Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez LadyLady » 1 gru 2014, o 11:50

Ja wychodzę teraz z założenia, że jak ktoś się nie odzywa, nie przyciągamy go to i tak raczej z tego związku żadnego nie będzie. A tak żeby się spotkać na kawę czy coś to wystarczy napisać do tej osoby, po co czekać całe lata i tracić czas:-)
Jeśli nawet na takie spotkanie nie będzie osoba reflektować to chyba jest już całkowita jasność sytuacji i można energię skierować na COŚ NOWEGO:)
LadyLady
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 699
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 09:47
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 118 razy

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez Nicky » 1 gru 2014, o 12:49

Nie no, pewnie że tak. Ludzi, z którymi mamy kontakt, normalnie zapraszamy na kawę i nie ma przeszkód. Ale jak np. chcesz się spotkać z kimś, kogo widziałaś jeden jedyny raz, i nie masz do tej osoby kontaktu, albo zaczynasz wspominać lata liceum i nagle zachce ci się spotkać z przyjaciółką sprzed lat... to PP przydaje się jak znalazł :D

Nicky
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez Lili » 1 gru 2014, o 13:37

Wchodzi człowiek na forum po pół roku nieobecności i na jaki temat trafia najpierw...? :roll:

...tak, tak, już wszystko wiem...

Lili
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez LadyLady » 1 gru 2014, o 13:55

A no to koleżanki czy znajomych dawno nie widzianych ciągle przyciągam, że się spotykamy przypadkowo. To wystarczy wypuścić jakąś krótką myśl i pozytywne uczucia w przestrzeń np" o fajnie byłoby się spotka" Ale to nie działa w przypadku facetów do których mam jakieś nadzieje/oczekiwania:/// U Ciebie pewno Nicky tak się stało, bo nie miałaś jakiś oczekiwań, że będziesz jeszcze z tymi facetami:)
LadyLady
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 699
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 09:47
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 118 razy

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez Nicky » 1 gru 2014, o 14:13

No, bo nie można mieć oczekiwań, to jest podstawa. Oczekiwania zawsze wszystko psują.
Ale generalnie to ja tam w ogóle nie rozumiem tych wszystkich dylematów i rozterek związanych z przyciąganiem ludzi :D
Chcemy to sobie przyciągamy, nie chcemy to nie... no problem :) Jednych odpychamy drugich przyciągamy. zmieniamy otoczenie wokół nas według własnej woli. Niepotrzebne jest więc rozkminianie bez końca czy to dobre, czy złe, czy "łamiemy czyjąś wolę" czy nie. Bo faktem jest że codziennie, każdego dnia setki ludzi przyciągają siebie nawzajem, przecież każda osoba która pojawia się w naszej rzeczywistości została w jakiś tam sposób do tej rzeczywistości "przyciągnięta", więc to jest tak jakby rozważać, czy dobrze robimy że... MYŚLIMY, bo myśl to przecież energia, a energia oddziałuje na rzeczywistość (w tym także, na innych) :D :D

Nicky
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez aliceinwonderland » 1 gru 2014, o 14:50

Co do tego, że nie można przyciągać konkretnej osoby, że łamiemy jakieś niepisane prawo w ten sposób - nie rozumiem. Nie rozumiem, bo jest tyle metod oddziaływania na drugą osobę - makijaż, ubiór, perfumy, siłownia, przechwałki, kłamstewka na pierwszej randce, wszystkie próby zrobienia dobrego wrażenia, przedstawianie się od strony samych zalet i pomijanie wad jak na jakiejś rozmowie kwalifikacyjnej, szpanowanie samochodem - wszystkie, jakby się nad tym zastanowić, nieuczciwe, ale wszystkie są powszechnie akceptowane. Ktoś chce sobie przyciągnąć osobę za pomocą PP - nagle wszyscy się oburzają, jakie to nieetyczne.

Druga sprawa - prawda jest taka, że dopóki nie zrezygnujecie z chęci posiadania drugiej osoby to i tak guzik przyciągniecie. Więc spokojnie z tym co wolno a czego nie wolno, bo jakakolwiek manipulacja i zmuszanie kogoś do czegoś jest tutaj po prostu niemożliwe. Po prostu Wam się nie uda, to pewne jak wschód i zachód słońca. Tak w ogóle to moim zdaniem używanie słowa "przyciąganie" w tym przypadku nieadekwatne, bo w moim doświadczeniu to było coś zupełnie innego - coś zupełnie niecelowego, nieplanowanego i niekontrolowanego (taka w sumie jest miłość).

Ja "przyciągnęłam" sobie konkretną osobę. A w zasadzie sama do mnie przylazła kiedy stwierdziłam, że mam tego dość, nic z tego nie będzie, ale jednocześnie przestałam ze sobą walczyć, tj. z tym, co do niego czułam. Stwierdziłam, że trudno, jest jak jest, ale kocham go i ani ja, ani on najwyraźniej nie jesteśmy na to w stanie nic poradzić i że mam serdecznie dość wmawiania sobie, że tak nie jest i próbowania na siłę pokochać kogoś innego, kiedy tak naprawdę moje serce należy do niego. Nie była to żadna technika, nie planowałam w ten sposób nic osiągnąć, nie oczekiwałam niczego. Po prostu pogodziłam się z tym, co czuję (miłość) i z tym, co jest (że nic z tego nie będzie i że najprawdopodobniej on tego nie odwzajemnia).

Nie wyszło nam, okazało się że to nie to, ale w życiu bym nie powiedziała, że było warto się w to zaangażować, chociażby dlatego, że wiem, co by było dalej i w końcu się odkochałam. I wiecie co, boli kiedy nie wychodzi. Bolą zakończenia takich spraw. Ale dużo bardziej boli wypieranie tego, co się tak naprawdę czuje i jakieś "niedokończone sprawy".

aliceinwonderland
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez magicmind » 1 gru 2014, o 15:01

według mnie to boli chory umysł a nie ,że tak jest :) Można się z tego wyzwolić ale trzeba ogólnie poukładać sobie w głowie relacje ze wszystkimi ludźmi a nie tylko z tą jedną.

Oczywiście łamać to prawo można , może się tak zdarzyć a nawet tak ,że z tą konkretną osoba zbudujemy szczęśliwy i wymarzony związek ale trzeba liczyć się z konsekwencjami takiej kreacji...
Jeżeli chcesz przyciągnąć kogoś na bazie kłamstwa, sztuczności ,fałszu, samochodu, pieniędzy , ubioru itp. to przyciągniesz właśnie to :) Nie prawdziwe uczucie a fałsz... no i możesz ponieść tego bolesne konsekwencje w swoim czasie ale wtedy nie miej pretensji do złego Wszechświata a do samej siebie :)

To o czym piszesz nie jest prawdziwym wyzwoleniem się, w taki sposób można ten błąd wiecznie powielać bo będziesz przyciągać to co chcesz i basta.. to na zasadzie muszę tego spróbować aby mieć całkowitą pewność ,że jest to złe/ nie dla mnie...
Czy to jest zdrowe podejście kiedy można obrać od razu kierunek na właściwy cel?
Naturalnie jak ktoś lubi tak się męczyć i jest masochistą to jasne ,że można tak się bawić :) Ja jednak otrzeźwiałem i tak nie zamierzam już się bawić :)

magicmind
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez Lili » 1 gru 2014, o 15:17

magicmind napisał(a):Czy to jest zdrowe podejście kiedy można obrać od razu kierunek na właściwy cel?


Konia z rzędem temu, kto tak z miejsca i bez próbowania różnych rzeczy wie, który cel jest dla niego właściwy.

Lili
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez magicmind » 1 gru 2014, o 15:18

Lili napisał(a):
magicmind napisał(a):Czy to jest zdrowe podejście kiedy można obrać od razu kierunek na właściwy cel?


Konia z rzędem temu, kto tak z miejsca i bez próbowania różnych rzeczy wie, który cel jest dla niego właściwy.


No nie każdy wie to fakt :) Nie każdy też ma taką samą wizje i nie każdy chce się wiązać z jedną osobą :)

Jeżeli jednak marzysz o szczęśliwym pełnym miłości związku to wiesz czego chcesz.
Skup się na energii którą reprezentuje to czego chcesz :)

magicmind
 

Re: Nie przyciągajcie konkretnej osoby-strata czasu

Postprzez Lili » 1 gru 2014, o 15:21

magicmind napisał(a):
Lili napisał(a):
magicmind napisał(a):Czy to jest zdrowe podejście kiedy można obrać od razu kierunek na właściwy cel?


Konia z rzędem temu, kto tak z miejsca i bez próbowania różnych rzeczy wie, który cel jest dla niego właściwy.


No nie każdy wie to fakt :) Nie każdy też ma taką samą wizje i nie chce się wiązać z jedną osobą :)


No ja tam niby wiem, a i tak trafiam jak na razie kulą w płot. Jedna odpowiednia osoba jak najbardziej mile widziana, tylko chyba na razie gdzieś ją wcięło. Spróbuję to uznać za szkołę cierpliwości... :roll:

Lili
 

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot] i 8 gości