Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Kupowanie produktów z osobistej listy


sugestie, uwagi, pomysły

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 4 paź 2010, o 19:44

aha! to wszystko jasne!
wysłała ochnaście fontanien w prezencie i sobie w ten sposób cfaniura zmaterializowała jedną!
;-)
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Wai » 4 paź 2010, o 20:22

no toście mnie zdemaskowali

Lambar, każdy prezent chętnie przyjmę, tylko nie Słodycze!!! Bo ja muszę szybko na dietę!!!

Ale już np. jakby mi kto sprezentował prywatnego masażystę, to będę w siódmym niebie ;)

Wai
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 4 paź 2010, o 20:28

hmmm, to Ty jakaś masochistka jesteś w takim razie
robisz prezenty innym co by sobie zmaterializować
masaż dobra rzecz, zaraz coś wymyślę :-)
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez PoProstuJa » 6 paź 2010, o 10:26

A ja wciąż jak osiołek się czuję... ;-/ Może mi ktoś wyjaśnić, jak "chłop krowie na rowie" - jak się robi przelewy?? Nie mam pojęcia, co wpisywać, gdzie... Ani ile za to zapłacę ;-)))) No osiołek do entej. Zazwyczaj sama się łapię w grach wszelkiego autoramentu, ale tu mam jakiegoś bloka

Ok, ok, pół godziny później - osiołek :-)))
Poczytałam wreszcie to, co powinnam poczytać od razu i pierwszy przelew już poszedł :)
PoProstuJa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 paź 2010, o 06:24

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez reggina » 6 paź 2010, o 16:03

Iskra napisał(a):To nie jest gra na odbebnienie prawa przyciagania!!! Halo- pobudka!!!!
Regina- poszukanie w necie tego czego marzysz i skopiowanie tutaj nie zajmuje dużo czasu a uczysz sie, ze Wszechświat daje Tobie to co chcesz.
A jak chcesz dostawac to czego chcesz- jak nie wiesz czego chcesz- tylko korzystasz z ogolnodostepnej listy- tam jest niewiele rzeczy - CELOWO- aby każdy gracz rozwijał swojąwyobraźnie i kreatywność- poszukując i pragnąc tego czego chce!


Halo! Chyba zaszło jakieś nieporozumienie.
Z jakiej ogólnodostępnej listy korzystam?
Chyba, że masz na myśli, że do niej dodaję, no to korzystam.

Chodzi mi o wielokrotne wyszukiwanie tych samych danych. Irytuje mnie i koniec.

Czasy komunizmu sie skończyły - jak daawno temu!!!
Jest wolność wyboru i poszukiwań, precyzowania swojego zdania i swoich marzeń!

Nie skomentuję, bo mnie zamurowało.

Nie jestem pewna, czy upierdliwe jest dla Reginy- skonkretyzowanie tego chce- i znalezeienie tego- to jest życie.

Jak dotąd uważałam, że popularne ostatnio w necie komentarze, typu "czytaj ze zrozumieniem" są głupie. Ale chyba zmienię zdanie.
Tutaj nikt nie będzie podawał nam papki- mamy narzędzia a reszta to nasza wolność i kreatywność poszukiwań



Cieszmy sie z tego co mamy zamiast jak zwykle narzekać ze czegoś nie ma jednak.
Nie można to się skupić na pozytywach zamiast na negatywach?


Niektórzy wolą tworzyć, składać wnioski racjonalizatorskie i dyskutować o potrzebach, a inni wyśpiewywać hymny pochwalne. Wolny kraj. ;)
reggina
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez reggina » 6 paź 2010, o 16:48

Lambar napisał(a):Reggina fakt, mamy tam jeszcze zdjęcie do przeniesienia,
ale ale!
w normalnym przelewie zdjęcie nie jest wykorzystywane,
ono jest umożliwione gdy robisz komuś prezent,


Lambar, ja napisałam, że raz wyszukuję zdjęcie jak dodaję do listy, a potem drugi raz muszę go szukać, albo ściągać, żeby skomentować w pamiętniku. Nie pisałam o przelewie. Ale masz rację, że zwróciłeś uwagę, iż aby dodać zdjęcie do przelewu na prezent, muszę je wyszukiwać po raz trzeci. ;)

Natomiast z adresem www to całkowicie coś motasz,
w przelewach nie jest on wykorzystywany,
za to wykorzystywane są dane nadawcy,
których to nie ma wśród informacji o produkcie.

Jejciu, ale czad

Ja mam widocznie inną technikę kupowania.
Chodzi mi o to, że jeśli już wyszukuję towar, to muszę wejść na stronę www, żeby sprawdzić cenę i pobrać zdjęcie. Sprawdzam też, gdzie to jest do kupienia i jakie są koszty transportu. Czyli sprawdzam dane sprzedawcy, nawet jeśli program tego nie wymaga.

Na szczęście mogę dane dodać od razu do książki adresowej, to zaoszczędza czasu na później.

Tak więc powtarzam się jak zacięta płyta:
robiąc przelew wychodząc z listy produktów
to możemy przenieść tylko nazwę produktu, która to stanie się tytułem przelewu
oraz cenę produktu.
Dane sprzedawcy trzeba już ręcznie uzupełnić.
Przyjrzyj się dokładniej proszę.


A czemu konkretnie mam się przyglądać?
Napisałam przecież, że muszę przepisywać nazwę i cenę. ;)
Czyli możesz przenieść wszystko, czego mi brakuje.

Ale w sumie to teraz już rzadko kupuję, więc mi to aż tak nie przeszkadza.
Irytowało mnie to bardziej jak starałam się codziennie wydać wszystkie pieniądze i potrzebowałam do tego kilku transakcji, a chciałam uzupełniać te listy produktów... to mi brakowało automatyzacji. No i w końcu często nie wpisywałam na listę, bo już mi się nie chciało.

No chyba żeby zrobić, aby w prywatnej liście produktów doszły pola: nr konta, nazwa sprzedawcy, ulica, kod i miasto.


Tak jak wspomniałam, dodaję od razu dane do książki adresowej i to jedno mam z głowy.

Jako ciekawostkę napiszę, że ja osobiście w prywatnej liście cen nie wpisuję. Wszędzie walę 1 jak leci. Bo w momencie zapisywania produktu nie wiem za ile go kupię za jakiś czas.


Hm. A ja od razu daję cenę i jak kupuję to już tego drugi raz nie sprawdzam. Kupuję wszystko na dniach, więc różnice są nieistotne statystycznie. Jak mi brakuje kasy, to wpłacam zaliczkę, albo kupuję na 3-4 raty. :D
reggina
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 6 paź 2010, o 19:20

reggina napisał(a):Hm. A ja od razu daję cenę i jak kupuję to już tego drugi raz nie sprawdzam. Kupuję wszystko na dniach, więc różnice są nieistotne statystycznie. Jak mi brakuje kasy, to wpłacam zaliczkę, albo kupuję na 3-4 raty. :D


Ano to też jest rozwiązanie - kupowanie na zaliczkę i potem na raty :-)

A z tym wykonywaniem przelewu z osobistej listy może coś wymyślimy.
Ale to na spokojnie przegadamy co i jak, bo do tego jeszcze dochodzi zdjęcie tego zapisu z osobistej listy po złożeniu przelewu.
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez PoProstuJa » 7 paź 2010, o 06:30

A ja skwituję krótko te przydługie dywagacje. Reggina, kochanie, leniuszek z Ciebie wylazł :-)
Rozumiem, że warto poprawiać, uzupełniać, podawać jakieś szczegóły do skorygowania, ale czy musimy przy tym używać emocji? :-) Odebrałam tę rozmowę jako przejaw emocjonalnej polemiki... Ale to może mój problem i mój odbiór ;-)
Reggina - na marzenia nigdy nie szkoda czasu... :-) Może nie warto się tak spieszyć - kupując.

(Lambarku - chcesz - wywal tę uwagę :-), ja gaduła jestem... )
PoProstuJa
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 paź 2010, o 06:24

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 7 paź 2010, o 07:06

Spokojnie ludki kochane, nie godzi się na tym forum ostrzyć noże ;-)

Po pierwsze - każdy z Was ma rację,
bo każdy może tu wypowiedzieć co myśli o AB, no chyba że są to inwektywy jakieś ;-)

Po drugie - to co zaproponowała Reggina wbrew pozorom nie jest takie głupie,
w końcu AB to taki nowoczesny bank, więc można by i z takiej nowoczesnej listy notatnikowej, jaką to jest właśnie osobista lista produktów, zrobić przejście do zamawiania,
tylko: trzeba to dobrze przemyśleć, aby gafy nie zrobić i fajną koncepcję nie rozłożyć na kolana.
Tak więc na spokojnie, pomedytujemy, kilka kaw wypijemy i za jakiś czas się okaże co i jak.
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Poprzednia strona


« Powrót do Odnośnie projektu


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 0 gości