Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania


doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 7 lut 2014, o 14:17

Witam

Nie lubie kiedy ktos zaklada watek z kazda niejasnoscia dotyczaca jednej z technik - to powoduje ze forum jest zawalone niepotrzebnymi tematami poruszanymi po milion razy
Jednakze

Czytajac forum (chyba cale) nie widzialem zbyt duzo informacji na temat przekonan/programow
Duzo bylo pisane w miedzy czasie jako uzupelnienie jakiejs techniki ale konkretnego watku brak
A przeciez to one determinuja jak wyglada nasze zycie, takze pod katem PP

Dlatego zalozylem ten temat
Aby doglebnie zbadac ta tematyke i znalezc narzedzie do skutecznej i doglebnej zmiany naszego zycia
W koncu po to tutaj jestesmy na tym forum (wiekszosc) aby poradzic sobie z problemami i zbudowac szczescie

Zalezy mi na tym aby ten watek bym skondensowana pigulka wiedzy na ten arcywazny temat
Mam nadzieje ze ten cel uda mi sie osiaganac i wkrotce ten watek stanie sie pierwszym jaki powinien
przeczytac i zastosowac kazdy kto rozpoczyna swoja przygode z PP jako fundament do dalszej pracy i rozwoju

************************************************************************************************************************************************

Ze swojego doswiadczenia moge o przekonaniach napisac tak
Przekonania to programy w naszej podswiadomosci wedlug ktorych dzialamy/podejmujemy decyzje

Jesli w waszym zyciu powtarza sie jakis schemat np:

Przyklad 1: Poznaje super faceta, zakochujemy sie w sobie, tworzymy zwiazek, jestesmy szczesliwi, w pewnym momencie wszytsko sie chrzani i on mnie zostawia dla innej a ja zostaje na lodzie, laduje na dnie, podnosze sie
oraz dalej to samo czyli - Poznaje super faceta, zakochujemy sie w sobie, tworzymy zwiazek, jestesmy szczesliwi, w pewnym momencie wszytsko sie chrzani i on mnie zostawia dla innej a ja zostaje na lodzie, laduje na dnie

Przyklad 2: Jestem biedny ale ambitny, postanawiam osiagnac sukces, zakladam firme, wszytsko sie udaje i po 2 latach jestem bardzo bogaty, w pewnym momencie wszytsko sie w magiczny sposob chrzani, laduje na dnie bez kasy, jestem biedny ale ambitny, postanawiam osiagnac sukces, zakladam firme, wszytsko sie udaje i po 2 latach jestem bardzo bogaty, w pewnym momencie wszytsko sie w magiczny sposob chrzani, laduje na dnie bez kasy, jestem biedny ale ambitny

Jezeli potrafisz wylapac powtarzajace sie schematy w twoim zyciu ktore moga dotyczyc wszytskiego to wlasnie znalazles rezulatat swojego przekonania. Jesli kiedykolwiek zastanawiales sie dlaczego jest jak jest, dlaczego nic sie nie udaje, czemu nic nie wychodzi, czemu mam szczescie do kasy ale pecha w milosci i odwrotnie, czemu dziewczyny sie toba najpierw zachwycaja a pozniej odchodza bez slowa, czemu jest az tak ciezko

To ten watek jest odpowiedzia na twoje pytania, przekonania determinuja jak wyglada zycie
Jezeli potafisz wychwwycic przekonanie poprzez obserwacje swojego zycia to mozesz je zmienic przez co twoje zycie sie odmieni

*****************************************************************************************************************************************************

Gdyby sie ktos nie orientowal to przekonania zostaja nam wpojone w dziecinstwie, kiedy rodzice powtarzaja swiat jest zly, pieniadze sa zle, bogaci to sqrczybyki, milosc nie istnieje, faceci to swinie ITP
To podswiadomosc sie programuje na to co czego sie nauczyla

Kiedy jako dziecko obserwujesz powtarzajace sie sytuacje - zdrade rodzicow, rozwod, patologie, alkocholizm, narkotyki, przemoc ITP

To z ogromnym prawdopodobienstwem twoje zycie bedzie wygladac podobnie
Niedaleko pada jakblko od jabloni - znajome porzekladlo ?

Czesto nasze przekonania (w tym moje rowniez) sa zakopane tak gleboko ze nawet nie wiemy ze istnieja, idziesz przez zycie i myslisz ze wszytsko jest w srodku OK ale rzeczywistosc pokazuje cos zupelnie innego
Czemu tak sie dzieje ? Jak sadzisz ? przypadek ? ktory sie powtarza przez cale zycie ?

Zabrzmi to glupio i nie realnie ale
Jestemy bilogicznymi robotami
Co nam sie do glowki wlozy tak bedziemy isc przez zycie i tak zycie bedzie nam sie toczyc
Jezeli masz pecha i twoi rodzice wlozyli ci do glowki same bzdury w stylu zycie jest ciezkie to bedzie ciezkie
Ale mam cos dla ciebie na pocieszenie, nawet dwie rzeczy ku pokrzepieniu serc

1. Witaj w klubie 95% ludzi ze zlymi programami
2. Jesli przeczytales ten watek to wiesz ze przekonania istnieja, a skoro wiesz ze istnieja to mozesz je zmienic

I tym chce sie zajac w tym watku, panaceum na odkrywanie i zmiane przekonan
Bardzo licze na pomoc "wielkich" tego forum jak np. Aliss czy Czynnik Omega a takze reszte starej gwardii ktora od czasu do czasu czytuje forum

***************************************************************************************************************************************************

Moje pierwsze i najwazniejsze pytanie brzmi
Jak dotrzec do najglebszych przekonan ?

Widze powtarzajacy sie schemat w moim zyciu ale nie moge sobie przypomniec sytuacji ktora mogla by spowodowac powstanie tego schematu, jak to wydobyc ?

pozdrawiam i sukcesow oraz duzo milosci
Ostatnio edytowano 7 lut 2014, o 19:18 przez Bushido, łącznie edytowano 1 raz
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 7 lut 2014, o 14:21

Ten post rezerwuje na poczet dalszych dywagacji
Jak pojawi sie cos interesujacego to bede wklejal tutaj aby nie trzeba bylo wertowac 20 stron w poszukiwaniu konretow
choc mysle ze ten temat nie poleci nawet na 3 strony i wkrotce zostanie zapomniany
czas pokaze

EDYCJA jest poniedzialek 3 marca 2014
W chwili kiedy pisze te slowa watek osiagnal juz 37 stron, moje slowa okazaly sie nieprawdziwe co mnie bardzo cieszy, watek stal sie popularny i stanowi swego rodzaju kompedium wiedzy na temat - jak zmienic swoje zycie na lepsze
Mam nadzieje ze kochane ludki ktore przeczytaja ten watek, podejma prace nad soba i zmienia swoje zycie w kazdym detalu na duzo duzo lepsze, jesli uczciwie i rzetelnie bedziesz pracowac nad soba to efekty musza przyjsc, nie ma innej mozliwosci - takie jest prawo i taki mamy klimat ; )
Sukcesow


********************************************************************************************************************************************************
1. Jak docierac do swoich przekonan ?
1. Kiedy w naszym zyciu pojawi sie negatywne zdarzenie, zadajemy sobie pytanie - Co we mnie spowodowalo dana sytuacje
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256.html#p28732

2. Jak wspomagac prace z przekonaniami na przykladzie kasy
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-140.html#p29015

3. Nie mow nikomu aby nie zapeszyc czyli jak to dziala od strony PP
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-140.html#p29030

4.O przekonaniach i podswiadomosci opowiada Renata Engel
prawo-przyciagania-f3/filmy-t865-50.html#p31153

********************************************************************************************************************************************************
Materialy o pracy z przekonaniami
1. T.Harv Eker Bogaty i biedny - poprostu rozni mentalnie
2. Beata Pawlikowska W dzungli podswiadomosci
3. Sondra Ray - Jedyna dieta_ jaka jest UWAGA to nie jest ksiazka o jedzeniu : D wbrew pozorom : )
4. Napoleon Hill - Mysl i bogac sie
5. Joseph Murphy - Potęga podświadomości
6. Norman Vincent Peale - Moc pozytywnego myślenia
7. Ben Sweetland - Bogać się, kiedy śpisz
8. Paula Swiatek - Klucz do podswiadomosci
9. ANTHONY ROBBINS - Obudź w sobie olbrzyma
10. Nikodem Marszalek - Odrodzenie Feniksa
11. Jospeh Murphy - Magia WIary
12. James Allen - Tak, jak czlowiek mysli
13. Anthony Patterson - Moc podświadomości
14. Daniela Kahnemana - Pułapki Myślenia



********************************************************************************************************************************************************
Techniki do zmieniania przekonan

1. Technika eliminacji zlych przekonan i programowania nowego
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-10.html#p28742

2. Metoda 2 punktowa
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-40.html#p28807

3. Metoda The Work
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-50.html#p28811

4. Metoda NLP
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-120.html#p28994

5. Metoda porfela oraz skarbonki (praca z podswiadomoscia na bazie pieniedzy)
post29035.html#p29035

6. Metoda umiejetnego wydawania pieniedzy
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-150.html#p29053

********************************************************************************************************************************************************
Jak przyciagamy ?

P -> M-> U-> D = W

czyli

Przekonania/Programy prowadza do Mysli ktore prowadza do Uczuc ktore prowadza do Dzialania ktore daja Wynik/Rezultat

1. WAZNE - Schemat powstawania przekonan oraz Zmiana przekonan
prawo-przyciagania-f3/fundament-pp-czyli-wewnetrzne-przekonania-t1256-50.html#p28811

2. WAZNE - Oczyszczanie zlych przekonan - bardzo skuteczne
http://www.youtube.com/watch?v=Kg9-JBPHcng
Warto obejrzec wszytskie jej filmy
Ostatnio edytowano 20 mar 2014, o 19:41 przez Bushido, łącznie edytowano 25 razy
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez renata17031 » 7 lut 2014, o 14:54

Pozwól, Bushido, ze przytoczę w tym wątku słowa B.Pawlikowskiej:

"LISTA KODÓW

Fałszywy kod 1: Jestem gorszy
Prawdziwy kod 1: Jestem równie ważny jak inni.

Fałszywy kod 2: Musze być lepszy
Prawdziwy kod 2: Chce być dobrym człowiekiem

Fałszywy kod 3: Świat jest niesprawiedliwy
Prawdziwy kod 3: Świat jest taki, jaki jest

Fałszywy kod 4: Musze wszystkiego pilnować
Prawdziwy kod 4: Koncentruje sie na wewnętrznej równowadze

Fałszywy kod 5: Nigdy sie nie podniosę po krzywdzie, jaka mi wyrządzono
Prawdziwy kod 5: Jestem wolny od ciężaru krzywdy, żalu i nienawiści

Fałszywy kod 6: Winni musza ponieść kare
Prawdziwy kod 6: Przebaczam

Fałszywy kod 7: Musze zasłużyć na szczęście
Prawdziwy kod 7: Zasługuję na wszystko, co najlepsze

Fałszywy kod 8: Boje sie, świat jest groźny
Prawdziwy kod 8: Ufam w dobro i miłość

Fałszywy kod 9: Musze ratować innych od zguby
Prawdziwy kod 9: Każdy jest odpowiedzialny za własne życie

Fałszywy kod 10: Musze być niezłomnym
Prawdziwy kod 10: Mam prawo być sobą

Fałszywy kod 11: Nie wolno zmieniać przekonań, wiary, decyzji ani celu
Prawdziwy kod 11: Warto szukać tego co jest dla mnie najlepsze

Fałszywy kod 12: Wszystko jest względne, trudno określić, co jest dobre, a co złe
Prawdziwy kod 12: Wierze w prawdę, dobro i miłość. To jest ważne i słuszne."


Może to nie jest odpowiedz na pytanie, jak dotrzeć do tych najgłębszych przekonań, ale gdy dopadnie nas kryzys, zastanówmy sie, czy czasem nie determinuje go któryś z powyższych kodów :)
Avatar użytkownika prawo przyciągania
renata17031
 
Posty: 601
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 08:08
Podziękował(a): 231 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Jessy3 » 7 lut 2014, o 17:33

A jak zmienic takie przekoania? Jaka metoda? :)
Jessy3
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 13:29
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Luniaaa » 7 lut 2014, o 18:24

Ja zdecydowałam sie na afirmowanie. ; )skupiam sie na zmianie przekonan na temat zwiazku, zapisuje pozytywne afirmacje przez 21 dni a nawet wiecej jesli bedzie taka potrzeba. ; )
To jedyny sposób który znam i "ogarniam" ; )
Luniaaa
 
Posty: 243
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 19:37
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 45 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez LadyLady » 7 lut 2014, o 18:35

a myślicie, że jeśli wiele razy przyciągałam osoby, które uciekają od zaangażowania, znikające etc- a teraz przyciągam odwrotność tego, czyli osoby które mnie wręcz osaczają jak bluszcze:-0 to czy zmieniło się jakieś przekonanie we mnie, czy jest to skutek tego samego przekonania nadal:////////
LadyLady
 
Posty: 699
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 09:47
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 118 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 7 lut 2014, o 18:46

Jesli sytuacja sie powtarza to tak to pewnie jest przekonanie
Przekonania mozna usuwac lub nadpisywac
wiec zapewne nadpisalas stare przekonanie
Poprostu odwrocilas je

Przy okazji
kilka razy slyszalem wlasnie o tym ze aby zmienic przekonanie potrzeba jakies 21 dni
ciekawa sprawa moze ktos wie cos wiecej
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Luniaaa » 7 lut 2014, o 18:55

mówi sie ze 21, ale to tylko taki sredni czas. Najlepeij sprawdzac po zachowaniach naszego ciała, gdy powtarzamy afiramcje, czy nasze nowe przekonania juz sie ulokowały w podswiadomosci. jezeli wypowiadajac nowe przekonania czujemy niechec, nude, gniew, jest nam ciezko, to znacyz ze nowe przekonania jeszcze nei weszły na miejsce starych...
Luniaaa
 
Posty: 243
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 19:37
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 45 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez charlotta » 7 lut 2014, o 19:00

Bardzo dobry wątek Bush :)
Może znawcą i autorytetem nie jestem w temacie, ale mogę podzielić się moimi sposobami docierania do własnych przekonań, które zawsze zostają mi "objawione" :)
Gdy spotyka mnie coś, co według mnie jest negatywne, po prostu pytam Góry, a pytam wtedy często: "Co takiego jest we mnie, co powoduje taką sytuację, jaka blokada, jakie przekonanie? Pokaż mi, jasno i wyraźnie"- taka modlitwa pytająca z przekonaniem, że odpowiedź otrzymam. Gdy tylko myślę o swojej problematycznej sytuacji, zaczynam znów zadawać to pytanie. I albo w niedługim czasie wydarza się podobna sytuacja, która zmusza mnie do myślenia, do "kopania" w swojej głowie i odkrywania przeszłych zdarzeń (ale to rzadziej) , albo "wpada" mi do głowy jasna i przejrzysta myśl podczas jakiś prozaicznych czynności, np. mycia zębów, lub po prostu zwraca moją uwagę jakaś sytuacja z filmu, książki czy piosenki :) A skąd wiem że to jest odpowiedź na moje pytanie? po prostu to wiem, bez cienia wątpliwości, z takim poczuciem ulgi i z takim pewniakiem, że to jest właśnie to, nierzadko kończy się to wylanymi łzami. Czuję się wtedy jakbym odkryła Amerykę i jednocześnie zastanawiam się, że to było takie proste,a ja tak sobie życie utrudniam :)
Najgorsze w tych naszych przekonaniach jest to, że czasem są tak zakamuflowane pod innymi, że trudno je ze sobą powiązać, np. za nieudanymi związkami w dorosłości stoi poczucie gorszości wywołane "nastoletnimi" wybrykami rodzeństwa. Dorosły człowiek nigdy by tak nie zinterpretował pewnych sytuacji, ale podświadomość dziecka rządzi się swoimi prawami. Dlatego nasze przekonania są jak warstwy cebuli, odkryjesz jedną, a pojawia się kolejna i kolejna. Ale warto je odkrywać by poznać prawdę o sobie, a właściwie kłamstwo i zmienić je na prawdę :) Wtedy rozumiesz, że wszystko co zostało zburzone w życiu, nie mogło przetrwać, gdyż było tylko iluzją zbudowaną na kłamstwie :)
Ogólnie chyba większość naszych złych przekonań ma swoje źródło w zakodowanym strachu i lęku przed nie wiadomo czym :)
Taki jest mój sposób oparty na zaufaniu do siebie i do Boga :)
Pozdrawiam
Każde marzenie jest nam dane wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia
Avatar użytkownika prawo przyciągania
charlotta
 
Posty: 398
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 20:14
Podziękował(a): 24 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 73 razy

Re: Fundament PP czyli wewnetrzne przekonania

Postprzez Bushido » 7 lut 2014, o 19:11

Hey dziewczyno : )
Dzieki za cenna wskazowke i pomoc ; )
Przyklejam
Sukcesow

BTW slyszalem juz o tym zeby pytac co spowodowala dana sytuacje wiec to jest dobre : )
Sukces jest tym co przyciągasz, przez to kim się stajesz...
Badź wola moja...

Bushido
 
Posty: 1266
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 20:09
Podziękował(a): 118 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 300 razy

Następna strona


« Powrót do Prawo przyciągania na codzień


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość