Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

OPŁATA za grę


sugestie, uwagi, pomysły

Re: OPŁATA za grę

Postprzez Lambar » 1 paź 2010, o 22:13

Tak jest Piotrze. Uwielbiam to podejście Matki Teresy. I o tym właśnie mówi prawo przyciągania, o tym mówi Huna - na czym się skupiasz, to wzmacniasz. A dodając do tego silne emocje, to robimy z siebie potężny generator wydarzeń. W zależności jakie to emocje, to taką szykujemy sobie przyszłość.

I dzięki wszystkim za miłe słowa! To wielka radość widzieć radość jakie daje nasze dziecię :-)
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: OPŁATA za grę

Postprzez karyma » 2 paź 2010, o 12:50

[quote="Lambar"]Widzę, że na tej stronie udzie ostro lkrytykują naszą koncepcję płatności za grę.
http://sekretwpraktyce.pl/forum/viewtop ... c&start=15



]Ktoś na podanej stronie napisał że ta gra to tylko ulepszony notatnik i nie powinno się za nią płacić:
wydaje mi się że coś więcej.

Pozornie można łatwo zroibć coś podobnego na prywatny użytek w domu
A: elektronicznie. Wyobrażamy sobie że codziennie zarabiamy określoną sumę pieniędzy. Zapisujemy w edytorze tekstów a następnie wklejamy do pliku tekstowego lub katalogu dane i obrazki produktów które zakupujemy a następnie za pomocą kalkuratora odliczamy sumę i wpisujemy do pliku. Następnego dnia dopisujemy zarobioną kwotę itd.

B: tradycyjnie. Zapisujemy na kartcę posiadaną sumę pieniędzy i powiedzmy zakładamy teczkę z kupowanymi produktami. Wycinamy z gazet/katalogów/gazetek reklamowych to co kupujemy i dajemy do teczki zakupów .
C: wyobrażamy sobie w wyobraźni wszystko.
D: sami piszemy prosty program kto potrafi
E: inne , znane

Wszystkie sposoby są z minimalnymi kosztami lub całkiem darmowe. Poza tym cała procedura jest opisana w jednej z książek. To chyba nie sekret w jakiej ??
Proście a będzie ci dane. Podobno...bo sam nie czytałem...

ALE to narzędzie pomaga w systematyczności, i ułatwia proces. Tworząca się społeczność może motywować itd. Tak jest u mnie. Nie byłem zbyt zdyscyplinowany a opakowanie metody w formę prostej gry, motywuje mnie używania tej metody i pobudza do działania.

Co do opłat proponowałbym ,o ile gra będzie rozwijana , jej obecną wersję dać za darmo a wszelkie dodatki ulepszenia mogą być już płatnę tą złotówkę za miesiąc minimum. Jest to standard w różnych grach przeglądarkowych. Wersja podstawowa free, dodatki płatne.
Opłata nie jest za duża i raczej autor za wiele nie zarobi, choć też zbyt wysublimowanego serwera utrzymywać nie trzeba... wiec opłaty za serwer na pewno są wielokrotnie niższe niż np. koszt utrzymania serwera np. traviana.
karyma
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 17:43

Re: OPŁATA za grę

Postprzez Lambar » 2 paź 2010, o 13:10

Tak jest, społeczność w pewien sposób motywuje. Poza tym ładna forma zwiększa radość z zabawy.
Poza tym to jest wygodniejsze (przynajmniej dla mnie) niźli wszelkie wycinanki etc.
Zrobienie serwisu za darmo raczej nie wchodzi w grę, już wyjaśniłem ten temat i mógłbym w kółko powtarzać, że 1 zł za kupę czasu zabawy plus możliwość zmian w życiu, to śmiech na sali i prawdę mówiąc to jest dobry filtr na wszelkich maruderów. Taka jest nasza koncepcja tego serwisu i póki co ten temat pozostaje niezmieniony.
A tak z ciekawości zapytam - co masz na myśli pisząc: wersja podstawowa?
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: OPŁATA za grę

Postprzez karyma » 2 paź 2010, o 13:15

W tej chwili nie mam pomysłów jakie to mialyby być te moje "dodatki" w jakim kierunku autor miałby rozwijać projekt ale mam nadzieję że to na nastąpi ;)

Niewiem może jakaś jakieś odwrócone monopoly ;) takie miałem pierwsze wyobrażenie o grze gdy trafiłem na info że powstaje. Może jakaś lepsza grafika np wyobrażenie supermarketu itd.
karyma
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 17:43

Re: OPŁATA za grę

Postprzez Lambar » 2 paź 2010, o 13:23

Monopol widziałem w wersji elektronicznej, a tworzenie jakiś własnych sklepów czy obiektów mija się z celem. Tu masz wybierać z tego co jest dostępne, a jest dostępna wręcz niezliczona ilość możliwości. Niezliczona, ponieważ nie wykorzystałbyś jej do końca swojego życia.

Druga rzecz to grafika - ona pozostaje bez zmian, żadne tam supermarkety i inne jakieś dziwolągi ;-)
Ta grafika bardzo bardzo odpowiada naszej koncepcji, i to też pozostaje bez zmian.
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: OPŁATA za grę

Postprzez juliuszamir » 3 paź 2010, o 10:36

Pozornie można łatwo zrobić coś podobnego na prywatny użytek w domu


Hehe. Pozornie można. Sam już to próbowałem. Zasada była dość prosta.
W edytorze Excel wpisywałem produkty i ich ceny, a w katalogach w Windowsie miałem zdjęcia rzeczy które "kupiłem".
Niestety po kilku dniach "żmudnej" zabawy straciłem zapał. Robiłem to co prawda za darmo, ale zabawy w tym nie było prawie żadnej.
W tym serwisie podoba mi się to, że to wygląda jakbym "naprawdę" miał konto w banku, na które "naprawdę"przychodzą codziennie pieniądze(i to nigdy nie wiem ile dokładnie). Na tym właśnie polega cała istota prawa przyciągania. Jeśli połączyć wyobraźnię(wyobrażanie sobie) z dobrą zabawą, to efekty w postaci REALNYCH PIENIĘDZY mogą się zmaterializować bardzo szybko.
O tym wszystkim mówi ABRAHAM w książkach Hicksów. I ja osobiście uważam, że cena jaką trzeba płacić za korzystanie z tego serwisu jest śmiesznie niska, w porównaniu do korzyści jakie każdy z nas może dzięki temu osiągnąć. A jeśli ktoś narzeka na wydanie 1-10zł. raz na jakiś czas za ten serwis, to ciekawe w jaki sposób ma zamiar wydawać tysiące, dziesiątki tysięcy zł. w swojej głowie(na razie) a potem w realu.
Pozdrawiam wszystkich.
Avatar użytkownika
juliuszamir
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 18:19

Re: OPŁATA za grę

Postprzez milli » 3 paź 2010, o 13:32

I ja osobiście uważam, że cena jaką trzeba płacić za korzystanie z tego serwisu jest śmiesznie niska, w porównaniu do korzyści jakie każdy z nas może dzięki temu osiągnąć.


W 100% zgadzam się z Tobą juliuszamir! Gra polega na budowaniu w sobie świadomości bogactwa. Osoba, która chce grać, a nie chce wydać na grę np. tej jednej złotówki prawdopodobnie ma świadomość biedy.

Powiem więcej.. Prawdopodobnie większość z nas tutaj ma świadomość biedy, ale jesteśmy tu po to, żeby budować świadomość bogactwa:) I to jest piękne:) Tak jak naturalna jest dla nas zapłata za książkę w księgarni, tak samo naturalna powinna być zapłata za możliwość grania w tę grę. Płacimy przecież za pomysł i pracę twórców.
Wypróbowałam już wiele technik... Metoda zmiany emocji na lesze wg Abrahama działa za każdym razem. Sęk w tym, żeby w trudnych chwilach zmieniać emocje na coraz lepsze. milli

milli
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 18:10

Re: OPŁATA za grę

Postprzez sroczka » 3 paź 2010, o 16:14

Przecież pieniądz jest TYLKO ENERGIĄ
to dlaczego nie mam jej wymienic ?

Ktos miał pomysł którego ja z serca gratuluję
posiadł umiejetnosci które gdzieś musiał zdobyc - szkoła nauka itp.
poświęcił swoj CZAS

więć jak mozna wogóle dyskutowac
czy sie należy czy nie ?

Takie sa warunki zabawy :)
a ja jako uzytkownik dobrze wychowany :) o gustach nie dyskutuję z gospodarzem
je przyjmuje i sie bawię

lub mi nie pasi i sie nie bawię
ale nie dyskutuje, w/g mojego odczucia jest taka dyskusja nie ferr wzgledem twórcy.

Polecam iśc do sklepu wielkiego i się targać o cene produktu
albo do szefa firmy i stawiać mu warunki swojej pracy.

Ja warunki tej zabawy z radochą przyjmuję :)
a i jeszcze drobna refleksja
zabawa w grupie powoduje szybszą materializacje
zapytasz czemu?
a bo kazda osoba która to czyta dodaje deczko swojej energii.

Wiele radości
z tworzenia

sroczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 16:48
Lokalizacja: Katowice

Re: OPŁATA za grę

Postprzez sroczka » 4 paź 2010, o 16:29

OOOOOOOOOOOOOo własnie trafiło na mnie
jak sie cieszę.


No wariatka powie ktos
jak mozna się cieszyc z wydawania realnych pieniedzy ?
A jednak fakt płacenia wzbudził we mnie bardzo cieplę uczucia.

A dziś przyszły do mnie podwójnie
raczej niespodziewane.

Drobne bo drobne ale podwojne
od czegoś trzeba zacząć.

sroczka
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 16:48
Lokalizacja: Katowice

Re: OPŁATA za grę

Postprzez basiage » 4 paź 2010, o 19:50

witaj w klubie pierwszych bogatych Sroczka:-)!
NARESZCIE administratorzy docenili maja kieszen.....wreszcie kupuje za swoje.....zadne tam "zakupy na probe" czy " zakupy za bonusy"!
PLACE I GRAM!!!
stac mnie:-)!
uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac!

basiage
 
Posty: 21
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 18:33
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Odnośnie projektu


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], i 0 gości