Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Kupowanie produktów z osobistej listy


sugestie, uwagi, pomysły

Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez rivendell » 1 paź 2010, o 09:31

Witam serdecznie i gratuluję pomysłu
Super, że powstał wątek dotyczący możliwości rozwoju gry. W chwili obecnej jest ona prosta, ale nic chyba nie stoi na przeszkodzie, aby ją rozwijać :)
Wszystko zależy od osób zaangażowanych w projekt;)

Dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie funkcjonalności kupowania rzeczy, które wcześniej dodaliśmy do własnej listy produktów.
rivendell
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 14:54

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 1 paź 2010, o 09:48

Dzięki za sugestię.
Na pierwszy rzut oka wydaje się to logiczne i dość proste, jednakże tą sprawę wyjaśniliśmy już w FAQ gry
http://www.abraham-bank.org/game/index.php?m=faq

Dlaczego nie mogę kupić rzeczy widniejącej w osobistej lub publicznej liście produktów?

Listy produktów służą jedynie jako bardziej rozbudowane notatniki. Nie zawierają one informacji o sklepach powiązanych z produktami (dane adresowe sklepu i numer konta). Listy zawierają wyłącznie informacje o produktach.
Z tego powodu jedyną informacją jaką można by przenieść do formularza składania zamówienia byłaby nazwa produktu. Dane adresowe sklepu oraz aktualną cenę należałoby i tak pobrać ze stron internetowych lub odwiedzając osobiście sklep.
Korzystając z list produktów sugerujemy aby traktować je w następujący sposób:
- Osobista lista produktów służy jako lista potencjalnych zakupów w przyszłości.
- Publiczna lista ma za zadanie być inspiracją do zakupów, o ile oczywiście ktoś takiej potrzebuje.


Żeby można było kliknąć i robić zakupy przykładowo w osobistej liście produktów,
wtedy należałoby wprowadzając dane o produkcie także uzupełnić dane o sprzedawcy.
A znając "pośpiech internautów" stwierdziliśmy, że lepiej będzie potraktować te listy tak, jak to zostało opisane w FAQ,
ponieważ dane kontaktowe i tak należy zdobyć skądś, a przeniesienie do formularza wysyłania przelewów ceny oraz tytułu przelewu, to jest już chyba drobiazg? No przynajmniej wg nas, bo to różnie bywa z punktem widzenia ;-)
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez reggina » 4 paź 2010, o 14:01

Ja bym jeszcze dodała opcję wybierania prezentów z listy.

Piszesz "znając "pośpiech internautów" stwierdziliśmy, że lepiej będzie potraktować te listy tak, jak to zostało opisane w FAQ", a ja myślę, że znając lenistwo internautów, to jednak warto wprowadzić większą automatyzację.

Ja mam np. opór przed wprowadzaniem tego samego dwa razy. ;)
reggina
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 4 paź 2010, o 15:09

Nie rozumiem jaki opór?
Przecież wpisując dane do osobistej listy prezentów nie posiadasz danych sprzedawcy, więc jakie wprowadzanie dwa razy tego samego?
Jedyne co się powtarza to cena i nazwa produktu, natomiast dane sprzedawcy i numer konta trzeba dopiero wprowadzić.

Powtarzam - osobista lista produktów to jest notes, taki schowek - co można sobie sprawić w przyszłości,
i tak należy to rozumieć.
No ale jeśli będzie więcej takich głosów, to można będzie dodać tam przycisk: zrób przelew,
wszystko jest do zrobienia :-)
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez reggina » 4 paź 2010, o 16:20

Oj, no jak dodaję do listy to muszę wyszukać zdjęcie i sklep, żeby podać link... czyli w zasadzie wszystkie dane sprzedawcy.

Potem jak robię przelew to muszę wyszukać to znowu i sobie gdzieś zapisywać, nazwę, cenę... albo otwierać dwa okna i przepisywać. A żeby zapisać w pamiętniku, to znowu muszę szukać zdjęcia, albo na nowo je ściągać.

Troszkę to upierdliwe jest na dłuższą metę.
reggina
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Iskra » 4 paź 2010, o 16:34

Ja tu od niedawna, ale książki Hicksów i ich filmiki daawno oglądałam. I nie rozumiem naprawdę tego, że ktoś umożliwia nam większą swobodę i dodawanie swoich własnych pomysłów zamiast umieszczać wszystko gotowe!
Przepraszam ,ale jesteśmy ludźmy, homo sapiens- znaczy myślącymi :)- bawimy sie, czy się śpieszymy i pędzimy?
Traktujemy to jak przyjemność czy jak obowiązek "no kupialm pare rzeczy z listy ogolnodostepnej, ale nie chce mi szukac"..
To nie jest gra na odbebnienie prawa przyciagania!!! Halo- pobudka!!!!
Regina- poszukanie w necie tego czego marzysz i skopiowanie tutaj nie zajmuje dużo czasu a uczysz sie, ze Wszechświat daje Tobie to co chcesz.
A jak chcesz dostawac to czego chcesz- jak nie wiesz czego chcesz- tylko korzystasz z ogolnodostepnej listy- tam jest niewiele rzeczy - CELOWO- aby każdy gracz rozwijał swojąwyobraźnie i kreatywność- poszukując i pragnąc tego czego chce!
Jak wiem czego chce- wtedy latwo to dostane!!!!
Czasy komunizmu sie skończyły - jak daawno temu!!!
Jest wolność wyboru i poszukiwań, precyzowania swojego zdania i swoich marzeń!

Nie jestem pewna, czy upierdliwe jest dla Reginy- skonkretyzowanie tego chce- i znalezeienie tego- to jest życie.
Tutaj nikt nie będzie podawał nam papki- mamy narzędzia a reszta to nasza wolność i kreatywność poszukiwań

Cieszmy sie z tego co mamy zamiast jak zwykle narzekać ze czegoś nie ma jednak.
Nie można to się skupić na pozytywach zamiast na negatywach?
Iskra
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 18:01

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 4 paź 2010, o 17:02

łoj, jesteś jak jakaś kometa, a nie iskra ;-) :-D

Reggina fakt, mamy tam jeszcze zdjęcie do przeniesienia,
ale ale!
w normalnym przelewie zdjęcie nie jest wykorzystywane,
ono jest umożliwione gdy robisz komuś prezent,
a w dominującej większości przypadków robi się zakupy dla siebie, opcja prezent to ubarwienie zabawy, a nie jest podstawa.

Natomiast z adresem www to całkowicie coś motasz,
w przelewach nie jest on wykorzystywany,
za to wykorzystywane są dane nadawcy,
których to nie ma wśród informacji o produkcie.

Tak więc powtarzam się jak zacięta płyta:
robiąc przelew wychodząc z listy produktów
to możemy przenieść tylko nazwę produktu, która to stanie się tytułem przelewu
oraz cenę produktu.
Dane sprzedawcy trzeba już ręcznie uzupełnić.
Przyjrzyj się dokładniej proszę.

No chyba żeby zrobić, aby w prywatnej liście produktów doszły pola: nr konta, nazwa sprzedawcy, ulica, kod i miasto.
To jest potrzebne podczas wykonywania przelewów. Ale prywatna lista produktów to jest zwykła lista, a to że jest tam możliwość dodawania zdjęcia czy adresu www, czy też fakt zamknięcia tego w działach, to jest to tylko miły dodatek. Bo wystarczyłoby zrobić zwykłą prostą listę ala notatnik i też by było dobrze ;-) my woleliśmy to rozbudować, bo jak ktoś ma dużo notatek to warto je pogrupować, warto linki trzymać i ceny, no i też zdjęcia dodawać. To umila zabawę, a o to właśnie chodzi, żeby tu się dobrze bawić.

Jako ciekawostkę napiszę, że ja osobiście w prywatnej liście cen nie wpisuję. Wszędzie walę 1 jak leci. Bo w momencie zapisywania produktu nie wiem za ile go kupię za jakiś czas.
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Wai » 4 paź 2010, o 17:21

ja za to chyba znowu robię coś nie tak, ale nie ma po prostu kiedy chwilowo wpisywać kupowanych produktów do listy osobistej ani publicznej
ale i tak już dostałam dziś właśnie fizycznie dwie rzeczy z tych zakupionych w AB :-) a jutro jestem zaproszona do kawiarni Wedla, gdzie będę sobie mogła zamówić fontannę czekoladową, która zakupiłam wczoraj w nocy, no więc chyba nie ma się czym przejmować, BO I TAK DZIAŁA;-)
Bez względu na zestaw proponowany w liście publicznej, czy prywatnej.
Pamiętajcie, ograniczenia są tylko w umyśle!
No i dajcie na chwilę temu Lambarowi odpocząć ;-) namęczył się chłopak w końcu, a tutaj apetyt na nowe gadżety rośnie i rośnie ;-)))

Wai
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 14:21

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez Lambar » 4 paź 2010, o 19:18

Uwaga!
Korzystanie z osobistej listy, czy też z publicznej, czy też z katalogu sklepów,
to wszystko jest dodatkiem do gry.

Najważniejsze jest
robienie zakupów oraz chwalenie / błogosławienie ich czy też zachwycanie się nimi w swoim pamiętniku.

To jest sendo zabawy. Reszta jest dodatkiem.
Osobista lista produktów to notatnik wspomagający naszą pamięć, tylko tyle.

notka, bo zapomniałem, taka całkiem off-topic:

Osz ty przebiegła istoto Wai!
To taka jesteś!? Robisz smakowite prezenty innym w AB, a potem sama je sobie przyciągasz i je sama wcinasz?
To poczkaj, zaraz też Ci sprezentuję jakiś smakołyk, a potem jak do mnie przyjdzie, to będę się chwalił na lewo i prawo!
;-) :-D ;-)
Avatar użytkownika
Lambar
Administrator
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 21:57

Re: Kupowanie produktów z osobistej listy

Postprzez basiage » 4 paź 2010, o 19:42

a mnie Wai tez sprezentowala fontanne czekoladowa!!!!!!!!!
uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac!

basiage
 
Posty: 21
Dołączył(a): 30 wrz 2010, o 18:33
Lokalizacja: Katowice

Następna strona


« Powrót do Odnośnie projektu


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości