Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działania


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działania

Postprzez Lambar » 30 sty 2011, o 13:22

Na http://www.huna.net.pl odpisując w blogu przypomniałem sobie o cudnym filmie Yes Man (Jestem na tak) a następnie wpadła mi do głowy pewna technika ukazująca o co chodzi w tym interesie zwanym prawo przyciągania.

Pierwsza rzecz to film Yes Man. O nim chyba na tym forum wspominałem, no ale to jest takie cudo, że można o nim jeszcze z kilka razy popisać :-)
Yes Man pokazuje właśnie jak cudnie wpływa nastawienie człowieka na jakość jego życia. Czyli gdy jesteśmy pozytywnie nastawieni to pojawiają się okazje, a to czy człowiek z nich skorzysta, to już jest odrębna sprawa.
Wg mnie Yes Man wspaniale oddaje przesłanie państwa Hicks, czy też Abrahama (w końcu Esther Hicks to pośrednik).
Dużo by pisać o filmie, dodam dla tych co nie oglądali, że to takie lekkie kino, komedia obyczajowa. Można trochę się pośmiać, rozluźnić i spędzić mile czas. A do tego można naładować się :-)
Bo człowiek oglądając tego typu dzieła przypomina sobie co w jego duszy gra, TAK TAK TAK, jestem na tak! Świat jest obfitością, od mnie zależy czy się na to otworzę czy nie.

A teraz sedno, czyli ta piguła.
Zastosowanie:
Gdy człowiekowi jest źle, tak mocno bardzo, albo nawet i troszeczkę. Albo gdy człowiek ma nastawienie neutralne, albo pozytywne ale bez wielkiej radości.
Wtedy może to stosować. Czyli każdy i zawsze :-)
I każdorazowo powinna zajść zmiana naszego nastawienia, naszych emocji, naszego wnętrza na plus.
Ale jak mocna będzie to zmiana to ciężko powiedzieć, to już zależy do człowieka, jak praktykuje i jaki miał stan wyjścia.
Pewne jest że działa i co równie ważne - pokazuje moc prawa przyciągania, a to zachęca do kontynuacji patrzenia na pozytywną stronę świata.

No już dłużej nie męczę i przechodzę do opisu.
W punktach wypiszę, może tak będzie praktyczniej:
1. Zamykamy oczy i przywołujemy w myślach kogoś (lub coś) kogo możemy pochwalić.
2. Obiekt może być człowiekiem, zwierzęciem, rzeczą, wydarzeniem.
3. Chwalimy, opisujemy jego zalety, wyrażamy wdzięczność i uznanie.
Może to być werbalne, czyli na głos lub w myślach wyrażamy swoje uczucia, ale też możemy po prostu wyobrażać sobie kogoś i zachwycać się nim całym czy jego częścią (oczami, częścią stroju).
4. Jest nam obojętne całkowicie co inni ludzie lub sam obiekt który wychwalamy by powiedzieli słysząc nasze słowa.
5. Działamy przez chociaż jedną minutę albo i dwie. To jest taki margines, wtedy zaczyna już się dziać.
A jak czas liczyć? Można włączyć jakaś przyjemną piosenkę i przez czas jej trwania zastosować tą magię.

Napisałem magię, jednakże dokładnie w ten sposób na co dzień postępujemy - przeżywamy coś pozytywnie lub negatywnie się nakręcając.
I tak potem nasze życia wyglądają. Choć są one skomplikowane to można dostrzec te relacje, że źle dzieje się w naszym życiu w temacie, który budzi w nas irytację, który krytykujemy.
Poza tym nie wszystko jest takie jawne, przykładowo - krytykując kogoś osłabiamy nasze zdrowie.

Tak więc warto co jakiś czas łyknąć magiczną pigułę (taką wieeeelką),
a na co dzień stosować małe pigułki, tak zapobiegliwo :-)
Ponoć lepiej zapobiegać niż leczyć ;-)
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 112 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Piotr » 1 lut 2011, o 22:03

Hej :)

Wspaniale w punktach opisałeś Lambar metodę pigułki!
Stosuję taką wizualizację z zamkniętymi oczami dla wymarzonego domu/miejsca - przenosząc się tam w myślach za każdym razem jest podobnie, ale nie tak samo... chodzę po tym domu, wyglądam przez różne okna widząc różne wydarzenia. Jadę do sklepu wymarzonym autem :) Ta wizualizacja się rozszerza ciągle.
Świetnym pomysłem jaki podałeś jest słuchanie przy tym ulubionej piosenki, która delikatnie w tle sobie leci.. raz, że nas pozytywnie nakręca i wzbogaca doznania, a dwa, że właśnie wyznacza nam czas seansu.

Mam tylko pytanie - technika jednorazowej wizualizacji i nie wracanie więcej do nie jest lepsza?
Czy powtarzanie jej do czasu, aż poczujesz się napełniony nią wewnętrznie?

Twój post uświadomił mi też, że przecież z każdą rzeczą kupioną w AB można przeprowadzić taki seans :) Dzięki :)

Yes Man - to faktycznie wspaniały film od, którego aż promienieje energia w jakiej się tu obracamy :)
Ciekawe jakie tam były podłoża scenariusza ;)
Opowiadasz historię o tym "jak jest teraz", ale także opowiadasz historię o przyszłym doświadczeniu, które właśnie tworzysz.

Piotr
 
Posty: 198
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Piotr » 20 lut 2011, o 10:19

Piotr napisał(a):Mam tylko pytanie - technika jednorazowej wizualizacji i nie wracanie więcej do nie jest lepsza?
Czy powtarzanie jej do czasu, aż poczujesz się napełniony nią wewnętrznie?


Po kilku dniach sam odpowiadam na swoje pytanie - kiedy jestem szczęśliwy i napełniony wtedy przyciągam to czego chcę. Kiedy jestem zharmonizowany ze swoją wewnętrzną istotą. Uświadomiła mi to książka Państwa Hicksów. Teraz znaczenie zdania, które wypowiedział Jezus ma dla mnie nowy sens "Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie"
Czyli, kiedy jestem w zgodzie ze sobą - to takie proste, a wymagało ode mnie, żebym to pojął po masie zgłębiania tematu :)
a przecież cały czas wiedza napływa - więc czego nauczymy się dziś? ;)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 21 lut 2011, o 17:01 przez Piotr, łącznie edytowano 1 raz
Opowiadasz historię o tym "jak jest teraz", ale także opowiadasz historię o przyszłym doświadczeniu, które właśnie tworzysz.

Piotr
 
Posty: 198
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Lambar » 20 lut 2011, o 21:58

Powaliłeś mnie, bez maślenia krótko rzucę: genialne!
Może właśnie to Jezus miał na myśli?
Z naszego punktu widzenia, czyli ludków doświadczających tego podstawowego prawa uniwersum (i zastanawiających się nad nim), czyli prawa przyciągania, to można to opisać tak jak to czynią Państwo Hicks. Czyli jedność z wewnętrzną istotą. Ktoś inny może powie: stopienie się z doskonałością/boskością.
Ale to będzie tylko zmiana imienia dla Źródła z którym należy się zgrać aby otrzymać błogosławieństwo.
A ktoś inny jeszcze powie: gdzie dwóch...

I można to rozpatrywać dalej, że może to chodzi o to, żeby z podświadomością się dogadać? Bo może ona też ma stać po stronie świadomości, a wtedy dopiero Góra zadziała?
Możliwe, jednak to wszystko i tak jest mało ważne (spór o szczegóły, o nazewnictwo etc.) jeśli weźmiemy pod uwagę jedną tylko rzecz - jak odbywa się to zjednoczenie? No jak?
Poprzez wyrażanie radości, czyli poprzez wyrażanie kawałka miłości, jej samej jednak cząstkowo i w przeróżnych odcieniach.
Podsumowując - gdy jest nam dobrze w środku, wtedy Górze pozwalamy działać, wtedy otrzymujemy błogosławieństwo Źródła :-)
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Administrator
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 112 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Piotr » 21 lut 2011, o 17:23

Jeżeli Ty Lambar także uważasz, że może to być właściwa interpretacja zdania, „Jeśli dwaj z was..." tym bardziej spoglądam w tym kierunku :)

Zgoda ze sobą w sensie Sumienia/Niższego Ja/Wewnętrznej Istoty - tak jak napisałeś nazewnictwo.
Wtedy jest harmonia i działa, „Jeśli dwaj z was..."
Do tego właśnie wyrażanie radości, miłości - widzenie szklanki w połowie pełnej - w ogóle pełnej całkowicie :)
Wtedy działa zdanie "Gdzie dwaj albo trzej są zebrani w imię moje, tam ja jestem pośród nich".

Hicksowie są wspaniali w umiejętności przekazania tego, co przecież wiemy, w taki sposób, że wreszcie to dociera :)
Opowiadasz historię o tym "jak jest teraz", ale także opowiadasz historię o przyszłym doświadczeniu, które właśnie tworzysz.

Piotr
 
Posty: 198
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Antek » 22 lut 2011, o 22:53

panowie! co tu się wyrabia!
takie odkrycia są jak obuchem w łeb
oj, będę miał dziś nie przespaną noc!
jest co ptzretrawiać w swym wnętrzu, oj jest...

Antek
 
Posty: 172
Dołączył(a): 7 gru 2010, o 08:26
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Aliss » 15 mar 2011, o 21:22

Witajcie
Ja stosuje ta pigulke od dawna i musze przyznac ze dziala cudownie za kazdym razem :) Gdy szukam nowej pracy ,wychwalam stara nawet jwsli mi ona nie pasuje ;) wyszukuje w obecnej pracy pozytywne rzeczy i zachwycam sie nimi :)
Gdy chcialam moje stare auto wymienic na auto moich pragnien a nie bylo kasiory na nowe to chwalilam te ktore posiadalam i po jakims czasie zaczynala sie pojawiac kasiora z wszystkich stron :D i tak jest za kazdym razem .
Pozdrawiam serdecznie i zycze wspanialych cudow :D
W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart , ale o umiejetne granie tymi , ktore juz masz . :) Josh Billings

Aliss
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 06:51
Podziękował(a): 2081 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 946 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Piotr » 16 mar 2011, o 10:49

Antek napisał(a):panowie! co tu się wyrabia!
takie odkrycia są jak obuchem w łeb
oj, będę miał dziś nie przespaną noc!
jest co ptzretrawiać w swym wnętrzu, oj jest...

Antek cieszę się, że to widzisz - tak potężna i prosta wiedza, którą cały czas sobie uświadamiam i z dnia na dzień jestem szczęśliwszy, a wcale smutny nie byłem ;)



Aliss wspaniale opisujesz moc działania pigułki.
Uświadamia mi to jak bardzo szczęście to stan umysłu, a nie otoczenia.

Chcesz nowe auto, ale cieszysz się z obecnego, chwalisz jego zalety - i autentycznie jesteś szczęśliwa już teraz :)
Prawo Przyciągania jest tak podobne do ludzkich uczuć.. jeżeli widzisz dwoje ludzi i jeden psioczy na swojego gruchota, a drugi jedzie, uśmiecha się, podśpiewując piosenkę to, któremu chcesz dać nowe auto? ;)
..jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga.
Opowiadasz historię o tym "jak jest teraz", ale także opowiadasz historię o przyszłym doświadczeniu, które właśnie tworzysz.

Piotr
 
Posty: 198
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Aliss » 18 mar 2011, o 21:57

Hej Piotrek :D
To takie proste i takie cudowne :)
A tu krotki film ktory najbardziej lubie moze juz widziales ??
http://www.youtube.com/watch?v=R0G7howA3jU

Uwielbiam Abrahama Hicks

Pozdrawiam serdecznie :)
W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart , ale o umiejetne granie tymi , ktore juz masz . :) Josh Billings

Aliss
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 06:51
Podziękował(a): 2081 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 946 razy

Re: Prawo przyciągania - piguła pokazująca moc jego działani

Postprzez Piotr » 19 mar 2011, o 07:43

Hej Aliss :D

Filmik cudo. Pierwszy raz oglądałem - bardzo Ci dziękuję za zamieszczenie. Obejrzany z rana pięknie nastraja :D

Z wzajemnością pozdrawiam :)
Opowiadasz historię o tym "jak jest teraz", ale także opowiadasz historię o przyszłym doświadczeniu, które właśnie tworzysz.

Piotr
 
Posty: 198
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21
Podziękował(a): 20 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

Następna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], , Yahoo [Bot] i 12 gości