Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

No dobra a co z tymi co ciągle narzekają?


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

No dobra a co z tymi co ciągle narzekają?

Postprzez Kati99 » 26 wrz 2016, o 20:55

Z góry przepraszam jeśli piszę w złym dziale.

Mam pytanie. Znam ludzi, którzy od zawsze narzekają, marudzą i boją się o swoją sytuację finansową. Ciągle twierdzą, że nie mają pieniędzy lub że maja ich za mało, że jak to będzie, co to będzie itp. Do tego są zawistni i zazdrośni.
A jednak ich sytuacja (patrząc z boku) jest bardzo dobra i stale się polepsza. Nowe samochody, mieszkania, działki i inne. Kasa do nich napływa.
Teoretycznie według prawa przyciągania nie powinni się bogacić bo koncentrują się na braku, a jednak ich stopa życiowa jest bardzo wysoka i stale wzrasta. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Kati99
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 19:39
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

Re: No dobra a co z tymi co ciągle narzekają?

Postprzez leather » 16 paź 2016, o 11:51

Prawdopodobnie to marudzenie i narzekanie jest na pokaz. W głebi czują się zamożni. Byłem kiedyś świadkiem sytuacjie, kiedy to meżczyzna na stacji benzynowej dał ekspedientce kupon lotto do sprawdzenia, czy jest wygrana. Kobieta powiedziała mu, że nic nie ma, na co on skwitował: "Biednemu zawsze wiatr w oczy". Był to męzczyzna przed czterdziestką, modnie, młodzieżowo ubrany. Wiedziałem, że nie jest bieny, że to tylko poza. Poczekałem przed stacją, żeby zobaczyć do jakiego wsiądzie samochodu, wsiadł do nowiutkiego BMW. Tak więc, tak niektórym "biednym" się powodzi.

leather
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 10:50
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: No dobra a co z tymi co ciągle narzekają?

Postprzez natalia15567 » 23 paź 2016, o 01:08

Hmm teraz jak przeczytałam Twój wpis Kati, to uświadomiłam sobie jedną baaaardzo ważną rzecz. Mianowicie moi rodzicie mieli dobrze prosperującą firmę jak na owe czasy. Tata postawił piękny dom, kupił dobre auto, stać nas było co roku na wakacje całą rodziną nad polskim morzem ( co jak wszyscy wiemy niestety nie jest tanią rozrywką ), ale ciągle było mu mało, ciągle uważała że to wszystko mu nie wystarcza i narzekał, że nie ma pieniędzy, że one się ciągle strasznie rozchodzą... no i zgadnijcie co od kilku lat firma leedwo wiąże koniec z końcem. Niestety nie potrafię zarazić w 100 % taty swoim nastawieniem do życia, bo całe szczęście moje doświadczenia tak mnie ukształtowały że w pewnym momencie otworzyłam oczy, przebudziłam się i zobaczyłam że wyłącznie my sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie, i myśli które się w nas pojawiają.

Troszkę się rozpisałam, wybaczcie :)
Ale..nawiązując do tego co napisałaś, zgadzam się z laether, że to coś na pokaz wierz mi gdyby faktycznie twierdzili że na nic ich nie stać....tak by właśnie było. Zawistni i zazdrośni, tacy ludzie są właśnie najgorsi, sama tego ostatnio doświadczyłam, ale pamiętaj człowiek dostaję to co sam daję, być może o to chodzi - tacy ludzie z racji tego że zawiszczą innym, to udają że mają w życiu źle, żeby ktoś przypadkiem nie był zazdrosny i w ten sposób im nie zaszkodził.
Tak to przynajmniej z mojego punktu widzenia wygląda, jeśli będziecie zainteresowane/(ni ) moimi poglądami na życie, dajcie znać, chętnie podam namiar na bloga, którego niedawno założyłam. Nie chcę od razu bezpośrednio wklejać linka, żeby kogoś nie urazić, bo wiem że ta strona nie jest do tego przeznaczona.
Pozdrawiam :)
natalia15567
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 21:27
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: No dobra a co z tymi co ciągle narzekają?

Postprzez Kati99 » 23 paź 2016, o 15:04

Przyszła mi do głowy jeszcze taka teoria, że to, że Ci ludzie są majętni nie wynika ze swobodnego napływu kasy, a z głęboko zakorzenionego lęku, który każe im gromadzić dobra, żeby zagłuszyć ten lęk. Bardzo często widać, że osoby te maja bardzo kruche poczucie bezpieczeństwa, mimo, że nie raz udają chojraka i ważniaka. Ale wewnątrz to takie przestraszone małe dzieci, które im większy pałac zbudują tym pewniej się czują.

Ale to tylko taka moja teoria :)

Kati99
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 19:39
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

Re: No dobra a co z tymi co ciągle narzekają?

Postprzez automatyczna » 14 gru 2016, o 09:43

może ten filmik pomoże - tłumaczy jak działa energia, w wersji pozytywnej jak i negatywnej -
https://www.youtube.com/watch?v=psGCYB82iqg
"Nie jestesmy ludzmi przezywajacymi duchowe doswiadczenia, ale istotami duchowymi, przezywajacymi ludzki los."
automatyczna
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 gru 2014, o 17:48
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy



« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 2 gości