Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Obniżenie ważności pragnienia


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez zwyklakobieta » 16 mar 2016, o 17:53

lifeisamiracle napisał(a):Chodziło mi o oszukiwanie, że ma się ten dom. No i własnie - nienawidzisz odśnieżać. A więc czy przyjemność sprawia ci myślenie o takim domu? Mi absolutnie by nie sprawiało przyjemności szukanie minusów. Na dodatek szukanie minusów w czymś czego jeszcze nie mam.


Nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu, nawet chyba trochę mnie "uspokaja", bo mam tendencje to wytwarzania nadmiernego potencjału i za dużego "chcenia".

gdyby to było oszukiwanie siebie, to w sumie każda wizualizacja, każde przyjęcie naszego życzenia za fakt, który już jest i życie jakby to już było pewne byłoby oszukiwaniem siebie

czym różni się to, że wymyślam minusy mojego domu, od tego, że będę chodzić np. po Ikei i szukać paneli albo mebli? jedno i drugie w takim razie to oszukiwanie siebie

zwyklakobieta
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 66
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 15:16
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 19 razy

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez zwyklakobieta » 16 mar 2016, o 18:00

Zresztą to nie jest istotne w sumie jak na mnie wpływa ten sposób, a jak inny. Fajnie, że ktoś podaje sposób, który komuś pomaga, a każdy to może dopasować indywidualnie do siebie. Jeśli mu pasuje to super, jesli nie to niech tego nie robi. Ocenianie tych sposobów dla mnie jest bezsensu.

zwyklakobieta
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 66
Dołączył(a): 9 sty 2016, o 15:16
Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 19 razy

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez lifeisamiracle » 16 mar 2016, o 18:02

.
Ostatnio edytowano 11 cze 2016, o 21:03 przez lifeisamiracle, łącznie edytowano 1 raz

lifeisamiracle
 

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez badcrazygirl » 16 mar 2016, o 18:09

lifeisamiracle napisał(a):badcrazygirl - zacytowałaś Black_Mermaid, a nie Nicky ;)

Ale szukanie minusów? Serio? Przecież wysyłamy wtedy tak okropne wibracje, że ja nie chcę wiedzieć jak bardzo to pogorszy samopoczucie temu, kto szuka minusów. A to od samopoczucia wszystko zależy.


Jest to post Nicky: prawo-przyciagania-f3/przyciaganie-milosci-zwiazkow-i-ludzi-motywatornia-t1929-500.html#p55076

badcrazygirl
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 217
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 21:04
Podziękował(a): 120 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 54 razy

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez lifeisamiracle » 16 mar 2016, o 18:12

.
Ostatnio edytowano 11 cze 2016, o 21:03 przez lifeisamiracle, łącznie edytowano 1 raz

lifeisamiracle
 

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez Nicky » 17 mar 2016, o 15:53

Musimy obniżyć ważność pragnienia, ponieważ im ono jest dla nas ważniejsze tym bardziej je blokujemy :D Prosta sprawa.
A z tym wyszukiwaniem minusów... o co chodziło? Otóż, chodziło mi o najprostszą rzecz na świecie: gdy chcemy aby coś wydarzyło się NAPRAWDĘ, a nie tylko w naszej wyobraźni, musimy to coś wyobrazić sobie w takiej formie, w jakiej by to do nas przyszło w realu. Pomyślcie... czy w realu wszystko jest takie cud-miód kolorowe, różowe, idealne, bez skazy?? Nawet gdy coś nam się ziści, powiedzmy: wymarzona wycieczka czy rejs dookoła świata, to czy wszystko od A do Z jest idealne? No przecież, że nie ;) Zawsze zdarzają się drobiażdżki które dodają tak jakby "pikanterii" naszym doświadczeniom. A to marudny współpasażer... a to brzydka pogoda w dniu wyjazdu... a to samochód który się psuje, i tak dalej i tak dalej. Zawsze COŚ tam jest. Ale oczywiście to nam nie psuje naszej radości z realizacji marzenia... nie o to chodzi. To są takie malutkie kamyczki które urozmaicają świat. I teraz chodzi o to, że jeżeli my NAPRAWDĘ chcemy żeby coś zaistnialo w naszym życiu to musimy to sobie wyobrazić ze wszystkimi cechami, wadami i zaletami. Bo nie ma rzeczy która posiadałaby same zalety. Taka rzecz nie istnieje. Wyobraźmy ją sobie zatem taką, jaka jest naprawdę! A wtedy przyjdzie do nas szybciej niż się spodziewamy.
Bo równowaga musi być nie tylko w realnym świecie, ale i w naszych wyobrażeniach.
Jeżeli np. marzycie o księciu na białym koniu, o chłopaku który jest po prostu chodzącym ideałem i nigdy się nie kłócicie, gruchacie sobie 24 godziny na dobę jak gołąbki, on nosi was na rękach i wszystko jest w tych wyobrażeniach super, hiper i ekstra to... wszechświat uzna, że to jest tylko taka Wasza bajeczka, ot taka sobie nierealna bajeczka w Waszej głowie i ani myśli czegoś takiego spełnić. Bo takie coś nie istnieje. Bo świat ma kolory: różowe, kolorowe ale też szare i czarne, i wszystko musi być wyważone. Jeżeli więc wyobrazicie sobie tego samego chłopaka ale już w myślach przygotujecie się na to, że czasem się pokłócicie (bo na bank tak będzie :D) albo że będzie Was wkurzało jego bałaganiarstwo (czy cokolwiek innego), to realizacja przyjdzie szybciej niż się zdążycie obejrzeć.
Cały czas zasada jest taka sama, niezmienna: to co ma się spełnić, to macie przeżyć w Waszej głowie. Ale te wyobrażenia muszą być takie, jakbyście je NAPRAWDĘ przeżywali, w realu, a nie jakieś wyidealizowane obrazki rodem z książeczek świadków Jehowy o raju :D :D :D

Nicky
 

Re: Obniżenie ważności pragnienia

Postprzez lena213 » 17 mar 2016, o 17:02

Nawet zanim znałam pp, czasami myślałam sobie że takie idealne życie byłoby nudne. Wtedy przestalibyśmy odczuwać radość-bo byłoby to normalne, a przecież w życiu chodzi o to żeby czuć się wspaniale a nie normalnie. :D
Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was.
lena213
 
Posty: 102
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 20:30
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 37 razy

Poprzednia strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot] i 2 gości