Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Rzeczywistości równoległe


Tłumaczenia, filmiki, idee

Rzeczywistości równoległe

Postprzez Lambar » 2 gru 2012, o 20:22

Polecam interesujący artykuł
http://krystal28.wordpress.com/2012/11/ ... ownolegle/

Tak Abraham jak i Bashar o tym właśnie opowiadają,
o dostrojeniu się do rzeczywistości,
o tym że tak właśnie wygląda kreacja.
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez Czarodziejka » 3 gru 2012, o 23:39

W którejś części filmu "What The Bleep" też fajnie wytłumaczono możliwe warianty - że wszystkie istnieją i tylko wszystko zależy od tego na którą możliwość skierujemy uwagę.
I pamiętam jak czytałam kiedyś gościa z huna.net.pl który pisał że uzależnił się od gier komputerowych i marzył żeby powstała taka super gra - GRA GIER! I tak myślał i myślał co to by mogła być za EKSTRA gra, aż zrozumiał, że przecież od dawna w taką grę gra - w grę życia :)
Ale mnie się podobał jeszcze jeden element ze wspomnianego filmu - zrobiono eksperyment, który pokazał, że mamy wpływ nie tylko na przyszłość, ale też na przeszłość, bo ona cały czas istnieje przecież :) No ale jak ma nie istnieć skoro wszystko istnieje TERAZ i to we wszystkich wariantach. Dla Boga czas nie istnieje, a dwie proste równoległe przecinają się w nieskończoności.
Wszyscy gadają to samo - w swoim języku :D

Czarodziejka
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 783
Dołączył(a): 29 wrz 2010, o 15:21
Podziękował(a): 87 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 267 razy

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez Lambar » 4 gru 2012, o 08:54

"I pamiętam jak czytałam kiedyś gościa z huna.net.pl który pisał że uzależnił się od gier komputerowych i marzył żeby powstała taka super gra - GRA GIER! I tak myślał i myślał co to by mogła być za EKSTRA gra, aż zrozumiał, że przecież od dawna w taką grę gra - w grę życia."

:-)
No tak, nasze doświadczenie w tym ciele na tej planecie można uznać za rodzaj gry, rozgrywki.
Porównując to do wyższych wymiarów, to pewnie fizyczność jest takim stanem wirtualnym, coś jak u nas rzeczywistość na ekranie komputera.

Co do eksperymentu, to Bashar o tym nie raz mówi: przeszłość jest tworzona w chwili obecnej. I czasami mniej lub bardziej rozwija tą myśl w zależności od sytuacji.
I na dobrą sprawę, tak wgłębiając się w to mocniej, to jest to powalająca idea.
Bashar rozwija to tłumacząc, że w każdej chwili mogę zmienić siebie tu i teraz, bo teraz mam wpływ na to jaki kiedyś byłem. Zmiana jest totalna, zawsze. Tylko jak dużą zmianę wprowadzę to już inna para kaloszy, czyli na jaką stację przełączę kanał w TV lub na jaką stację nastawię radio.
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez syllaqmadam » 6 gru 2012, o 12:44

W tym temacie.
Coś śmiesznego mi się wydarzyło,sprzątam sobie dzisiaj,mycie podłóg itp., no i wchodzę do nieszczęsnego pokoju dzieci,jak zwykle bezradna,bo nigdy nie wiem co mam w nim zrobić,żeby był porządek,no i oczywiście zostawiłam go w spokoju,no bo przecież na siłę nie będę wszystkiego układać,jak to i tak za chwilę wróci na swoje miejsce
Wypiłam sobie kawę, popisałam tu trochę, no i weszłam znowu,aby złożyć łóżka chociaż, no i tak niektóre zabawki mimochodem musiałam powrzucać do skrzyni,ale z taką niechęcią i myśl mnie naszła z nienacka;no jak ma być tu porządek,jak jest bałagan,no jak ma być tu porządek jak tu jest bałagan!!! Przecież nie będzie nigdy,automatycznie skrzynka z narzędziami w moim mózgu zaczęła się porządkować,zobaczyłam tę rzeczywistość , chciałam mieć jednocześnie i bałagan i porządek, to jest chyba w kwestii leku od uwolnienia się od starych wzorców.
Teraz mój porządek już się zbliża,bo bałagan zarz ustąpi,bo dostał swoja dawkę uwagi i życzenie powodzenia :)
Cześć.
Możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który cię od szczęścia i sukcesu oddala.

syllaqmadam
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31
Podziękował(a): 180 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 95 razy

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez syllaqmadam » 6 gru 2012, o 12:46

Widzę,że we wszystko musi być włożone serce,nawet w bałagan :lol:
, a co do równoległej rzeczywistości to wiecie o co mi chodzi
Cześć.
Możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który cię od szczęścia i sukcesu oddala.

syllaqmadam
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31
Podziękował(a): 180 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 95 razy

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez julita1 » 12 sie 2013, o 13:16

czasami wydaje mi się, że życie to gra. my jesteśmy pionkami, każdy ruch ma swoje konsekwencje, czasami przerzuca nas na wyższy lavel. tylko życie mamy jedno ;)
julita1
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 13:11
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez asia90 » 16 sie 2013, o 09:25

Mnie tam zawsze wydawalo się że istnieje życie jakby o drugiej stronie lustra... Równoległa rzeczywistość? Czy można to tak nazwać? Hmm... :)
asia90
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 09:21
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez basa10 » 16 wrz 2013, o 10:35

julita1 napisał(a):czasami wydaje mi się, że życie to gra. my jesteśmy pionkami, każdy ruch ma swoje konsekwencje, czasami przerzuca nas na wyższy lavel. tylko życie mamy jedno ;)

Mam takie same przeczucie, życie to taka gra, teatr.
basa10
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 21:33
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez dariaanna » 18 mar 2014, o 13:54

Szczerze mówiąc nie do końca chyba to rozumiem :?.

Fakt, że ostatnio zastanawiałam się nad tym, dlaczego jeden wybór pociąga za sobą takie konsekwencje. Szkoda, że nie można cofnąć czasu i wybrać inaczej. Dla mnie to trochę niesprawiedliwe, bo skąd ja mogłam wiedzieć, że ten wybór będzie niedobry dla mnie i fajnie byłoby tak się cofać i sprawdzić, co by było jakbyśmy wybrali co innego :D. Przynajmniej byłoby ciekawiej i miałoby to jakiś sens :P :D.

No i jak tak czytam o tych rzeczywistościach równoległych to trochę mi się z tym skojarzyło, ale chyba źle to zrozumiałam.
Może ktoś mógłby mi to wyjaśnić z polskiego na polski ? :mrgreen:

dariaanna
 

Re: Rzeczywistości równoległe

Postprzez mlody20 » 20 mar 2014, o 12:33

Zawsze można wybrać inaczej, tylko się nam tak wydaje. Ja jeszcze nie miałem tego odczucia, że jesteśmy pionkami... Jeszcze nigdy nie byłem w takim dziwnym stanie... Życie to jest życie a nie jakaś gra... ja tego nie czuje Nie wiem dlaczego tak jest... Człowiek przez całe życie dąży do czegoś i w międzyczasie życie ucieka mu przez palce... Nic więcej... Takie jest moje zdanie a co do artykułu to nawet fajny, ale musiałbym jeszcze raz przeczytać, żeby zrozumieć go całego ;)

mlody20
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 mar 2014, o 12:18
Podziękował(a): 0 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 0 raz

Następna strona


« Powrót do Bashar


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości