Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Mapa marzeń

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Mapa marzeń

Postprzez Lena » 15 lut 2015, o 23:32

Śmieszna sytuacja. W tym roku stworzyłam swoją pierwszą w życiu mapę marzeń. Nie zaglądałam do niej od czasu kiedy powstała, czyli jak polecaliście, 20 stycznia. Wczoraj jednak jakoś sobie o niej przypomniałam i chciałam na nią jeszcze raz popatrzeć. I wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy okazało się, że chyba jedna rzecz mi się spełniła, tylko w taki pokrętny sposób ;)

Otóż jednym z moim marzeń jest nauczenie się języka norweskiego, no i jako zobrazowanie tego celu na moją mapę wkleiłam zdjęcie książki do nauki tegoż języka. To było pierwsze lepsze zdjęcie z internetu, które miało po prostu symbolizować ten cel. Ostatnio jedna osoba z mojej rodziny, która planuje wyjechać do Norwegii, poprosiła mnie, żebym kupiła jej jakąś dobrą książkę do nauki norweskiego. No i zgadnijcie, jaką książkę kupiłam;) Tak, z bogatej oferty kursów, repetytoriów itd. wybrałam właśnie tę ;) Identyczną! W pierwszej chwili jak zerknęłam na tę moją mapę to aż zdębiałam :shock: Książka ta nabyta dosłownie kilka dni temu leży jeszcze u mnie na półce ;)

Hehe co prawda nie do końca o taką realizację marzenia mi chodziło, ale to taki pozytywny akcent i biorę to za dobrą wróżbę. Mam tylko jednak nadzieję, że Wszechświat nie będzie już tak dosłowny w przypadku pozostałych marzeń ;)
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lena

Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy

Postprzez tsambika » 16 lut 2015, o 09:13

Ja niestety nie mogłam z powodu przeprowadzki zrobić mapy w styczniu, czekam na 19 lutego 8-)
tsambika
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

Postprzez Nicky » 16 lut 2015, o 10:57

Ja robiłam jedną mapkę zaraz po dołączeniu do tego forum - to była taka mała mapka, bo były na niej tylko 4 rzeczy 8-) Ale z tych 4 rzeczy, dwie się spełniły w ciągu minionego roku :D
Natomiast w grudniu ub. roku zrobiłam jeszcze jedną mapkę i na niej umieściłam już więcej rzeczy... i wszystkie są, że tak powiem, w zaawansowanej realizacji :D :D :D No zobaczymy, sama jestem ciekawa jak to wyjdzie. Na co dzień w ogóle nie myślę o tych mapkach, one sobie są ukryte w kompie i kompletnie do nich nie przywiązuję wagi...
Nicky

Postprzez carolina-8 » 16 lut 2015, o 12:24

Ja uczyłam się, że mapkę najlepiej robić w nowiu wiosennym-w marcu.
Kiedy przyroda się budzi, ptaki wracają, optymizm i energia wzrasta - ma to znaczenie symboliczne przy naradzaniu się mapy marzeń :)
Ostatnią mapę robiłam 3 lata temu i dalej jest aktualna. Zawarłam naprawdę w niej mnóstwo marzeń. Przygotowywałam się do tego bardzo intensywnie.
Najpierw szukałam w sieci zdjęć które kojarzyły mi się z danym działem: np. chcę mieć dom-szukałam więc projektów domów i tworzyłam folder "domy". Potem miłość (mężczyźni), potem podróże (piękne plaże, góry), przyjaźń (przyjaciółka, moje koty), wizerunki zgrabnej sylwetki (zgrabne nogi i tyłek), ogniska domowego (kominek) itd.

W nowiu marcowym usiadłam i zaczęłam wybierać z każdego folderu dane zdjęcie. Wyszła piękna, kolorowa.
Potem wkleiłam do Worda, potem zrobiłam Pdf i mogłam mieć tapetę na ekranie komputera. Ale wydrukowałam też i zawiesiłam na lodówce.
Potem ściągnęłam z lodówki, bo jak miałam gości, to zawsze mi zaglądali do tej mapy-a tam wiele intymnych marzeń miałam :)
Kilka marzeń się spełniło, a wiele jeszcze przede mną. Muszę sobie zajrzeć w marcu do tej mapki z ciekawości.
Polecam zrobienie takiej mapy co jakiś czas, bo dobrze robi przypomnienie sobie co jakiś czas do czego dążymy w życiu, albo o czym zapomnieliśmy.
carolina-8
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 15 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 24 razy

Postprzez tsambika » 19 lut 2015, o 18:50

Uff, mapa gotowa. Ja jednak zdecydowanie wole mapę tradycyjną, wkładam w nią więcej serca, skupienia i uwagi niż w folder na kompie. Aaa, mapę można zrobić w ciągu 48 godzin od nowiu - jakby ktos się spóźnił ;)
tsambika
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

Postprzez Nicky » 19 lut 2015, o 18:54

tsambika napisał(a):Uff, mapa gotowa. Ja jednak zdecydowanie wole mapę tradycyjną, wkładam w nią więcej serca, skupienia i uwagi niż w folder na kompie. Aaa, mapę można zrobić w ciągu 48 godzin od nowiu - jakby ktos się spóźnił ;)

To dziś jest nów?? Ożesz w mordę może ja też zrobię mapkę nr 3 :D Co mi tam szkodzi w sumie... :lol:
Nicky

Postprzez Monika22 » 11 sie 2015, o 23:26

Zrobiłam mapkę 19 lutego z 19 marzeniami. Dotychczas spełniły się 3 z nich, a 4 z reszty są w realizacji.
Monika22

Postprzez Mania91 » 27 gru 2016, o 15:58

Cześć,

czy uważacie, że mapa marzeń z nastawieniem na odnalezienie miłości to dobry pomysł? Planuję zrobić po raz pierwszy mapę, ale nie chcę korzystać z tego 9-elementowego schematu, tylko zrobić tak, jak ja czuję. Byłyby tam pola dotyczące mnie i zmian, jakie chciałabym w sobie kształtować (wygląd i osobowość), pasji jakie chciałabym rozwinąć w najbliższym roku (np. nauka rysunku i j. włoskiego), no i właśnie miłości - pewnie to byłby najobszerniejszy element mapy, bo chyba na tym najbardziej mi zależy. Umieściłabym tam zdjęcia par, które mnie inspirują, ew. mężczyzn, których konkretne cechy mi sie podobają (ale nie moich znajomych, tylko np. aktorów, bohaterów filmowych/książkowych, z ktorymi uosabiam konkretne cechy, ktorych szukam w mężczyznach). Jak myślicie, czy w takiej formie mapa mogłaby działać?
Mania91
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona

« Powrót do Prawo przyciągania na codzień