Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Uczucia

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Uczucia

Postprzez Lambar » 15 sty 2012, o 23:18

Ostatnio doświadczyłem jak ważne są emocje. Jak ważne jest czucie, zamiast myślenia.
To jest ten kompas, o którym pięknie opowiadają Hicks'owie.

Córka od jakiegoś czasu ma problemy z zasypianiem. I kombinuje usilnie jak zasnąć. I wojuje już wiele dni. Dosłownie - wojuje w myślach. Działa na siłę, pod prąd.
Podpowiadam jej aby wracała myślami do czegoś miłego i zostawiam ją, bo już czas czytania, nauki i gadania minął. A mały człowiek leży i:
Będę myśleć o czymś miłym! - powiada, no i myśli, myśli, myśli, wracam do niej po długim czasie, a tu nic.
Policzyłam do stu już 3 razy! - no i znowu nic.
Pomodliłam się! i nic
Pogadałam do anioła! i nic
Wyobrażałam sobie co ma mi się przyśnić! i nic
Myślałam co fajnego było dzisiaj! i to samo, nic nic nic...
wciąż to samo, czyli leżenie i przewracanie się z boku na bok.

W końcu olśniło mnie i powiadam, poczuj jak to jest gdy zasypiasz, jak jest wtedy przyjemnie:
Spójrz teraz na Pusię (leży przy jej łóżku piesek którym przez jakiś czas się opiekujemy). Zobacz jaka jest skulona na swoim posłaniu, jak musi jej być tam milutko i cieplutko.
Przypomnij sobie jaka jest miła w dotyku gdy ją głaszczesz. Noooo, jest milutka mięciutka! powiedziała córa. Potem dalej ciągnąłem:
zwiń się pod kołdrą, poczuj to ciepełko jakie masz dzięki kołdrze. Poczuj jaka miękka jest poduszka. Jak miło jest wtulać w nią głowę. Czuj tą miękkość. Przytul się do swojej ulubionej maskotki (leżała obok), poczuj jakie miłe ma futerko....
Wyszedłem, wracam po krótkiej chwili, a oba stworzenia boże już chrapią (pies bije rekordy świata, nie wiedziałem że psy tak dają czadu...).

Czyli zamiast kombinowania jak jak jak
należy podziękować jakom
i po prostu poczuć ten stan
wtedy samo przyjdzie to, czego tak bardzo człowiek pragnie
i o co tak bardzo walczył i ciężko było to osiągnąć :-)
Administrator

Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 98 razy

Re: Uczucia

Postprzez Piotr » 15 sty 2012, o 23:28

Super post! :) Masz chłopaku podejście do córki. Rewelka i wiele uświadamia.

Jeżeli chodzi o Twoją myśl "Ostatnio doświadczyłem jak ważne są emocje. Jak ważne jest czucie, zamiast myślenia."
Widziałem film Grega Bradena pt. Nauka cudów. Tak mi prosto przekazał, że myśl to kierunek, a emocja to energia która ten kierunek ładuje i tym samym przyciąga. Takie to genialne w swojej prostocie.
Opowiadasz historię o tym "jak jest teraz", ale także opowiadasz historię o przyszłym doświadczeniu, które właśnie tworzysz.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Piotr

Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

Postprzez Kasiczka » 15 sty 2012, o 23:50

Dzieki chłopaki - mądrze i prosto piszecie :D
http://jezus-cie-kocha.blogspot.com/

"Gdybyś chodził po drodze Bożej, mieszkałbyś w pokoju na wieki. Naucz się, gdzie jest mądrość, gdzie jest siła i rozum, a poznasz równocześnie, gdzie jest długie i szczęśliwe życie, gdzie jest światłość dla oczu i pokój "
Kasiczka
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

Postprzez Lambar » 17 sty 2012, o 13:51

Licho wie czy myśl czy emocja to drogowskaz. Ważne jest aby działało ;-) :-D

Ja to widzę tak (ważne - nie toczę tu sporu akademickiego o wyższości danej idei, opisuję co w moim wnętrzu płonie w tym temacie):

Załóżmy wizualizuję sobie siebie radościowego, czyli przerabiam w emocjach temat radości,
albo wyrażam radość bawiąc się w coś. Robię to przez X minut.
Co się potem dzieje - więcej radochy objawiam w życiu. Bardzo proste :-)

I jak to działa wg mnie - Dla mnie emocje są wskaźnikiem, tego co odciskam w boskiej matrycy, jakby to Gregg Braden powiedział. A Bashar rzekłby, że w ten sposób (utrzymując uwagę na wybranych tematach) przeskakuję do innej równoległej rzeczywistości, gdzie jestem tam taki jakiego właśnie sobie odgrywałem. I nie istotne czy w myślach czy fizycznie to robię, bo jedno i drugie działa z taką samą mocą, a emocje pokazują z jaką mocą odgrywam rolę.
To coś zresztą jest bardzo podobne do 68 sekund o których Hicksy cudnie opowiedzieli. Gdzieś na forum był o tym wątek.

Obojętnie jakby zwać te rzeczy, to pewne jest że przywoływanie do siebie określonych odczuć, wizualizowanie, odgrywanie - to wszystko ma głęboki sens. Bo my tak naprawdę wciąż odgrywamy jakieś role - siebie smutnego czy pełnego radości, albo zatroskanego czy pewnego siebie itd. To tylko rola, to maska nałożona na nasze doskonałe ja, po to aby móc doświadczać fizyczności.
Administrator

Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 98 razy

Postprzez ilka » 17 sty 2012, o 19:06

Lambar, dziękuję.....:) Dziś wypróbuję Twoją radę zasypianiową ( a mam z tym kłopot). Zeznam jak poszło:)
ilka

Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy

Postprzez ilka » 19 sty 2012, o 08:10

Metoda zasypianiowa się powiodła, z lekką pomocą kubka melisy :lol:
ilka

Podziękował(a): 27 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy

Postprzez Kasiczka » 19 sty 2012, o 10:38

:) gratki
http://jezus-cie-kocha.blogspot.com/

"Gdybyś chodził po drodze Bożej, mieszkałbyś w pokoju na wieki. Naucz się, gdzie jest mądrość, gdzie jest siła i rozum, a poznasz równocześnie, gdzie jest długie i szczęśliwe życie, gdzie jest światłość dla oczu i pokój "
Kasiczka
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank

Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 52 razy

« Powrót do Prawo przyciągania na codzień