Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Co udało nam się w życiu przyciągnąć?


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Jola » 28 kwi 2012, o 20:02

A może ktoś jeszcze wypowie się na temat rozdysponowania kwoty 500.000 zł, która spadłaby mu nagle i niespodziewanie z nieba? Napiszcie, plisss, bardzo jestem ciekawa :)
Lambar, a TY?
Różne rzeczy są możliwe jeśli nie upieramy się, żeby je wyjaśnić.

Jola
 
Posty: 87
Dołączył(a): 4 gru 2010, o 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Kasiczka » 28 kwi 2012, o 20:23

No dobrze - ja bym zainwestowała w rpzedszkole, które tworzę. I tak je zrobię, ale odnowiłabym wszystkie piętra od razu - czyli jakieś 250 tyś na glans +plac zabaw za 50 tyś zl. Z parkingiem i ładnymi trawnikami 300tyś.
Za pozostałą kwotę zrobiłabym kontynuację przedszkola czyli szkołę - tym samym alternatywnym sposobem edukacji :D
Kasiczka
 
Posty: 615
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Kasiczka » 28 kwi 2012, o 20:24

A-zaraz. Najważniejsze - 10% wrzuciłabym na cele charytatywne - czyli dla Afryki - zrobiłabym mniejszy parking albo dołożyła ze swoich :)
Kasiczka
 
Posty: 615
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Lambar » 28 kwi 2012, o 21:41

Zmieniłbym wóz, ale to niezbyt duże szaleństwo, taki za jakieś 70 tys. to już dla mnie jest wystarczająco wygodny pojazd. Poza tym takie autko mogę zostawić na noc pod blokiem albo porzucić w mieście gdziekolwiek bez zamartwiania się czy porysują, czy ukradną. Dlatego wziął bym nawet i używany, ale z lepszym wyposażeniem.

Kolejna rzecz, która za tym przemawia, bo niektórzy się dziwią gdy wspominam o problemach z pokazywaniem swojego dostatku, to jak to pięknie ujął przyjaciel: gdyby moi rodzice wiedzieli ile ja zarabiam, to ich prezent na naszą okrągłą rocznicę ślubu byłby marny. A tak postawili się i kupili bardzo drogą (dla nich) rzecz. I są szczęśliwi że mogli taki prezent nam zrobić, bo takimi kategoriami myślą. I dobrze że mogą poczuć się przez to szczęśliwsi (poprzez zrobienie takiego prezentu).

Sporo z pieniędzy bym porozmieszczał na różnych lokatach, aukcjach, funduszach etc.
bo to niezbyt duża kwota aby kombinować z kupnem nieruchomości na wynajem, więc warto by to podzielić.

Całkiem możliwe że kawał ziemi gdzieś pod miastem bym kupił. Działki rolnej, takiej która za jakiś czas może stać się potencjalnie działką pod zabudowę, bo jak wiadomo, gminy się rozrastają. Ale to inwestycja bardzo długo terminowa.

10% poszłoby na różności dla innych. A to jest studnia bez dna. Wystarczy choćby żebym zapytał się znajomej pielęgniarki z przychodni dziecięcej o ubogie rodziny.
Pozostaje kwestia dobrego zakombinowania, aby ci ludzie nie wiedzieli kto im pomaga. Czyli zostawianie różności znajomej aby im przekazywała.

Następnie szalone wakacje z rodziną.

Potem spokojnie już byśmy pracowali wyłącznie nad naszymi zwariowanymi projektami :-)

A póki co powrót do tu i teraz, czyli pracujem, aby można było potem sobie wolnego więcej wziąć na jakiś wypad, bo tydzień kosmiczny się zapowiada,
a potem znowu praca i kombinowanie co dalej z Erą aniołów począć.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 603
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez syllaqmadam » 29 kwi 2012, o 11:34

Ja już wcześniej chciałam napisać, ale bałam się waszej reakcji.
Na dzień dzisiejszy nie chciałam bym tylu pieniędzy na raz , to tylko złudne chcenie.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 337
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Kasiczka » 29 kwi 2012, o 21:12

CHcesz tyle, ile jesteś w stanie przyjąć ;-)
Kasiczka
 
Posty: 615
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez syllaqmadam » 29 kwi 2012, o 21:38

:) :) :) no tak racja, ostatnio mam ważniejsze potrzeby
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 337
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Kasiczka » 30 kwi 2012, o 00:00

Chyba mniejsze oczekiwania. Tzn. potrzeby są różne, ale mnie chodzi o to, na ile jesteś się w stanie otworzyc.

Ja uważam, że mówienie, że nie chcę pieniędzy a jednocześnie usilne poszukiwanie ich jest robieniem jakby bożka z pieniądza. Bo suma sumarum skupiamy się głównie na nich. A jeśli się człowiek otworzy na pieniądze, powie, że chcę mieć ich dużo to po jakimś czasie nie będzie sobie nimi zawracał głowy, ponieważ będzie miał dostatek. I tu taki paradoks - jeśli ich sobie odmawiam, to jednocześnie się na nich koncentruję, żęby je zdobyć. Jeśłi mam ich nadmiar - to nie martwię się i nei myślę o nich, po prostu je mam.
Pieniądze są tylko papierem, tak jak są patyki, kamienie czy cement. Dlaczegóż zatem nie chciałabym mieć patyków, kiedy mi są potrzebne czy kamieni? MIałabym mówić, że posiadać dużó patyków to niemoralne albo na nie nie zasługuję? Śmiesznie by było, no nie? Nie mając ich jednocześnie usilnie bym ich szukała, bo potrzebuję akurat patyków do czegoś tam.
mam pieniądze tak jak inne produkty mi potrzebne: wodę, trawę czy kwiatki, żeby sobie zrobić z nich wianek :) i tyle, i tylko tyle dla mnie oznaczają :)
Kasiczka
 
Posty: 615
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez syllaqmadam » 30 kwi 2012, o 11:42


Ja cały czas przyciągam pieniądze , pozytywne przebiegi spraw i życie jest cudowne
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 337
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Kasiczka » 30 kwi 2012, o 22:56

Kasiczka
 
Posty: 615
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: , syllaqmadam i 3 gości