Strona główna projektu   |   Wejście do gry   |   Forum PL

Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)


Tłumaczenia, filmiki, idee

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Anielka » 17 sie 2012, o 10:13

Kasiczka napisał(a):Czarodziejko, powiedz co to za obraz, o którym tak tajemniczo piszesz?


Pewnie to tajemnica Czarodziejki, ale MNIE TA CIEKAWOŚĆ ZŻERA .... :mrgreen:

Anielka
 
Posty: 2009
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 20:59
Podziękował(a): 460 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 843 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Lambar » 17 sie 2012, o 13:06

W efekcie porzuciłam wizualizację jako narzędzie przyciągania, bo ta praca zwyczajnie mnie męczyła i nie sprawiała mi przyjemności.


Narzędzia które są efektywne sprawiają radość.
Bardzo prosta zasada.
Aż powala swoją prostotą.
Także warto patrzeć na to co sprawia nam satysfakcję, zadowolenie etc.
I to najczęściej objawia się zadowoleniem z samego używania narzędzia, czyli z samej pracy. A bywa że człowiek wiąże swoje zadowolenie z tym jakie robi podczas pracy postępy. A to jest podejście od tyłka strony. Bashar o tym nie raz przypomina mówiąc: działaj bez oczekiwań!
Acz w podtekście jest to jedno małe oczekiwanie: chcę, aby to mi sprawiło radość, satysfakcję, chcę czuć się dobrze podczas używania tego narzędzia.
A narzędzia to różne techniki działania od tych typowo fizycznych po "duchowe" jak wizualizacje czy modlitwy, idee etc. - to wszystko są te narzędzia, czyli podsumowując - każdy obmyślony sposób działania jest takim narzędziem.

I tak to wygląda jak to tutaj Czarodziejka pięknie opisała na swoim przykładzie:

I zatapiając się w marzeniu, moim jedynym obrazie, nie zastanawiałam się czy to dobre dla mnie, czy kogokolwiek, czy powinno się stać czy nie, czy to jest najlepsze czy może coś innego jeszcze? Nie myślałam o niczym, liczyło się tylko to rozkoszne uczucie zatopienia. I gdy tak marzyłam to prawda jest taka że nie zastanawiałam się nawet czy owo marzenie się ziści! Liczyła się przyjemność ze śnienia o nim i tyle!


Dzięki za podzielenie się!

A Agnieszka ma ochotę na więcej, więc pewnie jak znajdzie czas to pojawi się nowe tłumaczenie :-)
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez syllaqmadam » 17 sie 2012, o 13:39

A bywa że człowiek wiąże swoje zadowolenie z tym jakie robi podczas pracy postępy. A to jest podejście od tyłka strony. Bashar o tym nie raz przypomina mówiąc: działaj bez oczekiwań!

Ot to , więc jak działac bez oczekiwań,dla mnie widzę dzieje sie tak,,że chcę by coś miało efekt i to zniechęca niestety do pracy w moim przypadku twórczej. Chce mieć szybko i piękny efekt,a do tego dużo, a zabieranie się do pracy jest jak zabieranie się do mozolnej pracy,z wyjątkiem sporadycznych przebłysków jak tu np.http://syllaqmadam.blogspot.com/2012/07/motylkowe-torebki.html

Wiem,że mogłabym więcej, bo mam ogrom pomysłów jeśli tak można to nazwać, w niektórych przypadkach zmuszam się ,ale to nie ma takich efektów tak było w przypadku tutaj http://syllaqmadam.blogspot.com/2012/08/worki-na-zabawki.html
Powiedzcie widać różnicę, zapewne ,bo to powstały rzeczy z dwóch różnych intencji,pierwsze po prostu wstałam obejrzałam materiał i sam sie dobrał do drugiego ,obraz powstał w głowie natychmiastowo i zabrałam się do pracy,w drugim przypadku była to siemiężna praca,podyktowana potrzebą uporządkowania zabawek w tym jeszcze miałam przeszkody w postaci niezapowiedzianych gości w tym przypadku rozproszenia się,to dwie całkiem różne sprawy.

To co czasami kłębi się w mojej głowie,mogłoby mieć wspaniały finał w rzeczywistości,ale niestety dalej więzi się we mnie.
Cześć.
Możesz zdecydować się myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, zamiast w sposób, który cię od szczęścia i sukcesu oddala.

syllaqmadam
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 16 paź 2010, o 20:31
Podziękował(a): 180 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 95 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Aliss » 5 lis 2012, o 15:52

Mam pytanko :) Lambar

Czy moznaby bylo ta wypowidz Bashara umiescic gdzies tu w widocznym miejscu ???
Uwazam ze sa to cenne informacje dla wszystkich :)
Serdecznosci :)
W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart , ale o umiejetne granie tymi , ktore juz masz . :) Josh Billings
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Aliss
 
Posty: 1842
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 07:51
Podziękował(a): 2403 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1115 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Nova » 5 lis 2012, o 17:14

Świetnie, że odkopałaś Aliss :)
Dziękujemy :)
Święte słowa - przyciąganie to nie praca, a bywa, że się człowiek umęczy niepotrzebnie jak na polu w czterdziestostopniowym upale ;). Chociaż wtedy z takiej pracy w polu sa chyba jakieś efekty, natomiast ze skutecznego przyciągania nie ma nic ;)
„Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.” - M. Bułhakow

Nova
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 408
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 21:13
Podziękował(a): 74 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 90 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez aleksandra » 5 lis 2012, o 17:16

Jakie to proste...
aleksandra
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 101
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 13:30
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Lambar » 5 lis 2012, o 17:41

Nova, jakby ciężka praca była najefektywniejsza, to wiesz kto byłby miliarderami?
Na przykład górnicy...

Aliss, a o jakim miejscu myślisz?
To ogólnie jest forum, czyli miejsce do ględzenia. Trafiają wątki total na luzie, ale też takie total praktyczne, jakim właśnie ten basharowy jest dla mnie. I nie mam pomyślunku jakby to przegrupować, tworzyć podfora?

Właśnie jakiś czas temu myślałem o oddzielnym forum lub subforum w prawie przyciągania, zadedykowanemu tylko Bashar'owi. Ale to by się przydało więcej jego tłumaczeń. Ja ogólnie sporo rozumiem z jego gadania, ale tłumaczeń to chyba bym się nie podjął. Poza tym czas, a tego ostatnio mam jak na lekarstwo.
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Nova » 5 lis 2012, o 18:32

Lambar napisał(a):Nova, jakby ciężka praca była najefektywniejsza, to wiesz kto byłby miliarderami?
Na przykład górnicy...


No ja wiem :). Chodziło mi o to, że mimowolnie przyciąganie chwilami było dla mnie jak praca - ciężka praca i jeszcze dodatkowo bez efektów (dlatego napisałam, że ta w polu to przynajmniej jakieś efekty ma ;)). I tu nie chodzi też o pracę nad samym sobą (pokonanie własnych przekonań) ale takie "szarpanie" się ze świadomością zamiast odpuszczenia i ufności w źródło dobra.
„Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.” - M. Bułhakow

Nova
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 408
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 21:13
Podziękował(a): 74 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 90 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Aliss » 5 lis 2012, o 20:18

Lambar napisał(a):Nova, jakby ciężka praca była najefektywniejsza, to wiesz kto byłby miliarderami?
Na przykład górnicy...

Aliss, a o jakim miejscu myślisz?
To ogólnie jest forum, czyli miejsce do ględzenia. Trafiają wątki total na luzie, ale też takie total praktyczne, jakim właśnie ten basharowy jest dla mnie. I nie mam pomyślunku jakby to przegrupować, tworzyć podfora?

Właśnie jakiś czas temu myślałem o oddzielnym forum lub subforum w prawie przyciągania, zadedykowanemu tylko Bashar'owi. Ale to by się przydało więcej jego tłumaczeń. Ja ogólnie sporo rozumiem z jego gadania, ale tłumaczeń to chyba bym się nie podjął. Poza tym czas, a tego ostatnio mam jak na lekarstwo.

Lambar
Cosik wymyslimy :)
Moze zrobic dzial dla Bashara ? :D
Jesli chodzi o artykuly to jeden cuuuudowny juz jest .nigdy nie wiadomo
jakie zdolne duszyczki sie tu pojawia i nam pomoga a nawet jesli nie to nic nie
szkodzi , nie bedziemy sie o bol glowy przyprawiac bo jak to pieknie Bashar
powiada my nie mamy przyciagac a pozwakac by przyszlo . :D Ten artykul jest bardzo cenny i
przydatny i dobrze by bylo gdyby byl widoczny, bo forum rosnie i go przywalilo troszku .
Co o tym myslisz ???
Serdecznosci :)
W zyciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart , ale o umiejetne granie tymi , ktore juz masz . :) Josh Billings
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Aliss
 
Posty: 1842
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 07:51
Podziękował(a): 2403 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1115 razy

Re: Bashar – 4 prawa kreacji (The 4 Laws of Creation)

Postprzez Lambar » 6 lis 2012, o 09:18

Jeśli pojawi się jeszcze coś Bashara to można będzie pomyśleć nad osobnym subforum :-)
____________
Sekret mistrza - zawsze mam wybór, czy będę się tym przejmował, czy też nie.
Avatar użytkownika prawo przyciągania
Lambar
Wspieram Abraham Bank
Wspieram Abraham Bank
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 22:57
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 121 razy

Poprzednia stronaNastępna strona


« Powrót do Bashar


Kto przegląda forum prawo przyciągania

Użytkownicy przeglądający ten dział: i 1 gość