Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Szantaż emocjonalny


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Szantaż emocjonalny

Postprzez syllaqmadam » 9 kwi 2012, o 09:35

Nie wiem jak zacząć ,ale myślę,ze to temat , który trapi wiele osób.
W tym i mnie. Właściwie zawsze wiedziałam,że jestem w takim systemie,ale teraz gdy szukam wiedzy
, wiedza się znajduje i pomaga mi w życiu. Szantaż emocjonalny był w moim życiu na co dzień
, niestety zauważyłam u siebie symptomy takiego postępowania i oczywiste,że chcę przejść na inne fale.
Bardzo się ciesze,ze potrafiłam to u siebie zauważyć i czytam obecnie książkę "Szantaż emocjonalny", kolejna po "toksyczni rodzice" która tez przeczytałam tej samej autorki. Mam nadzieje że treść w niej zawarta pomoże mi nieco jaśniej spojrzeć na te sprawę. Zazwyczaj nasi rodzice zaczynają, nas "szpiegować",a póżniej przekłada się to na ogóle stosunki z ludżmi.
Człowiek szantażowany emocjonalnie staje się, bezsilny, gdyż szantażysta potrafi zaprząc do boju nawet cala rodzinę i sprzysiąć ją przeciw nam,aby tylko czuł ,że ma rację i aby postawić na swoim.
Tak więc może napisze więcej jak tylko doczytam więcej.Autorka zapewnia moralne wsparcie pod czas drogi uzdrowienia kontaktów z ludżmi.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Szantaż emocjonalny

Postprzez syllaqmadam » 9 kwi 2012, o 09:40

Szantażysta nie zwraca na potrzeby innych, jakkolwiek byś nie postąpił,zawsze będziesz zły
, nawet jeśli wiąże się to z podstawową potrzeba człowieka, potrafi tak zamotać,że zrezygnujesz z tego.
Czyli tak jakbyś zrezygnował z życia, przecież Bóg dal nam ciało fizyczne i duchowe oraz to co potrzebne by mogło funkcjonować,abyśmy z tego korzystali, więc wygląda to tak,ze szantażysta nie patrzy na to,on wręcz nas zabija.
Oczywiście nie można powiedzieć,ze on to robi specjalnie, on jest chory, zalękniony,ale nie można mu z tego powodu ulegać, bo niszczymy siebie w ten sposób,a i jemu nie pomagamy.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Szantaż emocjonalny

Postprzez syllaqmadam » 9 kwi 2012, o 09:46

Autorka przez połowę książki opisuje symptomy i zachowania ludzi szantażystów
dla właściwego zdiagnozowania. Mi starczyło przeczytać wyrywki by natychmiast to zdiagnozować, może dlatego,że trwa
to... dzieści lat i zawsze wiedziałam,że coś jest nie tak. Czuje,że jeśli ktoś tego doświadczył, również wie,ale dobrze sobie uświadomić w których momentach jest to szantaż , a nie zwykła prośba.
W drugiej części wspiera w drodze do zmian, czy jak tam pisze pomaga przełożyć wiedzę na czyny.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Szantaż emocjonalny

Postprzez syllaqmadam » 9 kwi 2012, o 09:51

W pierwszym poście napisałam,że zauważam takie cechy u mnie, ale chodzi głównie o osobą bliską mi od urodzenia
no jak to zwykle bywa przeszło i na mnie z ta różnica,że ja mam tego świadomość.
Aczkolwiek to nie wszystko, gdyż chcę się pozbyć tych mechanicznych głupich wręcz obrzydzających zachowań,na rzecz innych.
A to wymaga pracy, pewną pracę już wykonałam, mam wrażenie,że to szlif został.
Pomożecie :D
Mam nadzieje,ze jak uwolnię się od ludzi szantażujących mnie to i mi będzie łatwiej ze sobą pracować.
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Szantaż emocjonalny

Postprzez syllaqmadam » 9 kwi 2012, o 10:05

cyt"Jeśli chcesz skutecznie radzić sobie z szantażystą, to musisz nauczyć
się pewnych nowych reakcji i zdobyć nowe umiejętności porozumiewania
się. Słowa, które wypowiadasz, muszą zostać zmienione i zastąpione
przez nowy styl reagowania i nowy sposób wyrażania siebie. Emocjonalny
ton towarzyszący twoim reakcjom także powinien być teraz
inny. Musisz przerwać utrwalone wzorce oporu, presji i kapitulacji,
zmieniając automatyczne reakcje.
W tej części książki przeprowadzę cię krok po kroku przez pewien..."
Kiedy tworzę doświadczam realnego wsparcia ze strony innych.
http://syllaqmadam.blogspot.com

syllaqmadam
 
Posty: 336
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31

Re: Szantaż emocjonalny

Postprzez tovian » 13 kwi 2012, o 16:33

od jakiegoś czasu walczę z tym zjawiskiem u siebie (z dobrymi rezultatami:)) i przymierzam się do pomocy osobom, które mnie w to wciągnęły :) chętnie sprawdzę podaną przez Ciebie literaturę, może się przydać
tovian
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 kwi 2012, o 15:56

Re: Szantaż emocjonalny

Postprzez Vilandra » 14 kwi 2012, o 22:17

Tak czytam kolejne posty, czytam, czytam, patrzę.... a tu sama @Syllaqmadame :D
Informuj nas na bieżąco, jak Ci idzie walka z tym szantażem, a my (no przynajmniej ja), trzymamy kciuki ;)

Vilandra
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 22:36
Lokalizacja: Łódzkie



« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: i 5 gości