Ci, za to, ze piszesz na tym forum. :)
"Cuda nie wydarzają się wbrew Naturze, a jedynie wbrew temu, co wiemy o Naturze."- św. Augustyn

margaritha
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 19:20
Lokalizacja: nasze piękne góry...

Re: Dziwny umysł

Postprzez marzens » 24 kwi 2012, o 11:32

Ale pojechałas po mnie Jola-jak po łysej kobyle. ;) Ale masz racje.Tak to ze mna jest.Przewagę mają złe mysli o sobie,pomimo tego ze codziennie czytam Hicksów,Murphyego,oglądam z moja 6 letnią córką Sekret.Pracuje nad sobą,jednak jak powiedziała mi moja szefowa"dajesz się ludziom zbyt łatwo wdeptać w glebe".Zanim przypomne sobie te słowa i węzmę się w garśc,to przeważnie juz jestem w swojej pieczarze.
Jak bede miała chwile,to opiszę co robie w sprawie PP.Komus z boku czasem łatwiej zauważyć błąd.
Dzieki bardzo!
Każdego dnia i pod każdym względem czuje się coraz lepiej i lepiej...
marzens
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:51

Re: Dziwny umysł

Postprzez syllaqmadam » 24 kwi 2012, o 12:25

Dzisiaj przy segregowaniu książek wpadła mi książka kupiona bardzo dawno temu
"Nauka o bycie,a sztuka życia " Otworzyłam , na"przypadkowej" stronie i oczywiście wyczytałam to co było akurat mi teraz potrzebne.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Dziwny umysł

Postprzez marzens » 24 kwi 2012, o 22:08

Tak Anielka- u mnie ojciec był despotyczny.Modliłam się żeby umrzeć.Ale teraz jestesmy dorosłe i mamy świadomosć,ze to od nas zależy jak teraz żyjemy .Było ,minęlo...Teraz do przodu.Czytałaś co napisała Jola?Albo się weźmiemy w garść,albo dobrze nie bedzie :) Pozdrawiam!
Każdego dnia i pod każdym względem czuje się coraz lepiej i lepiej...
marzens
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:51

Poprzednia strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: , Jola i 4 gości