Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE


Tłumaczenia, filmiki, idee

Re: BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE

Postprzez Lambar » 19 sty 2012, o 21:40

A jesteśmy! A co! Chłopaki w dodatku! ;-)

A poważniej, tak mi się przypomniało, to co w poprzednim wpisie zawarłem, to ja prawie na codzień przerabiam w aucie.
Czyli ludzie obcujący ze mną na drodze zajeżdżają, gnają jak pokrzywdzeni, do tego trąbią ze złości, wpychają się, robią wariacki slalom gigant i inne takie. Nie mam na myśli tego, że na każdym skrzyżowaniu ktoś na mnie wpada, ale raczej chyba przy każdym wyjeździe dostrzegam takie dziwne zachowania, no i nie zawsze one mnie dotyczą. Ale ciekawe jest to, że dostrzegam to bardzo często i często mnie to rusza w środku.

I przypomniało mi się właśnie dzisiaj to, jak kiedyś na dłuższej trasie zacząłem po prostu ludziom błogosławić. Czyli gdy ktoś trzymał mi się na ogonie z pół metrowym odstępem, to nie wpadałem w irytację co za pier... kretyn co to nie wie czym to grozi, tylko delikatnie zwalniałem co by ten ktoś wyprzedził i życzyłem mu szerokiej drogi. Gdy ktoś z naprzeciwka nadjeżdżał to podziwiałem auto, czy jakiś jego element, jak nie było co podziwiać to choćby to że czyste jest :-D albo życzyłem szerokiej drogi, albo po prostu uśmiechałem się przesyłając radość.
I okazało się że wróciłem do domu z długiej trasy wypoczęty, zamiast być zmęczony :-)

A wracając do tych moich ciekawych doznań na drodze, myślę że to jest właśnie to o czym czasami piszę - to jest temat do przerobienia u mnie. Bo ktoś może powiedzieć - no tak, tyle wariatów na drodze jeździ i ty jesteś tego ofiarą. Wg mnie jest odwrotnie, to ja ich zapraszam do mojego doświadczenia. Zapraszam nieświadomie, bo w podświadomości coś siedzi za to odpowiedzialne.
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE

Postprzez Kasiczka » 19 sty 2012, o 22:27

Lambar napisał(a): to ja ich zapraszam do mojego doświadczenia. Zapraszam nieświadomie, bo w podświadomości coś siedzi za to odpowiedzialne.

pięknie powiedziane, ehhhh....... ;)
http://jezus-cie-kocha.blogspot.com/

"Gdybyś chodził po drodze Bożej, mieszkałbyś w pokoju na wieki. Naucz się, gdzie jest mądrość, gdzie jest siła i rozum, a poznasz równocześnie, gdzie jest długie i szczęśliwe życie, gdzie jest światłość dla oczu i pokój "

Kasiczka
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1142
Dołączył(a): 20 kwi 2011, o 00:40
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 55 razy

Re: BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE

Postprzez janusz31-1978 » 15 lut 2012, o 21:50

Ja jak wsiadam do samochodu to zawsze mowie taka formulke-"Zawsze jestem otoczony przez doskonalych,szczesliwych i cudownych kierowcow.Wszyscy dookola mnie sa dobrymi kierowcami".Naprawde pomaga.No a blogoslawic to nalezy caly czas.

janusz31-1978
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 15:21
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE

Postprzez marzens » 15 lut 2012, o 22:23

Lambar-bardzo madry z Ciebie chłopak.Twoja kobieta ma z Tobą dobrze! :)
Ja od siebie dodam tylko tyle,że na strach ,który mi towarzyszy czsami za kirownica mam metodę taką.Rejestruje u siebie spinę i mówie do siebie tak:No coś ty ?jesteś pod opieką BOSKIEJ MOCY.Co ci sie moze stać.I czuje takie UFFFFFFF....Na mnie działa :D
Każdego dnia i pod każdym względem czuje się coraz lepiej i lepiej...

marzens
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:51
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

Re: BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE

Postprzez Vilandra » 15 lut 2012, o 23:10

luki napisał(a):Mniej więcej to jest tak, że ...ten mechanizm działa na wszystko i wszystkich. Twoja wyobraźnia jest jak szablon, plan. Jeśli wyczarujesz w swojej wyobraźni obraz, wizje tego jak preferujesz żeby było (myśle, że tutaj chodzi o cokolwiek), potem weźmiesz jakąkolwiek sytuacje, która dzieje się w Twoim życiu, "weźmiesz ją" do tego Ciebie, którego sobie wyczarowałeś, kto jest reprezentantem ekscytującej osoby którą preferujesz być, i zobaczenie jak ta " wyczarowana" osoba w Twojej wyobraźni radzi sobie z Tą sytuacją, którą jej zapodaliśmy.
Potem należy ją skopiować. Otrzymamy wtedy efekt tej ekscytującej osoby, która sobie poradziła ze wszystkimi rzeczami w podekscytowany sposób.


@luki to mi przypomina technikę modelowania z NLP. Dobry sposób to jest, trzeba przyznać.
Każdego dnia czuje się lepiej i doświadczam coraz więcej dobra i miłości.

Vilandra
 
Posty: 825
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 22:36
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował(a): 177 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 149 razy

Re: BASHAR: BLUEPRINT FOR CHANGE

Postprzez bakers_daughter » 28 lis 2013, o 12:29

Świetne, na ćwiczenia z wyobraźnią.
W pierwszej chwili pomyślałam: bardzo fajne!
W drugiej: ale jak to? Ktoś ma problem np. finansowy i wyobraża sobie, jak by na to zareagował, jako krezus?
Czy to możliwe? Czy to nie paradoks? Z drugiej strony wiele cennych lekcji Bashara ma swój początek w zaakceptowaniu paradoksu. Więc why not?
Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to to, że wyśmiałabym ten niedostatek, pomyślałabym: "dobry żart!".
I w sumie tak też czynię.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
bakers_daughter
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 13:30
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 66 razy

Poprzednia strona


« Powrót do Bashar


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: i 4 gości