Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Co zrobić żeby


sugestie, uwagi, pomysły

Co zrobić żeby

Postprzez martaj » 23 lut 2013, o 19:38

mieć więcej pieniędzy na koncie?
martaj
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 13:04
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Co zrobić żeby

Postprzez Lambar » 23 lut 2013, o 23:45

Należy wydawać :-)

Zerknij proszę do FAQ
http://www.abraham-bank.org/pl/faq.html

Punkt:
"W jaki sposób naliczane są przelewy przychodzące?"
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Co zrobić żeby

Postprzez Paczek24 » 11 sty 2015, o 16:58

Bardzo ciekawe i interesujące. Może kiedyś spróbuje. Żeby móc wydawać, najpierw trzeba mieć co wydać.

Paczek24
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 18:57
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Co zrobić żeby

Postprzez k0rzerka » 15 sty 2015, o 13:28

Zeby mieć więcej trzeba kontrolować swoje wydatki.;) oczywiście gdyby ktoś miał za duzo ja chętnie przyjmę.;)

k0rzerka
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 14:20
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Co zrobić żeby

Postprzez mkoleda » 16 sty 2015, o 10:39

Bardzo interesujące. Zgadzam sie z kolegami, najpierw trzeba mieć co wydawać.

mkoleda
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 09:32
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Co zrobić żeby

Postprzez koparek » 16 sty 2015, o 13:44

martaj napisał(a):mieć więcej pieniędzy na koncie?



Co to znaczy, jak mam mieć więcej pieniędzy ?Czy ktoś mi to wytłumaczy?

koparek
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 11:03
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Co zrobić żeby

Postprzez czynnik_omega » 16 sty 2015, o 22:31

koparek napisał(a):Czy ktoś mi to wytłumaczy?


Gra polega na uwolnieniu blokad związanych z poczuciem bogactwa.

Większość ludzi "rozsądnie" wydaje, bo ma przekonanie, że jak wyda za dużo to im nie starczy na inne potrzeby.

Ale to jest typowa blokada, powodująca, że tkwią w swojej strefie komfortu.

Gra ma pomóc uwolnić się od tego przekonania, poprzez niejako "przymus" ___wydawania___ jak najwięcej.

"Im więcej dasz, tym więcej do Ciebie wróci" - to jest zasada tej gry (i Prawa Przyciągania !)

Pozdrawiam.

Marek.
Jesteś Energią Wszechświata ! Jesteś jak kropla w oceanie, która jest jednocześnie kroplą i oceanem. Tak jak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy kroplą a oceanem, tak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy Tobą a Wszechświatem.

Zacznij więc żyć tak jak chcesz, bo wszystko możesz.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
czynnik_omega
 
Posty: 1984
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 09:58
Podziękował(a): 684 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 939 razy

Re: Co zrobić żeby

Postprzez Grzegorz26 » 17 sty 2015, o 21:45

Sorry jak nie wejdę trafnie w temat, ale co z tzw. rozrzutnoscia
w wydawaniu pieniędzy? Czy to właśnie nie jest ta kontrola dawania?
Jeśli się człowiek określi w życiu i wydaje tylko na to, na co chce
wydać, bo nic więcej mu nie trzeba, a wymyślone zakupy są zbędne.
Wtedy wydaje rozsądnie i nie jest rozrzutny i to chyba dobrze prawda?
Pozdrawiam:-)
Grzegorz26
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 166
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 10:45
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 22 razy

Re: Co zrobić żeby

Postprzez czynnik_omega » 24 sty 2015, o 18:44

Grzegorz26 napisał(a):co z tzw. rozrzutnoscia w wydawaniu pieniędzy


To jest bardzo ciekawy temat. Kiedyś mnie to bardzo nurtowało jak odróżnić rozrzutność od "szerokiego gestu".

Przyznam, że w literaturze światowej mało jest na ten temat powiedziane. W mojej rzeczywistości to "mało" = w ogóle nikt o tym nie napisał, ale pewnie to tylko ja nie dotarłem jeszcze do odpowiedniej książki :), stąd bezpiecznik "mało".

Na potrzeby tego wywodu warto określić definicje: "Rozrzutność" czyli marnotrawstwo. "Szerokim gestem" nazywam wydawanie/rozdawanie w sposób radosny z poczuciem nadmiaru teraz i zawsze.

Z rozrzutnością mamy do czynienia wtedy, kiedy dawania/wydawania/rozdawanie nie wprawiają w ruch koła Rynku. Z szerokim gestem mamy do czynienia kiedy to koło Rynku jest wprawiane w ruch.

OK, ale co to jest koło rynku ?

Pisałem kiedyś o "zwrocie z inwestycji": http://www.abraham-bank.org/forum-pl/post26166.html?hilit=marnotraw*#p26166, gdzie podkreślam, że te zwroty mogą być dla nas czasem niezauważalne, jeżeli będziemy zbyt skupieni na naszym "jak, gdzie, kiedy, kto i dlaczego"

Koło Rynku, to jest "to co dajesz to do Ciebie wraca", ale nie każde dawanie wraca !

Nie wraca wtedy, kiedy łamiesz WszechŚwiata, w tym kontekście zasady Formy otrzymywanie, Formy posiadanie, Formy dawanie (tworzących to koło dawanie-otrzymywanie-posiadanie).

Chodzi o to, że jeżeli nie przestrzegasz zasad to ten łańcuch zostanie przerwany i zakłóci przepływ energii przez każdy z jego elementów. Jeżeli nie przestrzegasz dawania, to oczywiście nic do Ciebie nie wróci (pisaliśmy wielokrotnie o dawaniu szacunku, o dawaniu miłości, o dawaniu pieniędzy itp.). Jeżeli nie przestrzegasz otrzymywania (pisaliśmy wielokrotnie np. o przyjmowaniu pochwał, o otwarciu na przyjmowaniu propozycji biznesu, który nas przerasta w danym momencie, na danym poziomie naszej percepcji itp itd.), to niczego nie dostaniesz.

W kontekście tego artykułu skupię się na posiadaniu, bo tu pojawia się marnotrawstwo. Oto bowiem, jeżeli nie przestrzegasz zasad posiadania, to też nic do Ciebie nie wróci !

Kiedy nie przestrzegasz posiadania ? Kiedy np. pozwalasz sobie ___zabrać___. Zabranie nie jest dawaniem ! Pozwolenie na zabranie sobie jest brakiem zachowania zasad posiadania.

1) Np. kiedy dasz się oszukać (w biznesie, w sklepie, w relacjach). Zwróć uwagę, że piszę __dasz__ się oszukać. Ty jesteś wyłącznym Twórcą Twojej rzeczywistości i to Ty decydujesz o wszystkim co się w niej wydarza. Jeżeli zostajesz oszukany, to dlatego, że na to pozwoliłeś.

Zapytasz a jak mi się nie powiódł biznes, to jaka moja w tym rola ? A no taka, że przyjąłeś niewłaściwą formę biznesu. Jeżeli był ryzykowny, trzeba było powołać spółkę z o.o. i w razie czego ją zgłosić do upadłości. Jeżeli zbankrutowałeś jako osoba fizyczna, to TY dałeś się oszukać.

2) Np. kiedy dajemy się oszukać w relacjach między ludzkich.

Zapytasz, a jak mogłem wiedzieć ? Mogłeś Jakbyś słuchał Siebie-WszechŚwiata wystarczająco uważnie, to usłyszałbyś właściwą odpowiedź. Ale z reguły Ego przejmuje władzę i decyzje dot. relacji międzyludzkich są dyktowane zewnętrznymi wzorcami zamiast wewnętrznym głosem.

Powiesz, "ale zawsze mówisz, że trzeba próbować i nigdy się nie wie wszystkiego".

Zgadzam się, ale trzeba rozróżnić niuanse intencji które czynią marnotrawstwo. Tym niuansem jest - jak zawsze - twój stosunek do płynącej nauki z określonego zdarzenia.

Np. jeżeli poznałeś kogoś i wszystko było super a okazał się draniem, to jest to nauka. I to jest OK, póki nie wejdziesz w ten związek z powrotem ! Kiedy wiadomo, że to nie ma sensu i znowu będziesz cierpieć.

Wtedy mamy do czynienia z marnotrawstwem. Zmarnowałaś czas.

Jeżeli płacąc w sklepie nie zauważysz, że dostałeś za mało reszty i jak się później zorientujesz to powiesz "na zdrowie" to jest dawanie. Ale jak stoisz przy kasie widzisz, że dostajesz za mało i nie zareagujesz, to "na zdrowie" nie jest dawaniem.

Nie jest dawaniem, bo być może zostałeś tam powołany przez ekspedientkę do odegrania roli w teatrze jej życia i miałeś jej zwrócić uwagę, miałeś wskazać jej jej własne przekonanie, że nie jest wystarczająco uważna na kasie co doprowadziłoby do jej decyzji o zmianie pracy, zanim pomyli się i popadnie w kłopoty.

Tak, tak. To właśnie jest koło "dawania" i "brania". Nie "dałeś" jej a raczej nie pozwoliłeś jej "wziąć" ! To jest ta sama zasada, co należy przyjmować komplementy aby pozwolić komuś je dawać. Jeżeli nie przyjmujemy komplementów to marnujemy jego szansę na dawanie i blokujemy koło rynku (to jest kolejny subtelny przykład marnotrawstwa) !

Zatem czym jest marnotrawstwo. Marnotrawstwo to blokowanie koła Rynku, koła dawania i brania poprzez niewłaściwy stosunek do posiadania, które jest pomiędzy.

Pozdrawiam.

Marek.
Jesteś Energią Wszechświata ! Jesteś jak kropla w oceanie, która jest jednocześnie kroplą i oceanem. Tak jak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy kroplą a oceanem, tak nie ma wyraźnej granicy pomiędzy Tobą a Wszechświatem.

Zacznij więc żyć tak jak chcesz, bo wszystko możesz.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
czynnik_omega
 
Posty: 1984
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 09:58
Podziękował(a): 684 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 939 razy

Re: Co zrobić żeby

Postprzez Grzegorz26 » 26 sty 2015, o 15:36

Chętnie jeszcze podtrzymam ten temat, żeby to do mnie bardziej dotarło.
Faktycznie ostatnio myślałem nad tym kiedy i gdzie zwrócą mi się (odrobie) pieniądze, które wydawał em.
Wydawałem je głównie na siebie, nie liczyłem ich jakoś skrupulatnie, nie zalowalem na nic, również na jakieś przyjemności ale tylko na takie które wynikają ze mnie. Tzn na to, co lubię i co chciałem od dawna spróbować dlatego nie mam poczucia, że marnotrawilem. Wręcz przeciwnie, jestem świadomy ze wiem czego chce i jakie życie chce wieść, więc postępuje po prostu tak, jak zawsze chciałem by wyglądało.
Teraz dalej. Jak poczytałem linki w temacie parę razy to rzeczywiście było tak, że byłem np w barach czy restauracjach i płacąc za posiłek poczułem się jakby trochę oszukany bo inna cena była w menu a zapłaciłem więcej i co z tym zrobiłem? Nic nie zwróciłem uwagi na to kelnerów. Nie chciałem dopominac się o pieniądze bo mam przekonanie, że upominanie się o swoje przyciąga brak tego i to rodzaj blokady na obfitość (bogactwo).jeśli pieniądze mają do nas przychodzić to w sposób naturalny będą przyciągane przeZ nas np dawaniem ogólnie. Tak uważam i wtedy gdy to spostrzegłem to złamalem zasadę dawania?
Teraz apropo dawania, to może nie zwrocily mi się pieniądze za ostatnie wydatki, ale zauważyłem (a mieszkam obecnie w uzdrowisku) ,że ludzie byli i są dla mnie tu mili, uprzejmi, przyjaźni i dają szacunek. Więc może to jest ten zwrot z inwestycji? :-)
Może na razie tyle o tym:-)
Grzegorz26
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 166
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 10:45
Podziękował(a): 29 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 22 razy

Następna strona


« Powrót do Odnośnie projektu AB


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości