Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Jak dostać się do wymarzonej szkoły?


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez badcrazygirl » 9 gru 2014, o 23:16

Cześć wszystkim :) otóż w sumie na tym forum jestem dość nowa, bo konto mam bardzo krótko i jestem też również dość młoda, ale proszę o zrozumienie :) We wrześniu 2015 roku idę do liceum. Generalnie już mam upatrzone gdzie chciałabym pójść, ale moje pytanko brzmi: jak mogę sobie pomóc by dostać się do tej wymarzonej szkoły poprzez PP? Jak na razie od czasu do czasu, kiedy mam ochotę przed snem wizualizuję sobie jak się dostaje do szkoły, jak sprawdzam wyniki rekrutacji i widzę tam, że się dostałam, jak idę 1 września do szkoły i jak widzę ten nowy budynek i jestem z siebie tak dumna że się dostałam, czuję tą radość. Czasami nawet i potrafię się wzruszyć do takiego stopnia, że zaczynają mi łzy lecieć, bo wyobrażam sobie, a bynajmniej staram się jak najdokładniej to wszystko. Że dałam sobie radę, pokonałam wszystkie trudności i dostałam się tam gdzie chciałam. Czy sądzicie, że mój sposób jest dobry? A możecie macie dla mnie jakieś inne rady, wskazówki co do tego? Będę wdzięczna za każdy pomocny komentarz :)

Pozdrawiam Was cieplutko :)

badcrazygirl
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 21:04
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez Promienna » 9 gru 2014, o 23:34

Robię w edukacji i na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że jest dużo miejsc i mało chętnych a poziom tych chętnych nie powala na kolana. Nawet jak to jest całkiem ful wypasiona elitarna szkoła. Każdy uczeń jest cenny niezależnie od kitu, który szkoły wciskają aby zrobić sobie elitarny PR. Jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem, umiesz rozwiązywać zadania z treścią i w pytaniach testowych potrafisz odsiać jawnie absurdalne odpowiedzi, to znacznie wyrastasz ponad średnią gimnazjalisty i w zasadzie miejsce w tej szkole masz pewne.
Co do elitarnych szkół - gdybyś akurat taka wybrała - warto to przemyśleć, mówię z własnego smutnego doświadczenia ;)
Na studiach były przedmioty, o których nie miałam zielonego pojęcia. Wtedy w akcie desperacji się modliłam i nigdy nie zeszłam poniżej 4 z egzaminu - zawsze można spróbować :)
Niech mi się stanie :D

Promienna
 
Posty: 526
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 14:43
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 215 razy

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez badcrazygirl » 10 gru 2014, o 06:20

No podobno tak jest. Ale zastanawia mnie czy w takiej Warszawie w której mieszkam też tak jest. Bo w sumie Warszawa to Warszawa i nie jestem do końca pewna czy rzeczywiście tutaj może być dużo miejsc a mało chętnych.

badcrazygirl
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 21:04
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez Samotna » 10 gru 2014, o 10:26

Jakie by to nie było miasto i tak każdego przyjmą, zwłaszcza teraz, że młodzi nie są głupi i pójdą szybciej do technikum albo zawodówki żeby mieć papier a studia to sobie mogą zrobić zaoczne jak beda juz pracowac. Liceum to liceum, żadna mi tam elita -choc sama chodziłam bo myslałam, że jak ktoś idzie do liceum i dostaje sie to znak, że jest sie bardzo mądrym
Samotna
 
Posty: 830
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 19:09
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 80 razy

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez gregoRy22 » 15 gru 2014, o 15:48

Też tak uważam, że masz duże szanse. Ja również wybrałem technikum, by zdobyć dobry zawód.

gregoRy22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 15:28
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez aliceinwonderland » 15 gru 2014, o 16:48

Tak z ciekawości - czy w gimnazjach dalej wciskają młodym ludziom te kity, że jak pójdą do dobrego liceum a potem na uniwersytet to będą nie wiadomo kim i będą nie wiadomo ile zarabiać? Pytam, bo za moich czasów tak było i dużo osób się nabrało. Teraz żal i rozgoryczenie i "jaki ja byłem głupi" xD

Szczerze mówiąc, jak Ci bardzo zależy to próbuj, ale w dzisiejszej rzeczywistości to naprawdę nie ma żadnego znaczenia, jakie liceum skończysz... Najważniejsze, żebyś trafiła do szkoły, w której będziesz się dobrze czuła, bo to są najpiękniejsze lata Twojej młodości i po latach będziesz pamiętać głównie ludzi i atmosferę. Sama wiedza z ogólniaka do niczego Ci się nie przyda, umiejętności nie zdobędziesz tam żadnych, więc grunt, żeby było miło i przyjemnie :D W końcu to aż trzy lata siedzenia w ławce przez pół dnia przez 5 dni w tygodniu :)

Pytałaś czy metoda jest dobra - wyluzuj z nią trochę, odpuść, bo sobie wytworzysz nadmierny potencjał i wtedy wszystko może pójść nie tak :) Pozdrawiam i życzę powodzenia!

aliceinwonderland
 

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez badcrazygirl » 16 gru 2014, o 10:38

Co to znaczy, że mam wyluzować Alice? Właśnie obiło mi sie o uszy odpuszczenie, ale nie wgłębiłam sie jeszcze dokładnie w ten temat? A co do mojej metody to nie stosuje jej codziennie np: ostatnio w ogóle. Ech ile ja jeszcze o PP musze sie nauczyć

badcrazygirl
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 21:04
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez aliceinwonderland » 16 gru 2014, o 14:35

Chodzi o to, że w pewnym momencie musisz zostawić całą sprawę Wszechświatowi i zaufać, że realizacja będzie. Najlepiej wtedy już o całej sprawie w ogóle nie myśleć :)

aliceinwonderland
 

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez badcrazygirl » 16 gru 2014, o 14:57

I chyba tak zrobię :) na nowy rok. Dziękuję serdecznie za radę :* a co do tego: "Tak z ciekawości - czy w gimnazjach dalej wciskają młodym ludziom te kity, że jak pójdą do dobrego liceum a potem na uniwersytet to będą nie wiadomo kim i będą nie wiadomo ile zarabiać? Pytam, bo za moich czasów tak było i dużo osób się nabrało. Teraz żal i rozgoryczenie i "jaki ja byłem głupi" xD" TAK NIESTETY TAK... strasznie straszą nas tymi egzaminami gimnazjalnymi. Niemalże codziennie są gatki w stylu, że się nie uczymy to potem pójdziemy do beznadziejnego liceum czy szkoły i takie tam ;/

badcrazygirl
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 lis 2014, o 21:04
Podziękował(a): 92 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

Re: Jak dostać się do wymarzonej szkoły?

Postprzez aliceinwonderland » 16 gru 2014, o 15:32

Dziewczyno, zrób sobie przysługę i posłuchaj teraz starszej koleżanki:
- nie słuchaj tego straszenia
- nie ma znaczenia, jakie LO skończysz, liczy się jakie przedmioty wybierzesz na maturze bo one będą decydować o tym, gdzie się dostaniesz na studia - to będą jakieś 3, 4 przedmioty, całą resztę możesz olać na wstępie
- poświęć czas jaki masz na rozważenie co Cię interesuję, w czym jesteś dobra i czy możesz realnie wiązać z tym przyszłość i najważniejsze - rozwijaj się w tym kierunku!
- jeszcze co do czegoś takiego jak "beznadziejne liceum" - nie wiem jak jest w Warszawie, ale u mnie im bardziej elitarne liceum, tym więcej osób na kursach przygotowujących do matury. Opinia wielu szkół opiera się na tym, że kiedyś były dobre, skończył je ktoś sławny, albo na zwykłym PR.

Taka bardziej osobista historia: gdy byłam w Twoim wieku bardzo jarała mnie informatyka - projektowanie stron, grafika, nawet coś z programowaniem kombinowałam. No ale w pewnym momencie stwierdziłam, że testy gimnazjalne i liceum ważniejsze i to zarzuciłam. Do dzisiaj sobie pluję w brodę, bo gdybym miała wtedy tyle odwagi, żeby się wszystkim postawić i pójść swoją drogą, to poszłabym pewnie do technikum informatycznego albo jakiegoś mat-fizu, potem na polibudę i dziś spałabym na hajsie. Gdy patrzę na te ogłoszenia o pracę, że szukają programisty takiego takiego i takiego to mnie aż skręca

EDIT:
Tak swoją drogą to wydawało mi się, że w dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej nauczyciele w gimnazjach i liceach poszli trochę po rozum do głowy i już z czystej przyzwoitości nie będą wciskać Wam tych kitów, ale widzę że nie, jednak szkoła do jest szkoła :D
Ostatnio edytowano 16 gru 2014, o 15:39 przez aliceinwonderland, łącznie edytowano 1 raz

aliceinwonderland
 

Następna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], , Yahoo [Bot] i 8 gości