Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Jak uwierzyc tak naprawdę?

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Jak uwierzyc tak naprawdę?

Postprzez Boguna » 27 sty 2017, o 11:32

Dzień dobry wszystkim! :)

Jestem Boguna i zarejestrowałam się tutaj dlatego że chciałabym aby interesowanie się pp stało się moim nawykiem.

O samym pp wiem od jakiegoś czasu. Co bardziej doświadczyłam go na kilku drobnych dobrych rzeczach. Na złych pewnie też ale nie chcę się na nich koncentrowac bo popadam tylko w depresję.

Popadam w depresję ponieważ chorowałam na depresję nerwicę bardzo długo (8 lat!) i patologiczny pesymizm trzyma się mnie odkąd pamiętam. Taki stan jest dla mnie normą wręcz nie do pokonania. Oczywiście nie chcę go ale jest ciężko jeżeli miało się w życiu zawsze pod górkę a rodzice i środowisko wychowały człowieka w ten sposób. Problemy finansowe zdrowotne i inne.

To nie jest tak że chcę się wam tutaj żalic. Nakreślam jedynie sytuację. Same choroby mi minęły i żyję sobie w miarę normalnie. Mam problemy finansowe poprzez moje nieogarnięcie się życiowe. Ogólnie jestem osobą nieśmiałą i mam zaawansowaną fobię społeczną. Nie chodzę smutna ale też nie mam za bardzo powodów do weselenia się. Niedługo, za jakieś 1,5 miesiąca czeka mnie poszukiwanie nowej pracy a mieszkam w biednym rejonie i jest ciężko. Nie mam wykształcenia bo poprzez moje choroby mam nieodwracalne problemy z pamięcią. Nie potrafię zapamiętac zdania słowo po słowie. Czuję się głupia. Przez to nie poszłam na studia i nie mam prawa jazdy, chociaż chciałabym, ale nie dam rady z pamięcią. Chciałabym iśc na razie chociażby do sklepu na kasę fiskalną ale bardzo się jej boję (wiem, że to głupie). Nie potrafię liczyc i denerwuję się przy ludziach i kiedy jestem odpowiedzialna za czyjeś pieniądze. :?

Oczywiście że chcę inaczej! Chcę się bawic życiem, chcę podróżowac, poznawac inne kraje i kultury, chcę nie przejmowac się jutrem :) , ale nie stac mnie na razie na takie marzenia, bo nade wszystko chcę bezpieczeństwa finansowego. To jest najważniejsze. Wiem, że takie myslenie to błąd ale mimo to cały czas martwię się o przyszłośc i takie zamartwianie się blokuje mi moją nieoszlifowaną jeszcze zdolnośc do posługiwania się pp. Chyba nie potrafię się nie zamartwiac.

Jak pisałam, wiem, że pp działa. Miałam momenty niewypowiedzianego wręcz dobrego samopoczucia i nieraz powiedziałam wtedy sobie "fajnie by było gdyby" i co? Spełniało się wszystko! :D Ale potem przyszedł zły humor i wszystko prysło jak bańka mydlana.

Dzięki pp korzystnie udała nam się (mieszkam z rodzicami) zamiana mieszkania. Mieszkamy teraz w dzielnicy i w miejscu w którym chciałam mieszkac. Różnica jest taka jak niebo i ziemia. Stara zagrzybiona zwietrzała kamienica z oknami na północ i z piecami kaflowymi kontra słoneczne środkowe mieszkanie w nowym budownictwie z balkonem prawie na wsi. Ta zamiana to był cud i trafiła nam się prawdziwym fuksem. To była moja najlepsza manifestacja i dzięki niej przyszła zupełnie inna jakośc życia. :) :) :) Wymyśliłam sobie tak jeszcze dwie prace, co prawda sezonowe, ale idealnie zgodne z moimi oczekiwaniami i chęciami. :) Plus wiele małych rzeczy typu znajdowanie przedmiotów na ulicy (pieniądze i biżuteria) na zasadzie "jutro znowu coś znajdę". :D

Ale problem jest taki, że nie potrafię się od nowa zaprogramowac na dobre samopoczucie i wiarę w pp.

Jak uwierzyc tak naprawdę? Czy mieliście może ten problem zwątpienia i nie dawania wiary pp mimo oczywistych dowodów że ono istnieje? "Bo przecież to i tak nie ma sensu"? Jest mi ciężko tym bardziej że jestem w potrzebie. A nie chcę przecież dużo. Chcę miec pieniądze na spokojne życie.

A może raczej powinnam chciec wiele? Wiem o tym że tak. Ale mój wewnętrzny krytyk mnie przegania że przecież to niemożliwe i powinnam dążyc do minimum, bo przecież teraz nawet tego minimum mi brakuje. A gdzie dopiero więcej?

Dziwny problem. Wiem że działa ale nie wierzę. Macie jakieś rady? Macie podobne dośwadczenia?

Jak byc na tak kiedy wszystko mówi ci nie? Jak przeprogramowac stare nawyki myślenia "że będzie źle"?
x
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Boguna
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Jak uwierzyc tak naprawdę?

Postprzez Przyciągająca » 2 lut 2017, o 10:48

każdy ma prawo mieć chwilę zwątpienia, szczególnie jak zdarzy się nam niespodziewanie coś nieprzyjemnego na oc nie mamy wpływu np. stracimy pracę bo firma upadnie; najważniejsze to stale wierzyć i się nie poddawać, pozytywne myślenie to już połowa sukcesu, a im bardziej się w to zaagażujemy tym lepiej dla nas :)
Przyciągająca

Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Postprzez Piter90 » 4 lut 2017, o 21:30

Cześć :).

Miałem depresję przez jakieś 8-9 lat i pomogła mi książka "Kod uzdrawiania", Alex Loyd.
Warto ją przeczytać całą i zastosować się do prostego ćwiczenia które trwa 6 minut. Mi pomogło za pierwszym razem.
Patrzeć na świat bez depresji gdy wcześniej miało się ją tyle lat, jest jak otwarcie oczu, serca i umysłu :).
Bardzo Ci to polecam i pozdrawiam.
Piter90
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

Postprzez wera91 » 24 lut 2017, o 05:10

Proponuję zacząć od małych rzeczy, na których specjalnie nie zależy i można łatwo "odpuścić", jak zobaczysz, że działa, wróci twoja wiara. Niestety, utknęłam na tym etapie, bo do spraw istotnych podchodzę emocjonalnie, z niecierpliwością i lękiem.
wera91
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

« Powrót do Prawo przyciągania na codzień